صرافی آنلاین
موضوعات داغ

آموزش سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال برای مبتدیان

راهنمای کامل ترید ارز دیجیتال

آموزش سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال برای مبتدیان

مطمئنا در مورد ارز دیجیتال شنیده اید، به خصوص پس از رشد باورنکردنی بازار که در چند سال گذشته در سرتاسر جهان ایجاد کرد و همیشه سر تیتر  اخبار بوده است. برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیزی که نیاز است کسب دانش در مورد ارز دیجیتال و داشتن آن است. معامله د ارز دیجیتال در صرافی‌ انلاین ارزهای دیجیتال انجام می‌شود. در این مقاله راهنمای آموزش سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال برای مبتدیان در اختیار شما عزیزان گداشته ایم .

راهنمای کامل مبادلات ارزهای دیجیتال برای مبتدیان

در حال حاضر، انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال برای خرید می‌تواند فرآیندی دشوار  باشد. در نهایت، امروزه بیش از 200 صرافی ارز دیجیتال وجود دارد که حجم تجارت 24 ساعته آن به میلیاردها می‌رسد.

و احتمالا مهمترین نکته قبل از شروع معامله  است  و  یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه  این است که هرگز  با قرض گرفتن پول از خانواده و دوستان و  در بیت کوین، لایت کوین، ریپل و غیره  سرمایه گداری نکنید . لطفاً همیشه به این فکر کنید که اگر ندانید چه کار می کنید، می توانید همه چیز را از دست بدهید.

اگر به دنبال تجارت با ارزهای دیجیتال هستید، باید در مورد بهترین  صرافی انلاین و برتر ارزهای دیجیتال، لیستی از ارزهای دیجیتال و نرخ مبادلات کریپتو اطلاع داشته باشید .

صرافی انلاین ارز دیجیتال چیست ؟

صرافی ارزهای دیجیتال به هر مکانیزمی گفته می‌شود که با سایر دارایی‌های وابسته به تجارت ارزهای  دیجیتال عمل می‌کند. مانند یک صرافی مالی معمولی، عملکرد مرکزی صرافی ارز دیجیتال، امکان خرید و فروش این دارایی‌ها و همچنین سایر دارایی‌های دیجیتال است. همچنین اغلب به عنوان تبادل ارز دیجیتال (DCE) شناخته می شود.

صرافی آنلاین  ارز دیجیتال یا صرافی ارز دیجیتال (DCE)، شرکتی است که مشتریان را قادر می‌سازد تا ارزهای دیجیتال را با ویژگی‌های دیگر، مانند پول سنتی یا سایر ارزهای دیجیتال مبادله کنند.

آموزش سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال برای مبتدیان
آموزش سرمایه گذاری ارز دیجیتال

نحوه کار صرافی ارز دیجیتال

بین خریدار و فروشنده ارز دیجیتال، یک صرافی ارز دیجیتال به عنوان یک واسطه – یک شرکت کارگزاری – عمل می کند. این امکان را به خریدار می دهد که با استفاده از روش های مختلف، از جمله انتقال مستقیم بانکی، UPI، کارت های بدهی یا اعتباری و غیره، سپرده گذاری کند. هر تراکنشی که از خدمات آن استفاده می کند مشمول یک کمیسیون یا کارمزد ثابت است.

اولین قدم خریدار (یا سرمایه گذار) یافتن یک صرافی آنلاین مناسب است. این مرحله نیاز به تحقیقاتی در مورد پیشینه، شهرت و مزایای تجاری پلتفرم دارد. مرحله دوم باز کردن یک حساب معاملاتی است که فرآیندی نسبتاً ساده است.

یک حساب کاربری ایجاد کنید و برنامه را برای تبادلی که انتخاب کرده اید دانلود کنید. اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل شما را از شما درخواست می کند. سپس یک ایمیل تأیید به آن آدرس ارسال می کند، و همچنین ممکن است اطلاعات KYC را درخواست کند. برای تکمیل فرآیند KYC، آدرس موجود در شناسه ایمیل خود را تأیید کنید. پس از آن، یک رمز عبور برای برنامه ایجاد کنید و آماده ورود به دنیای ارزهای دیجیتال هستید.

اساساً یک صرافی انلاین شامل عملکردهای زیر است: ثبت / ورود، بازار مبادله، سپرده و برداشت، بخش اخبار و اطلاعیه و پشتیبانی.

ابتدا باید خود را با یک شناسه ایمیل معتبر ثبت نام کنید.

سپرده گذاری وجوه در صرافی آنلاین

اگر می خواهید بیت کوین را به صورت آنلاین بفروشید، ابتدا باید وجوه خود را در صرافی خاصی که می خواهید بفروشید، واریز کنید.

1) به صفحه سپرده بروید-> روی سپرده در کنار سکه ای که می خواهید واریز کنید کلیک کنید.

2.) سپس، روی “ایجاد آدرس” کلیک کنید و آدرس را کپی کنید.

3.) به کیف پول  ارز دیجیتال  خود بروید -> سپس  آدرس را به عنوان آدرس برداشت در کیف پول خود وارد کنید. به یاد داشته باشید که هر  ارز دیجیتال و توکن  آدرس متفاوتی دارد، اگر یک سکه را به آدرس سکه دیگری واریز کنید، تمام سرمایه خود را از دست خواهید داد.

پس از انجام معامله به سایت صرافی ارز دیجیتال مراجعه کرده و مبلغی را که واریز کرده اید بررسی کنید.

برداشت وجوه ئر صرافی ارز دیجیتال

اگر به صورت آنلاین بیت کوین می فروشید، باید با مشکل برداشت وجه مواجه شوید. رایج ترین راه انتقال سیم بین المللی است و صرافی های برتر از این روش پشتیبانی می کنند. اخیراً برخی از صرافی ها اقدام به پذیرش برداشت کارت اعتباری و نقدی کرده اند.

همچنین، پول را می توان از طریق SEPA (منطقه پرداخت اروپا) منتقل کرد. این سیستمی است که برای تسهیل نقل و انتقالات بین المللی بین اعضای اتحادیه اروپا طراحی شده است.

با این حال، هر دوی این سیستم ها دارای اشکالاتی هستند. معمولاً بسته به کشور، حواله‌ها زمان بسیار زیادی می‌برد و همچنین مقدار پولی که منتقل می‌شود، می‌تواند تا چهار روز طول بکشد تا پردازش شود. علاوه بر این، هر دو این سیستم ها هزینه های اضافی را جذب می کنند.

1) به صفحه برداشت بروید-> روی برداشت در کنار سکه ای که می خواهید برداشت کنید کلیک کنید.

2.) سپس آدرس کیف پولی که می خواهید برداشت کنید و مقدار آن را وارد کنید.

3.) پس از تراکنش به کیف پول خود -> بررسی کنید که آیا سکه ها برداشت شده اند یا خیر.

قبل از برداشت، هزینه های بانک را بررسی کنید. بنابراین، اگر یک حساب بانکی به طور خاص برای برداشت پول حاصل از فروش بیت کوین باز می کنید، باید تحقیقات خود را انجام دهید و بانکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

تفاوت بین صرافی های متمرکز و غیر متمرکز

صرافی های متمرکز را می توان برای معاملات ارز فیات به کریپتو یا بالعکس استفاده کرد. از آنها می توان برای انجام معاملات بین دو ارز دیجیتال جداگانه نیز استفاده کرد. اگرچه ممکن است به نظر برسد که این همه اشکال ممکن تراکنش را پوشش می دهد، اما نیاز به شکل دیگری از مبادله ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد.

مبادلات غیرمتمرکز یک جایگزین هستند. آنها مرد میانی را قطع کردند و چیزی را ایجاد کردند که گاهی اوقات به عنوان فضای “بی اعتمادی” تلقی می شود. این نوع مبادلات به عنوان مبادلات همتا به همتا عمل می کنند. خدمات امانی هرگز دارایی ها را حفظ نمی کند و معاملات صرفاً بر اساس قراردادهای هوشمند و مبادلات اتمی انجام می شود.

تفاوت اصلی بین صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز این است که آیا واسطه وجود دارد یا نه. صرافی های غیرمتمرکز کمتر از صرافی های متمرکز رایج هستند و محبوبیت کمتری دارند.

انواع مختلف صرافی ها

فیات – صرافی های  ارز دیجیتال 

این صرافی ها به شما این امکان را می دهند که مستقیماً با استفاده از ارز فیات خود (یک ارز صادر شده توسط دولت مانند دلار آمریکا یا پوند) یک ارز دیجیتال خریداری کنید. اینها در میان کاربران جدیدی که هنوز بازار کریپتو را کشف نکرده اند، بسیار محبوب هستند، زیرا دسترسی آسان به ارز دیجیتال انتخابی آنها را بدون مشکل بسیار فراهم می کند.

مشکل این صرافی ها این است که پشتیبانی کمی دارند و تعداد انتخاب کمتری از سکه ها را ارائه می دهند. این فقط به عنوان یک نقطه ورود توسط مبتدیان استفاده می شود.

کریپتو – مبادلات رمزنگاری

این صرافی ها به شما این امکان را می دهند که یک ارز دیجیتال را با یک ارز دیجیتال دیگر معامله کنید. این بدان معناست که ابتدا باید یک ارز دیجیتال را در صرافی فیات-کریپتو بخرید و سپس آن را به کیف پول صرافی کریپتو انتقال دهید و سپس برای سکه ای که می خواهید در وهله اول بخرید معامله کنید.

این کار توسط معامله گران با تجربه ای انجام می شود که به طور فعال بین سکه ها معامله می کنند تا به سرعت سود ببرند یا می خواهند سکه های کمتر شناخته شده کوچکتری بخرند.

مبادلات همتا به همتا

در این صرافی ها خریدار با فروشنده مطابقت داده می شود و آنها با توافق خودشان ارز مبادله می کنند. مانند یکی از صرافی های لوکال بیت کوین، که در آن خریدار را با تعدادی فروشنده مطابقت می دهد، جایی که خریدار این گزینه را دارد که بهترین قیمت انتخابی را انتخاب کند.

همچنین، آنها معمولاً یک سرویس امانی ارائه می‌کنند (یک ترتیب مالی که در آن شخص ثالث پرداخت وجوه را برای دو طرف درگیر در یک معامله خاص نگه می‌دارد و تنظیم می‌کند) به طوری که خطر کاهش برای خریدار و فروشنده وجود دارد.

کارگزاران

در این صرافی‌ها می‌توانید ارزهای دیجیتال را مستقیماً از کارگزاران خریداری کنید. کارگزاران قیمت های خود را تعیین می کنند که می تواند بالاتر یا کمتر از قیمت بازار باشد. در اینجا شما باید قبل از معامله با آن مراقب باشید

انتخاب بهترین صرافی آنلاین

اکنون انواع مختلف صرافی ها را می شناسید و تصمیم گرفته اید وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید. بنابراین انتخاب بهترین صرافی آنلاین بسیار مهم است  تا بیشترین بهره را از این تجارت ببرید. قبل از شروع معامله، معیارهایی وجود دارد که باید در این پلتفرم ها بررسی کنید تا مناسب ترین آنها را برای خود شناسایی کنید. بیایید از مهمترین آنها عبور کنیم.

شهرت و امنیت صرافی 

بررسی کنید که آیا تا به حال هک شده اند یا مشکلی در انتقال پول کاربر دارند. بررسی کنید که آیا آنها ابزار معاملاتی مناسبی دارند و آیا سایر معامله گران با تجربه به آنها اعتماد دارند یا خیر. همچنین می توانید نظرات کاربران مستقل را در سایت هایی مانند Reddit و BitcoinTalk مرور کنید.

نرخ تبدیل

برای پلتفرم های صرافی مختلف نرخ های ارز متفاوتی وجود دارد. این نرخ‌های تبدیل ارزهای فیات است. آنهایی را پیدا کنید که نرخ های معقولی برای پس انداز پول دارند. می‌توانید این هزینه‌ها را در پلتفرم‌های سایت‌ها یا از نظرات سایر کاربران پیدا کنید.

محدودیت ها

برخی از صرافی ها فقط در مناطق یا کشورهای خاصی کار می کنند. بررسی کنید که آیا این پلتفرم برای استفاده در کشور شما موجود است یا خیر. برای جلوگیری از مشکلات مربوط به واریز و برداشت وجه، به خصوص اگر قصد دارید از حواله سیمی استفاده کنید، باید یکی را انتخاب کنید که در کشور شما پشتیبانی می شود.

هرگونه محدودیت در تجارت را بررسی کنید. برخی از پلتفرم‌ها وجود دارند که میزان معامله را تا زمانی که فرآیند تأیید را کامل نکنید، محدود می‌کنند. سپس صرافی‌های کمی وجود دارند که به تجارت اجازه می‌دهند، چه حساب خود را تأیید کرده باشید یا نه. سهولت و رابط کاربری را نیز بررسی کنید. صرافی‌های بسیار نقدشونده برخی از بهترین پلتفرم‌های مبادلات رمزنگاری هستند، زیرا سکه‌های دیجیتال زیادی در دسترس هستند. می توانید این اطلاعات را در وب سایت های رسمی صرافی بررسی کنید.

تایید

اکثر صرافی‌ها از شما می‌خواهند که هویت (شناسه صادرشده توسط دولت) را برای تبادل ارزهای دیجیتال در سایت خود ارائه دهید. برای این کار باید اطلاعات کارت شناسایی و موقعیت مکانی خود را آپلود کنید. برای برخی باید از خود در حالی که کارت شناسایی خود را در دست دارید عکس بگیرید. این تأیید برای جلوگیری از تقلب بسیار مهم است. این راهی است برای پلتفرم های صرافی برای محافظت از خود در برابر معامله گران متقلب که هدفشان فریب دیگران است. همچنین، تأیید از معامله گران محافظت می کند زیرا شما فقط می توانید با افراد تأیید شده تعامل داشته باشید. احتمال گرفتار شدن را کاهش می دهد.

کارمزد

کارمزدها را در صرافی انلاین  بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که جستجوی مورد نیاز در این موارد را انجام داده اید زیرا برخی از صرافی ها دارای هزینه های پنهان هستند. شما باید هزینه های سپرده، تجارت و برداشت آنها را شناسایی کنید. مراقب باشید زیرا برخی از پلتفرم‌ها هستند که هزینه‌های باورنکردنی پایینی دارند، چنین سایت‌هایی می‌توانند تنها برای فریب دادن شما و به دست آوردن پول شما توسط افراد متخلف اداره شوند. در تمام وب سایت های رسمی صرافی اطلاعات مربوط به هزینه ها به صورت رایگان در دسترس است.

روش های پرداختی

صرافی های مختلف از روش های پرداخت متفاوتی پشتیبانی می کنند. برخی از صرافی‌ها از تراکنش‌های کارت اعتباری و نقدی، حواله‌های بانکی، PayPal و غیره پشتیبانی می‌کنند. گزینه های مختلف موجود در صرافی و هزینه های آنها را بررسی کنید تا بتوانید از بین آنها انتخاب کنید. هرچه گزینه های پرداخت بیشتر باشد، انتخاب برای شما آسان خواهد بود.

پشتیبانی مشتری

داشتن پشتیبانی سریع و مفید از مشتری بسیار مهم است. صرافی که مخصوصاً دارای یک چت است که 24/7 در دسترس است، بهترین گزینه است زیرا می توانید هر زمان که بخواهید هر چیزی در مورد تراکنش های خود بپرسید. استفاده از ایمیل ها تنها در صورتی می تواند مفید باشد که به موقع به آنها پاسخ داده شود.

جفت ارزهای دیجیتال چیست؟

هنگامی که یک ارز دیجیتال را در یک صرافی معامله می کنید، از یک جفت معاملاتی استفاده می کنید. در بیشتر موارد، مردم از بیت کوین برای معامله در برابر آن استفاده می کنند، اما در واقع جفت های معاملاتی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. جفت های معاملاتی ارزهای دیجیتال با مقایسه هزینه یک ارز دیجیتال با ارز دیگر کار می کنند.

ارائه جفت ارز دیجیتال یا ارز دیجیتال در این مرحله برای یک صرافی متمرکز محبوب تر است. این به مشتریان اجازه می دهد تا برای توکن های اتر، به عنوان مثال، بیت کوین تراکنش کنند. صرافی‌های کمتری جفت ارز فیات/ارز رمزنگاری شده را می‌فروشند، که مثلاً دلار را برای بیت‌کوین مبادله می‌کند.

در یک صرافی انلاین ارز دیجیتال  متمرکز هنوز رایج ترین روش انجام این کار برای سرمایه گذارانی است که به دنبال دسترسی به فضای ارزهای دیجیتال هستند. هنگام انتخاب یک صرافی، مهم است که تعداد متغیرهایی را که بر تجربه کاربر تأثیر می‌گذارند، در نظر داشته باشید، از جمله اینکه کدام جفت‌ها رد و بدل می‌شوند، میزان مبادله چقدر است، و صرافی‌هایی که تدابیر امنیتی آنها برای محافظت از مشتریانشان اجرا شده است.

آموزش سرمایه گذری ارزهای دیجیتال برای مبتدیانآموزش سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال برای مبتدیان

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا