استخراج ارز دیجیتال
موضوعات داغ

آموزش استخراج Toncoin

راهنمای کامل استخراج تونکوین

آموزش استخراج Toncoin

آموزش استخراج Toncoin را بررسی می کنیم.

در دوره‌های افزایش نوسانات مانند دوره‌ای که اکنون در آن هستیم، سوددهی استخراج به شدت نوسان می‌کند. استخراج اتریوم تقریبا همیشه سودآورترین آنهاست، اما هر از چند گاهی این روند شکسته می شود. در مورد Toncoin چنین است. استخراج این ارز دیجیتال کمتر شناخته شده در حال حاضر با بسیاری از مدل های LHR (هش ریت سبک) انویدیا نسبت به مدل هایی مانند Super Zero یا Ethereum سودآورتر است.

مقدمه ای بر Toncoin و The Open Network

قبل از اینکه به نحوه استخراج Toncoin بپردازیم، به ویژه مهم است که برخی از جزئیات اساسی در رابطه با نحوه عملکرد این رمزارز را درک کنیم.

Toncoin ارز اصلی شبکه باز است، یک بلاک چین با یک ماموریت خودخوانده که خیلی هم غیرمعمول نیست: «یکپارچه کردن همه بلاک چین ها و اینترنت موجود».

در حالی که هدف آنها ممکن است نادر نباشد، آنها کار معقولی برای رسیدن به آن انجام داده اند. تا به امروز، آنها یک پل TON-BSC و TON-Ethereum دارند که ظاهراً سازگاری بیشتری با زنجیره ای در دست اجرا دارد. شاید به همین دلیل است که ارزش بازار آنها در حال حاضر 2.7 میلیارد دلار است.

با این حال، آنچه در مورد TON شگفت‌انگیزتر است، مکانیسم اجماع آن است. بر خلاف تقریباً هر کوین دیگری که توسط GPU قابل استخراج است، بلاک چین Toncoin یک Proof-of-Stake است. بنابراین استخراج با کارت گرافیک فقط برای مدت زمان محدودی در دسترس است. بخش معینی از کل عرضه Toncoin به قراردادهای هوشمند به نام “Givers” تخصیص داده شده است و زمانی که این قراردادها تمام شود دیگر ماینینگی وجود نخواهد داشت.

ده قرارداد اعطاکننده وجود دارد که هرکدام با عرضه محدودی از Toncoin باقی مانده است تا پاداش داده شود. می‌توانید روزهای تقریبی تا پایان هر یک از ارائه‌دهنده‌ها را در صفحه استخراج TON مشاهده کنید. اسکرین شات زیر مربوط به 25 ژانویه 2022 است و در آن زمان بین 146 تا 207 روز، بسته به ارائه دهنده، تا پایان زمان باقی مانده است.

به خاطر داشته باشید که اینها به سادگی تخمین های متغیر بر اساس دشواری فعلی هستند. اگر هش‌ریت شبکه دو برابر شود، متریک «روزها تا اتمام» تقریباً نصف می‌شود.

بنابراین، اگر می خواهید Toncoin استخراج کنید، باید محدودیت های زمانی این تلاش را درک کنید. استخراج احتمالاً تنها تا جولای یا آگوست سال 2022 امکان پذیر خواهد بود و احتمال پایان آن حتی زودتر نیز وجود دارد.

آموزش استخراج تونکوین TonCoin

در زیر روند کامل راه اندازی برای استخراج Toncoin را پوشش خواهیم داد. ما انتخاب کرده‌ایم که فقط استخراج استخر را پوشش دهیم، زیرا استخراج انفرادی برای اکثریت ماینرها هیچ سودی ندارد.

اضافه کردن و راه اندازی TON Wallet

اول از همه، شما به یک کیف پول برای ذخیره هر تون کوین استخراج ارز دیجیتال شده نیاز دارید. TON تقریباً برای هر سیستم‌عاملی از جمله کیف پول وب، افزونه کروم، کیف‌پول‌های Windows، MacOS، Linux، Android و iOS، کیف پول‌های بومی دارد. می توانید هر یک از اینها را در صفحه برنامه رسمی TON در بخش “کیف پول” بیابید.

بهترین را برای شما انتخاب کنید. در این مثال از کیف پول کروم استفاده خواهیم کرد. پس از نصب برنامه افزودنی، Create My Wallet و Continue را انتخاب کنید. به شما یک کلید مخفی متشکل از 24 کلمه اختصاص داده می شود. این را یادداشت کنید و در مکانی امن ذخیره کنید. اگر این عبارت عبور را گم کنید کیف پول شما غیرقابل دسترسی خواهد بود و تمام وجوه غیرقابل برگشت خواهد بود.

در مرحله بعد، از شما خواسته می شود که یک رمز عبور اضافه کنید. پس از انجام این کار، در کیف پول TON خواهید بود.

استخراج تون کوین
استخراج تون کوین

آدرس TON خود را پیدا کنید

برای پیکربندی هر نرم افزار استخراج، یک آدرس TON مورد نیاز است. برای پیدا کردن آدرس اختصاص داده شده خود را انتخاب کنید و روی رشته حروف و اعداد کلیک کنید. این آن را در کلیپ بورد شما کپی می کند. باید چیزی شبیه به این باشد:

کیف پول TonCoin
کیف پول TonCoin

ثبت نام در TON Pool در تلگرام

استخرهای ماینینگ TON از این نظر متفاوت هستند که از تلگرام به جای یک برنامه وب برای مشاهده موجودی استخراج شده، بررسی هش‌ریت‌ها یا برداشت‌ها استفاده می‌کنند. TON Whales تفاوتی ندارد، بنابراین باید تلگرام را روی تلفن یا رایانه شخصی خود نصب کنید.

@WhalesPoolBot را در تلگرام جستجو کنید و ربات را راه اندازی کنید. آدرس TON خود را کپی کنید و آن را به ربات ارسال کنید. با این کار آدرس شما فعال می شود و به شما امکان می دهد تا در استخر استخراج کنید.

دانلود نرم افزار استخراج Toncoin

در این مقاله از استخر معدن TON Whales استفاده خواهیم کرد. این بزرگترین استخر TON از نظر هش است و 0٪ هزینه استخر دریافت می کند. LolMiner از استخراج Toncoin پشتیبانی می کند و ما از این نرم افزار استفاده خواهیم کرد زیرا بسیاری از ماینرها قبلاً آن را نصب کرده اند.

اگر قبلاً LolMiner را ندارید یا نصب شما یکی از جدیدترین های پشتیبانی TON نیست، نرم افزار را برای سیستم عامل مربوطه خود از اینجا دانلود کنید. فایل زیپ را در پوشه دلخواه خود استخراج کنید.

فایل دسته ای Toncoin را پیکربندی و اجرا کنید

با باز کردن فایل با عنوان mine_ton.bat در Notepad یا ویرایشگر متن دیگری شروع کنید. LolMiner فرآیند پیکربندی .bat واقعی را بسیار ساده می کند. بخش قابل ویرایش توسط کاربر به وضوح مشخص شده است، و این تنها بخشی است که باید اصلاح کنید.

پارامتر POOL باید به طور پیش فرض روی https://server1.whalestonpool.com تنظیم شود. اگر نه، آن را به این تغییر دهید. تنها تنظیم دیگری که باید انجام دهید آدرس کیف پول شما است. این را از پیش فرض به خود تغییر دهید. می‌توانید مقدار EXTRAPARAMETERS VALUE را خالی بگذارید. محصول نهایی (در بخش قابل ویرایش توسط کاربر) باید چیزی شبیه به این باشد:

Rem #################################
Rem ## Begin of user-editable part ##
Rem #################################

set "POOL=https://server1.whalestonpool.com"
set "WALLET=EQCigUlzYprpMU20nAj9gvP04fp2DRo37DWuGiN1bb2im0aV"										

set "EXTRAPARAMETERS="

Rem #################################
Rem ##  End of user-editable part  ##
Rem #################################

فایل را ذخیره کنید و روی آن دوبار کلیک کنید تا اجرا شود. با این کار پنجره ای مانند تصویر زیر باز می شود:

آموزش استخراج TonCoin
آموزش استخراج TonCoin

با آن، شما در حال استخراج هستید. برای توقف استخراج، کافی است پنجره را ببندید و برای راه اندازی مجدد فایل دسته ای را اجرا کنید.

نحوه برداشت Toncoin، بررسی آمار و غیره

اگر آماده برداشتن هستید یا فقط می خواهید درآمد را بررسی کنید، ربات TON Whales که قبلا راه اندازی کرده اید می تواند برای این اهداف استفاده شود. در اینجا رایج ترین دستورات وجود دارد:

/stats: یک URL به شما می دهد که آمار استخراج شما را نشان می دهد. همچنین می توانید با رفتن به tonwhales.com/mining/stats/<YourTonAddress> به این آمار دسترسی داشته باشید.
/withdraw: فرآیند برداشت را آغاز می کند.
/balance: موجودی Toncoin استخراج شده شما را نشان می دهد.
/recent_withdrawals: 30 برداشت گذشته را نشان می دهد.

آموزش فروش تون کوین

در نهایت می خواهید دارایی های استخراج شده خود را نقد کنید. توصیه می کنیم از پل TON-to-BSC استفاده کنید زیرا هزینه های گاز زنجیره هوشمند Binance بسیار کمتر از هزینه های شبکه اتریوم است.

هنگامی که Toncoin خود را پل زدید، به عنوان یک توکن BEP-20 (Wrapped TON) در کیف پول BSC شما در دسترس خواهد بود. از اینجا کار آسان است: با استفاده از PancakeSwap، Toncoin را به BUSD یا ارز دیگری که توسط CEX ها پشتیبانی می شود، تعویض کنید. از این پیوند برای دسترسی به صفحه تبادل Toncoin استفاده کنید یا آدرس قرارداد را به صورت دستی وارد کنید:

توصیه می کنیم از Binance.US یا Crypto.com استفاده کنید، زیرا هر دو از توکن های BSC پشتیبانی می کنند. هنگامی که موجودی شما به یکی از این پلتفرم ها منتقل شد، تبدیل به فیات و برداشت نسبتاً ساده است.

استخراج Toncoin چقدر سودآور است؟

سودآوری Toncoin تا حد زیادی به عوامل متغیری مانند هزینه های برق، سختی شبکه، قیمت و هش ریت سخت افزار شما بستگی دارد. به همین دلیل، نمی توان گفت که استخراج چقدر سودآور است، با این حال ماشین حساب هایی برای این منظور وجود دارد.

توصیه می کنیم از ماشین حساب TON MinerStat استفاده کنید و میانگین سرعت نمایش داده شده خود را وارد کنید تا ایده معقولی از سودآوری فعلی به دست آورید.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا