اخبار و آموزش
موضوعات داغ

آموزش خرید بیت کوین (BTC) – راهنمای دقیق

راهنمای کامل خرید ارزدیجیتال بیت کوین

آموزش خرید بیت کوین (BTC) – راهنمای دقیق

آموزش خرید بیت کوین (BTC) – راهنمای دقیق را بررسی می کنیم.

بیت کوین (BTC) چیست؟

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در ابتدا توسط یک شخص یا گروهی از افراد با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در وایت پیپر در سال 2008 توصیف شد. بلافاصله پس از آن، در ژانویه 2009 راه اندازی شد.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

بیت کوین یک ارز آنلاین همتا به همتا است، به این معنی که همه تراکنش‌ها مستقیماً بین شرکت‌کنندگان مساوی و مستقل شبکه انجام می‌شود، بدون اینکه نیازی به هیچ واسطه‌ای برای اجازه یا تسهیل آنها باشد. به گفته خود ناکاموتو، بیت کوین ایجاد شد تا اجازه دهد «پرداخت‌های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون انجام یک مؤسسه مالی ارسال شود».

برخی از مفاهیم برای نوع مشابهی از یک ارز الکترونیکی غیرمتمرکز قبل از بیت کوین وجود دارد، اما بیت کوین این تمایز را دارد که اولین ارز دیجیتالی است که به طور واقعی مورد استفاده قرار گرفته است.

بنیانگذاران بیت کوین چه کسانی هستند؟

مخترع اصلی بیت کوین با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شود. از سال 2021، هویت واقعی شخص – یا سازمان – که در پشت نام مستعار قرار دارد ناشناخته باقی مانده است.

در 31 اکتبر 2008، ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را منتشر کرد که در آن به تفصیل توضیح می داد که چگونه یک ارز آنلاین همتا به همتا می تواند پیاده سازی شود. آنها پیشنهاد کردند که از یک دفتر کل غیرمتمرکز تراکنش های بسته بندی شده به صورت دسته ای (به نام “بلوک”) و ایمن سازی شده توسط الگوریتم های رمزنگاری استفاده شود کل سیستم بعداً “بلاک چین” نامیده شد.

تنها دو ماه بعد، در 3 ژانویه 2009، ناکاموتو اولین بلاک شبکه بیت کوین را استخراج کرد که به عنوان بلاک پیدایش شناخته می شود، بنابراین اولین ارز دیجیتال جهان را راه اندازی کرد. قیمت بیت کوین در زمان معرفی اولیه 0 دلار بود، و بیشتر بیت کوین ها از طریق استخراج به دست می آمدند، که فقط به دستگاه های با قدرت متوسط ​​(مانند رایانه های شخصی) و نرم افزار استخراج نیاز داشت. اولین تراکنش تجاری شناخته شده بیت کوین در 22 می 2010 رخ داد، زمانی که برنامه نویس Laszlo Hanyecz 10000 بیت کوین را با دو پیتزا معامله کرد.

آموزش خرید بیت کوین (BTC) – راهنمای دقیق

با قیمت بیت کوین امروز در اواسط سپتامبر 2021، ارزش این پیتزاها 478 میلیون دلار خواهد بود. این رویداد اکنون به عنوان “روز پیتزا بیت کوین” شناخته می شود. در ژوئیه 2010، بیت کوین برای اولین بار تجارت خود را آغاز کرد و قیمت بیت کوین در آن زمان از 0.0008 تا 0.08 دلار متغیر بود.

با این حال، در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین و همچنین نویسنده اولین پیاده سازی آن بود، کلید هشدار شبکه و کنترل مخزن کد را به گاوین آندرسن، که بعدها توسعه دهنده اصلی بنیاد بیت کوین شد، سپرد. در طول سال‌ها، تعداد زیادی از افراد با اصلاح آسیب‌پذیری‌ها و افزودن ویژگی‌های جدید، در بهبود نرم‌افزار ارز دیجیتال کمک کرده‌اند.

چه چیزی بیت کوین را منحصر به فرد می کند؟

منحصر به فرد ترین مزیت بیت کوین از این واقعیت ناشی می شود که این اولین ارز دیجیتالی بود که در بازار ظاهر شد.

توانسته است یک جامعه جهانی ایجاد کند و یک صنعت کاملاً جدید متشکل از میلیون‌ها علاقه‌مند ایجاد کند که در زندگی روزمره خود از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، سرمایه‌گذاری می‌کنند، تجارت می‌کنند. ظهور اولین ارز دیجیتال یک مبنای مفهومی و تکنولوژیکی ایجاد کرده است که متعاقباً الهام بخش توسعه هزاران پروژه رقیب است.

کل بازار ارزهای دیجیتال – که اکنون بیش از 2 تریلیون دلار ارزش دارد – بر اساس ایده تحقق یافته توسط بیت کوین است: پولی که می تواند توسط هر کسی، در هر نقطه از جهان، بدون اتکا به واسطه های مورد اعتماد، مانند بانک ها و شرکت های خدمات مالی، ارسال و دریافت شود.

به لطف ماهیت پیشگام خود، بیت کوین پس از بیش از یک دهه وجود در صدر این بازار پر انرژی باقی می ماند. حتی پس از اینکه بیت کوین سلطه بلامنازع خود را از دست داد، با ارزش بازاری که در سال 2021 از مرز 1 تریلیون دلار گذشت، همچنان بزرگترین ارز دیجیتال باقی می ماند، پس از اینکه قیمت بیت کوین در 14 آوریل 2021 به بالاترین رقم تاریخ 64863.10 دلار رسید.

این تا حد زیادی به دلیل علاقه سازمانی فزاینده به بیت کوین و فراگیر بودن پلتفرم هایی است که موارد استفاده را برای بیت کوین فراهم می کنند: کیف پول، صرافی آنلاین ، خدمات پرداخت، بازی های آنلاین و موارد دیگر.

چقدر بیت کوین در گردش است؟

عرضه کل بیت کوین توسط نرم افزار آن محدود شده است و هرگز از 21,000,000 سکه بیشتر نخواهد شد. کوین های جدید در طی فرآیندی به نام «ماینینگ» ایجاد می‌شوند: همانطور که تراکنش‌ها در سراسر شبکه ارسال می‌شوند، توسط ماینرها برداشته می‌شوند و در بلوک‌هایی بسته‌بندی می‌شوند که به نوبه خود توسط محاسبات رمزنگاری پیچیده محافظت می‌شوند.

فروش بیت کوین
فروش بیت کوین

ماینرها به عنوان جبران هزینه منابع محاسباتی خود، برای هر بلوکی که با موفقیت به بلاک چین اضافه می کنند، پاداش دریافت می کنند. در لحظه راه اندازی بیت کوین، پاداش 50 بیت کوین در هر بلوک بود: این تعداد با استخراج هر 210000 بلاک جدید به نصف کاهش می یابد – که تقریباً چهار سال طول می کشد تا شبکه. از سال 2020، پاداش بلاک سه بار به نصف کاهش یافته است و شامل 6.25 بیت کوین است.

بیت‌کوین پیش‌فرض نشده است، به این معنی که قبل از اینکه در دسترس عموم قرار گیرد، هیچ سکه‌ای استخراج و یا بین بنیان‌گذاران توزیع نشده است. با این حال، در چند سال اول وجود BTC، رقابت بین ماینرها نسبتاً کم بود و به اولین شرکت کنندگان شبکه اجازه می داد تا مقادیر قابل توجهی از سکه ها را از طریق استخراج منظم جمع آوری کنند: اعتقاد بر این است که ساتوشی ناکاموتو به تنهایی بیش از یک میلیون بیت کوین دارد.

استخراج بیت کوین بسته به نرخ هش فعلی و قیمت بیت کوین می تواند برای ماینرها بسیار سودآور باشد. در حالی که فرآیند استخراج بیت کوین پیچیده است، ما در مورد مدت زمان استخراج یک بیت کوین در CoinMarketCap صحبت می کنیم همانطور که در بالا نوشتیم، استخراج بیت کوین به بهترین شکل به این صورت است که در مقابل یک بیت کوین، چقدر طول می کشد تا یک بلاک استخراج شود.

از اواسط سپتامبر 2021، پاداش استخراج بیت کوین پس از نصف شدن سال 2020 به 6.25 بیت کوین محدود شده است که تقریباً 299200 دلار در قیمت بیت کوین امروز است.

شبکه بیت کوین چگونه ایمن است؟

بیت کوین با الگوریتم SHA-256، متعلق به خانواده الگوریتم های هشینگ SHA-2 است که توسط فورک بیت کوین کش (BCH) و همچنین چندین ارز دیجیتال دیگر استفاده می شود.

مصرف انرژی بیت کوین

در طول چند دهه گذشته، مصرف کنندگان در مورد مصرف انرژی و اثرات شخصی خود بر تغییرات آب و هوا کنجکاوتر شده اند. هنگامی که اخبار در مورد اثرات منفی احتمالی مصرف انرژی بیت کوین شروع به چرخش کرد، بسیاری در مورد بیت کوین نگران شدند و از این مصرف انرژی انتقاد کردند. یک گزارش نشان داد که هر تراکنش بیت کوین 1173 کیلووات ساعت برق مصرف می کند که می تواند “منزل معمولی آمریکایی را به مدت شش هفته تامین کند.”

گزارش دیگری محاسبه می کند که انرژی مورد نیاز سالانه بیت کوین بیش از مصرف انرژی ساعتی فنلاند است، کشوری با جمعیت 5.5 میلیون نفر.

این خبر تفسیرهایی را از کارآفرینان فناوری به فعالان محیط زیست و رهبران سیاسی ایجاد کرده است. در ماه مه سال 2021، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا حتی اعلام کرد که تسلا دیگر ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت نمی‌پذیرد، زیرا نگرانی‌اش در مورد ردپای محیطی آن وجود دارد. اگرچه بسیاری از این افراد این موضوع را محکوم کرده اند و به راه خود ادامه می دهند، برخی راه حل هایی را ارائه کرده اند:

چگونه بیت کوین را در مصرف انرژی کارآمدتر کنیم؟ دیگران به سادگی موضع دفاعی گرفتند و اظهار داشتند که مشکل انرژی بیت کوین ممکن است اغراق آمیز باشد.

در حال حاضر، ماینرها به شدت به منابع انرژی تجدیدپذیر متکی هستند، تخمین‌ها حاکی از آن است که استفاده بیت‌کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر ممکن است بین ۴۰ تا ۷۵ درصد باشد. با این حال، تا این مرحله، منتقدان ادعا می‌کنند که افزایش مصرف انرژی تجدیدپذیر بیت‌کوین، منابع خورشیدی را که بخش‌ها و صنایع دیگر مانند بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها یا خانه‌ها را تامین می‌کنند، از بین می‌برد.

جامعه استخراج بیت کوین همچنین تأیید می کند که گسترش استخراج می تواند به ساخت مزارع خورشیدی و بادی جدید در آینده کمک کند.

علاوه بر این، برخی از کسانی که از بیت‌کوین دفاع می‌کنند، استدلال می‌کنند که بخش طلا و بانک به صورت جداگانه دو برابر بیت کوین انرژی مصرف می‌کنند، و این باعث می‌شود که انتقاد از مصرف انرژی بیت‌کوین به یک امر غیرشروع تبدیل شود. علاوه بر این، مصرف انرژی بیت کوین را می توان به راحتی ردیابی و ردیابی کرد، که در مورد دو بخش دیگر نمی توان چنین گفت.

کسانی که از بیت کوین دفاع می کنند همچنین خاطرنشان می کنند که فرآیند اعتبار سنجی پیچیده سیستم تراکنش ایمن تری ایجاد می کند که مصرف انرژی را توجیه می کند.

نکته دیگری که طرفداران بیت کوین به آن اشاره می کنند این است که مصرف انرژی مورد نیاز بیت کوین همه جانبه است به طوری که فرآیند ایجاد، ایمن سازی، استفاده و انتقال بیت کوین را در بر می گیرد. در حالی که در مورد سایر بخش های مالی، چنین نیست.

به عنوان مثال، هنگام محاسبه ردپای کربن یک سیستم پردازش پرداخت مانند ویزا، آنها قادر به محاسبه انرژی مورد نیاز برای چاپ پول یا برق دستگاه های خودپرداز، تلفن های هوشمند، شعب بانک ها، وسایل نقلیه امنیتی، در میان سایر اجزای پردازش پرداخت و زنجیره تامین بانکی نیستند. .

کیف پول های ارزدیجیتال

محبوب‌ترین کیف پول‌ها برای ارزهای دیجیتال شامل کیف‌پول‌های گرم و سرد است. کیف پول های ارزهای دیجیتال از کیف پول های داغ و کیف پول های سرد متفاوت است. کیف پول های داغ می توانند به وب متصل شوند، در حالی که کیف پول های سرد برای نگهداری مقادیر زیادی سکه در خارج از اینترنت استفاده می شوند.

برخی از برترین کیف پول‌های سرد ارزدیجیتال Trezor، Ledger و CoolBitX هستند. برخی از کیف‌پول‌های داغ ارز دیجیتال عبارتند از Exodus، Safepal و Trust Wallet.

شبکه لایتنینگ چیست؟

شبکه لایتنینگ یک پروتکل پرداخت لایه‌ای و خارج از زنجیره است که کانال‌های پرداخت دوطرفه را اجرا می‌کند که امکان انتقال آنی را با تطبیق فوری فراهم می‌کند. این تراکنش های خصوصی، با حجم بالا و بدون اعتماد را بین هر دو طرف امکان پذیر می کند. شبکه لایتنینگ ظرفیت تراکنش را بدون متحمل شدن هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌ها و مداخلات در بلاک‌چین زیربنایی مقیاس می‌دهد.

قیمت بیت کوین چقدر است؟

ارزش فعلی بیت کوین به طور مداوم در حال حرکت است، تمام روز هر روز. این یک دارایی واقعاً جهانی است. از ابتدای شروع کمتر از یک سنت به ازای هر کوین، قیمت بیت کوین هزاران درصد به اعدادی که در بالا می بینید افزایش یافته است. قیمت تمام ارزهای دیجیتال کاملاً بی ثبات است، به این معنی که درک هر کسی از مقدار بیت کوین در دقیقه تغییر می کند.

bitcoin
Bitcoin (BTC)
Rank: 1
38,004.42 $
Price (BTC)
Ƀ1.00000000
Marketcap
743,238,813,944 $
Volume
19,964,841,663 $
24h Change
0.13%
Total Supply
21,000,000 BTC

با این حال، مواقعی وجود دارد که کشورها و صرافی‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی را نشان می‌دهند و درک میزان بیت کوین تابعی از موقعیت مکانی یک فرد خواهد بود.

از کجا می توان بیت کوین (BTC) خرید؟

بیت کوین از بسیاری جهات تقریباً مترادف با ارز دیجیتال است، به این معنی که شما می توانید بیت کوین را تقریباً در هر صرافی ارزدیجیتال بخرید هم برای پول فیات و هم برای سایر ارزهای دیجیتال.

خرید مستقیم بیت کوین از بهترین صرافی آنلاین ایرانی

برای بررسی قیمت بیت کوین به صورت زنده به ارز فیات مورد نظر خود، می توانید از ویژگی مبدل CoinMarketCap به طور مستقیم در صفحه ارز بیت کوین استفاده کنید.

بیت کوین اولین بار در 28 آوریل 2013 قابل معامله بود. مجموع عرضه آن 18,745,343 است. در حال حاضر بیت کوین دارای ارزش بازار دلار ناشناخته است. قیمت فعلی بیت کوین 34817.81 دلار است و در رتبه 1 از 100 ارز دیجیتال برتر در Coinmarketcap قرار دارد.

بیت کوین در تمامی صرافی های آنلاین فهرست شده است، بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال اصلی، نمی توان آن را مستقیماً با پول فیات خریداری کرد. با این حال، شما همچنان می توانید به راحتی این کوین را ابتدا با خرید بیت کوین از هر صرافی فیات به کریپتو خریداری کنید و سپس به صرافی که پیشنهاد داد و ستد این سکه را ارائه می دهد، انتقال دهید.

آموزش خرید بیت کوین

آموزش خرید و فروش بیت کوین
آموزش خرید و فروش بیت کوین

ابتدا باید یکی از ارزهای دیجیتال اصلی، در این مورد، بیت کوین (BTC) را خریداری کنید. در این مقاله، دو مورد از متداول‌ترین صرافی‌های فیات به کریپتو، MEXC و Coinex را با جزئیات آشنا خواهیم کرد. هر دو صرافی سیاست های کارمزد و سایر ویژگی های خود را دارند که به تفصیل به بررسی آنها خواهیم پرداخت. توصیه می شود هر دوی آنها را امتحان کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مرحله 2: خرید بیت کوین با پول نقد

پس از اتمام فرآیند احراز هویت. از شما خواسته می شود یک روش پرداخت اضافه کنید. در اینجا می توانید انتخاب کنید که کارت شتاب ارائه کنید یا از انتقال بانکی استفاده کنید. ممکن است بسته به قیمت های نوسان هنگام استفاده از کارت، هزینه های بیشتری از شما دریافت شود، اما خرید فوری نیز انجام خواهید داد. در حالی که انتقال بانکی ارزان تر اما کندتر خواهد بود، بسته به کشور محل سکونت شما، برخی از کشورها سپرده نقدی فوری را با کارمزد کم ارائه می دهند.

مرحله 3: انتقال بیت کوین به صرافی آنلاین

اما هنوز کارمان تمام نشده است، از آنجایی که بیت کوین یک آلتکوین است، باید بیت کوین خود را به صرافی منتقل کنیم که بیت کوین قابل معامله باشد، در اینجا از بایننس به عنوان صرافی خود استفاده خواهیم کرد. بایننس یک صرافی محبوب برای تجارت آلت کوین است و دارای تعداد زیادی جفت آلت کوین قابل معامله است. برای ثبت نام حساب جدید خود از لینک زیر استفاده کنید.

بایننس یک صرافی آنلاین محبوب است که در چین راه اندازی شد اما سپس دفتر مرکزی خود را به جزیره دوستدار ارزدیجیتال مالت در اتحادیه اروپا منتقل کرد. بایننس به دلیل خدمات تبادل کریپتو به کریپتو محبوب است. بایننس در شیدایی سال 2017 وارد صحنه شد و از آن زمان به بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان تبدیل شد. متأسفانه، بایننس به سرمایه گذاران آمریکایی اجازه نمی دهد، بنابراین به شما توصیه می کنیم در صرافی های دیگری که در این صفحه توصیه می کنیم ثبت نام کنید.

پس از گذراندن این فرآیند به شما توصیه می‌شود که احراز هویت 2FA را نیز راه‌اندازی کنید، زیرا آن را به پایان برسانید زیرا امنیت بیشتری را به حساب شما اضافه می‌کند.

آموزش احراز هویت 2FA
آموزش احراز هویت 2FA

بسته به سیاست های صرافی ممکن است از شما خواسته شود که فرآیند آموزش احراز هویت دیگری را طی کنید، این معمولاً از 30 دقیقه تا احتمالاً حداکثر چند روز طول می کشد. اگرچه این فرآیند باید مستقیم و آسان باشد. پس از اتمام کار با آن، باید به کیف پول صرافی خود دسترسی کامل داشته باشید.

اگر این اولین بار است که سپرده ارزی انجام می دهید، صفحه نمایش اینجا ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد. اما نگران نباشید، اساساً ساده تر از انتقال بانکی است. در کادر سمت راست، رشته‌ای از اعداد تصادفی را می‌بینید که می‌گویند «آدرس بیت‌کوین»، این آدرس عمومی منحصربه‌فرد کیف پول بیت‌کوین شما در بایننس است و می‌توانید با دادن این آدرس به شخصی که پول را برای شما ارسال کند، بیت‌کوین را دریافت کنید.

آموزش خرید بیت کوین (BTC) – راهنمای دقیق

از آنجایی که اکنون BTC خریداری شده قبلی خود را در کیف پول یا صرافی به این کیف پول منتقل می کنیم، روی ‘Copy Address’ یا روی آدرس کامل کلیک راست کرده و روی copy کلیک کنید تا این آدرس را در کلیپ بورد خود بگیرید.

اکنون به فرهاد اکسچنج برگردید، به صفحه تراکنش ها بروید و روی خرید بیت کوین کلیک کنید، مقداری را که می خواهید ارسال کنید و در قسمت بعد آدرس مقصد یا صرافی خود را انتخاب کنید. سپس روی “پیش نمایش برداشت” کلیک کنید.

در صفحه بعدی، آدرس کیف پول را از کلیپ بورد خود بچسبانید، برای ملاحظات امنیتی همیشه باید بررسی کنید که آیا هر دو آدرس مطابقت دارند یا خیر. مشخص است که بدافزار رایانه ای خاصی وجود دارد که محتوای کلیپ بورد شما را به آدرس کیف پول دیگری تغییر می دهد و شما اساساً پول را برای شخص دیگری ارسال می کنید.

پس از بررسی، برای ادامه روی “تأیید” کلیک کنید، باید بلافاصله یک ایمیل تایید دریافت کنید، روی لینک تایید در ایمیل کلیک کنید و سکه های شما در راه بایننس هستند!

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا