اخبار و آموزش
موضوعات داغ

آموزش استفاده از صرافی PancakeSwap

PancakeSwap چیست صفر تا صد این صرافی

آموزش استفاده از صرافی PancakeSwap

آموزش استفاده از صرافی PancakeSwap را در این مطلب قرار داده ایم.

PancakeSwap یک صرافی غیرمتمرکز بازارساز خودکار (AMM) مهم در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) است. در این پست وبلاگ، کاربران می توانند تمام آنچه را که باید در مورد PancakeSwap و همچنین CAKE Token بدانند، جستجو کنند، از جمله:

PancakeSwap (Cake) چیست

PancakeSwap که به‌عنوان شاخه AMM Uniswap V2 طبقه‌بندی شده است، یک بازارساز خودکار (AMM) است برنامه مالی غیرمتمرکز (DeFi) که به کاربران اجازه می‌دهد.

به‌طور ایمن طیف گسترده‌ای از توکن‌های BEP-20 را به سرعت و به طور متوسط ​​بدون تکیه بر خدمات متمرکز که کنترل خود را از دست می‌دهند معامله کنند. کلیدهای خصوصی تمام معاملات در PancakeSwap به طور خودکار از طریق قراردادهای هوشمند اجرا می شوند به طور کامل خطرات واسطه متمرکز را حذف می کنند.

PancakeSwap همچنین به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را مبادله کنند، نقدینگی را از طریق کشاورزی فراهم می کنند و در ازای آن هزینه دریافت می کنند. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های BEP20 را معامله کنند، نقدینگی را برای صرافی فراهم کنند و کارمزد دریافت کنند، توکن‌های LP را برای کسب کیک به اشتراک بگذارند، کیک را برای کسب درآمد بیشتر و کیک را برای کسب توکن‌های پروژه‌های دیگر به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید بدانید کجا PancakeSwap بخرید، صرافی‌های برتر برای معامله در PancakeSwap در حال حاضر Mandala Exchange، Binance، CoinTiger، Bitget و FTX هستند.

بنیانگذاران PancakeSwap

PancakeSwap یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس (DEX) است که توسط توسعه دهندگان ناشناس با اشتیاق آشکار به پنکیک راه اندازی شد.

امنیت شبکه صرافی PancakeSwap

PancakeSwap را می توان به طور ایمن در کیف پول های پشتیبانی شده که به زنجیره هوشمند Binance (BSB) متصل هستند ذخیره کرد. این شامل:

 • متاماسک
 • TrustWallet
 • TokenPocket
 • WalletConnect

ویژگی های کلیدی صرافی PancakSwap

صرافی PancakeSwap از تعدادی از ویژگی های منحصر به فرد خود برای ارائه یک تجربه تجارت استثنایی به کاربران نهایی استفاده می کند. به عنوان مثال، از کارمزدهای ناچیز تراکنش و زمان تأیید سریع سود می برد – تضمین می کند که معاملات به سرعت اجرا می شوند. به طور کلی، همچنین از حملات جابجایی مانند عملیات جلویی رنج نمی برد، و استفاده از آن را نسبت به برخی از AMM های دیگر ایمن تر می کند.

آموزش استفاده از صرافی PancakeSwap

فراتر از این، PancakeSwap ویژگی‌های هرمی را برای ارائه ابزار اضافی به دارندگان توکن کیک ارائه می‌کند. با این حال، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که وقت بگذارید و آن را پیدا کنید.

 • ترید : برای ارائه نقدینگی، ترید و تولید توکن های LP.
 • فارم : ​​کشاورزی بازده با حجم عظیمی از استخرها (مرکز نقدینگی سیستم BSC).
 • استکینگ : کیک را در یک استخر قرار دهید تا کیک یا نشانه های دیگر را در سیستم BSC دریافت کنید.
 • Predictions : روشی که رشد و سقوط جفت دارایی ها را در یک زمان خاص پیش بینی می کند.
 • Lottery : بازی لاتاری PancakeSwap.
 • Collectibles: مجموعه عظیمی از کالاهای NFT.
 • Team Battle : نرم افزاری که به کاربران امکان داد و ستد بین گروه ها را می دهد و بر اساس حجم معاملات رتبه بندی می شود.
 • IFO: Initial Farm Offering (IFO) بستر IDO برای پروژه های جدید در سیستم BSC است.

از کجا می توانید پنکیک سواپ (کیک) خرید

PancakeSwap (CAKE) را می توان در صرافی های زیر خرید و فروش کرد:

کیف پول هایی که از PancakeSwap پشتیبانی می کنند

 

کیف پول های پشتیبانی شده PancakeSwapویژگی های کلیدی
کیف پول سخت افزاری لجرایمن‌ترین شکل کیف پول ارزهای دیجیتال کیف پول سخت‌افزاری که می‌توانید با خود حمل کنید (مانند یک USB) چندین ارز دیجیتال از جمله PancakeSwap را ذخیره می‌کند.
BRD Walletاستفاده رایگان مبتنی بر تلفن همراه ساده برای استفاده، بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم و تعویض پنکیک را ذخیره می کند.
MyEtherWalletرایگان برای استفاده مبتنی بر وب فقط به همان اندازه ایمن که رویه های امنیتی شخصی شما ایمن هستند هر نوع توکن اتریوم از جمله PancakeSwap را ذخیره می کند
Trust Walletاستفاده ساده و رایگان و ناشناس مبتنی بر تلفن همراه، بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده از جمله بیت کوین، اتریوم و PancakeSwap را ذخیره می کند.

آموزش استفاده از PancakeSwap

همانطور که در بالا توضیح داده شد، سوآپ توکن ها از طریق استخرهای نقدینگی بین جفت توکن انجام می شود. بنابراین، کاربران می توانند یک نوع توکن را بدون واسطه با دیگری مبادله کنند. در مقابل، سایر کاربرانی که توکن‌های خود را در استخرهای نقدینگی به اشتراک می‌گذارند، بخشی از پاداش‌های حاصل از معاملات را به دست می‌آورند.

با این حال، این تنها بخشی از تجربه کلی PancakeSwap است. DEX همچنین به شما امکان می‌دهد سکه‌ها را در استخرهای به اصطلاح شربت قرار دهید که پاداش‌های فزاینده‌ای را ارائه می‌دهند. برای مثال، می‌توانید کیک، توکن بومی PancakeSwap را به اشتراک بگذارید، و کیک بیشتری درست کنید فقط با اجازه دادن به آن در استخر شربت در طول زمان. حتی یک گزینه استکینگ خودکار وجود دارد که کیک شما را حداقل یک بار در ساعت مجدداً استکینگ می کند و پاداش های شما را بی نهایت ترکیب می کند.

آموزش استفاده از صرافی PancakeSwap

PancakeSwap تجربیاتی شبیه به بازی ارائه می دهد، مانند اینکه آیا قیمت بایننس کوین (BNB) در یک بازه زمانی محدود کاهش می یابد یا افزایش می یابد. همچنین دارای یک ویژگی قرعه‌کشی است که به کاربران امکان می‌دهد با اعتقاد به برنده شدن سود بادآورده‌ای قابل توجه کیک، بلیت بخرند، به‌علاوه DEX طیف گسترده‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض کلکسیونی با تم اسم حیوان دست اموز (NFT) را برای خرید ارائه می‌دهد. علاوه بر این، فروش عرضه اولیه مزرعه (IFO) به شما امکان می دهد سکه های جدید را از پروژه های نوپا خریداری کنید.

صرافی آنلاین توکن ها در یونی سواپ

صرافی آنلاین توکن ها در یونی سواپ
صرافی آنلاین توکن ها در یونی سواپ

صرافی آنلاین PancakeSwap بسیار آسان است. فقط به منوی نوار کناری بروید و روی «تجارت» 🡪» تبادل کلیک کنید، رمزی را که می‌خواهید مبادله کنید و موردی را که می‌خواهید دریافت کنید انتخاب کنید و مبادله را انجام دهید. برای تکمیل تراکنش، آن را در کیف پول خود تأیید کنید.

تامین نقدینگی Providing Liquidity

تامین نقدینگی Providing Liquidity
تامین نقدینگی Providing Liquidity

برای ارائه نقدینگی، روی «Trade» 🡪» Liquidity» در نوار کناری کلیک کنید، سپس روی «Add Liquidity» در پنجره پاپ آپ کلیک کنید. پس از آن، جفت توکنی را که برای تامین نقدینگی سپرده گذاری می کنید، مشخص کنید. پس از تایید تراکنش، توکن های LP مربوط به جفتی که ارائه کرده اید به دست خواهید آورد.

فارمینگ در صرافی Pancakeswap

فارمینگ در صرافی Pancakeswap
فارمینگ در صرافی Pancakeswap

برای مزرعه، روی “Farms” در نوار کناری کلیک کنید و یک مزرعه برای توکن های LP خود انتخاب کنید. سپس مقدار مزرعه را مشخص کرده و عملیات را تایید کنید.

استکینگ در صرافی پنکیک سواپ

استکینگ در صرافی پنکیک سواپ
استکینگ در صرافی پنکیک سواپ

برای انجام استکینگ باید توکن های کیک داشته باشید. برای شروع استکینگ  روی “Pools” در نوار کناری کلیک کنید، استخر مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس توکن های کیک را به استخر انتخاب شده ارسال کنید. سود حاصل را می توان برداشت (گزینه «برداشت») یا سرمایه گذاری مجدد (گزینه «ترکیب»).

PancakeSwap یا Uniswap یا SushiSwap کدامیک بهتر هست؟

در چشم انداز ارزهای دیجیتال امروزی، سه صرافی غیرمتمرکز اصلی بر این بازار حاکم هستند.

PancakeSwap یا Uniswap یا SushiSwap کدامیک بهتر هست
PancakeSwap یا Uniswap یا SushiSwap کدامیک بهتر هست
 • Uniswap – پروتکل نقدینگی اصلی DeFi که بر روی اتریوم ساخته شده است. استاندارد امروزی برای تجارت آسان ارزهای دیجیتال، استفاده از توکن‌های ERC-20 و بیشتر جفت‌های ETH است.
 • SushiSwap – یک فورک Uniswap تحت کنترل جامعه که به یک مرکز DeFi تبدیل شده است که مبادله توکن، کشاورزی، و وام/قرض کریپتو را ارائه می دهد.
 • PancakeSwap – شبیه سازی Uniswap ساخته شده بر روی BSC برای ارائه معاملات سریع و ارزان با استفاده از توکن های BEP-20 و پل BSC←→ETH.

در حالی که هر سه فرصت‌های تبادل غیرمتمرکز، حاکمیت اجتماعی، کشاورزی بازده و LP (ارائه‌دهنده نقدینگی) را امکان‌پذیر می‌کنند، فقط Sushi و PancakeSwap به دارندگان توکن که توکن‌های خود را به اشتراک می‌گذارند، پاداش می‌دهند.

توکن کیک CAKE چیست؟

توکن PancakeSwap ($CAKE) توکن بومی پلتفرم است. CAKE، یک توکن کاربردی بومی PancakeSwap، که در سپتامبر 2020 در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) راه اندازی شد، یک توکن BEP-20 بومی BSC است که برای چندین هدف در چشم انداز رو به رشد استفاده می شود.

کارکردهای اصلی آن ایجاد انگیزه برای تأمین نقدینگی به پلتفرم PancakeSwap، کشاورزی بازده، شرکت در قرعه کشی PancakeSwap، استکینگ و ایجاد و رأی گیری در مورد پیشنهادهای حاکمیتی از طریق پورتال مدیریت اجتماعی این پلتفرم است.

توکن کیک CAKE

این توکن ها چندین مورد استفاده دارند.

 • دارندگان کیک می‌توانند توکن‌های خود را تولید کنند تا کیک بیشتری کسب کنند
 • کیک را می توان در یک استخر شربت برای به دست آوردن توکن های دیگر واریز کرد
 • سرمایه گذاران می توانند از کیک برای ایجاد نمایه پنکیک استفاده کنند
 • کیک برای خرید NFT استفاده می شود
 • CAKE یک نشانه حاکمیتی است که سرمایه گذاران می توانند از آن برای رای دادن به پیشنهادات مربوط به مبادله PancakeSwap استفاده کنند.
 • بلیط های قرعه کشی PancakeSwap را می توان با کیک خریداری کرد

اطلاعات دقیق درباره CAKE توکن

pancakeswap
PancakeSwap (CAKE)
Rank: 87
2.22 $
Price (BTC)
Ƀ0.00005865
Marketcap
517.61 M $
Volume
62.95 M $
24h Change
2.63%
Total Supply
750.00 M CAKE

 • نام ارز : PancakeSwap.
 • نماد : CAKE
 • بلاک چین : زنجیره هوشمند بایننس.
 • استاندارد توکن : BEP-20.
 • قرارداد : 0x0e09fabb73bd3ade0a17ecc321fd13a19e81ce82
 • نوع توکن : Utility và Governance.
 • کل عرضه : نامحدود
 • عرضه در گردش : 209,410,606 کیک.

آیا توکن Cake خریدی خوبی هست؟

PancakeSwap یکی از پروژه هایی است که موثرترین فرآیند ساخت توکنومیک را دارد. CAKE حداکثر عرضه را ندارد، به این معنی که یک توکن کاهش‌دهنده تورم است و توکن‌ها به طور مکرر سوزانده می‌شوند تا عرضه کاهش یابد.

با این حال، تیم PancakeSwap محصول را طوری طراحی کرده است که میزان ورودی کیک همیشه بیشتر از تعداد کیک های ضرب شده باشد.

موارد استفاده از توکن CAKE

توکن کیک به شرح زیر اعمال می شود:

 • مدیریت پلت فرم PancakeSwap از طریق رای دادن به ویژگی های جدید مانند استخرهای جدید، تبلیغات.
 • استکینگ برای کیک بیشتر و استکینگ برای دریافت ژتون های غیر کیک در استخرهای شربت.
 • فارمینگ برای دریافت پاداش در استخرها.
 • مورد استفاده در محصولات قرعه کشی، نبرد تیمی، IFO، NFT.
 • ابزار اصلی پرداخت در پلت فرم PancakeSwap.

آموزش استفاده از صرافی PancakeSwap

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا