اخبار و آموزش
موضوعات داغ

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

چگونه با سرمایه گذاری در کریپتو کارنسی درآمد کسب کنیم

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را بررسی می کنیم.

تا همین اواخر، تنها کاری که با ارزهای دیجیتال انجام می‌شد این بود: می‌توانستید آن‌ها را بخرید، مدتی نگه دارید، و سپس وقتی ارزش کریپتو افزایش یافت، آن‌ها را با قیمت‌های بالاتر بفروشید و سود کسب کنید.

اما با معرفی مدل جدید اثبات سهام، کاربران اجازه دارند ارزهای خود را به اشتراک بگذارند. این به کسب درآمد اضافی کمک می کند و همچنین این فرآیند بسیار کارآمدتر است.

اما اثبات سهام چیست و سرمایه گذاری در کریپتو کارنسی چیست؟

پس ابتدا بیایید ببینیم چه چیزی در معرض خطر است!

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال چیست؟

خوب، بیایید سعی کنیم این را با یک قیاس ساده درک کنیم.

شما مقداری پول در یک بانک سپرده می کنید، مثلاً به عنوان سپرده ثابت برای مدت زمان معین. اکنون پس از اتمام این مدت مبلغ شما سررسید می شود و مبلغ اصلی را پس می گیرید. با این کار، سود محاسبه شده سالانه آن مبلغی که توسط بانک به حساب شما واریز می شود را نیز دریافت می کنید.

این سود درصد معینی از پول است، همانطور که سیستم بانک مرکزی یا در مورد ما RBI تصمیم گرفته است زیرا همانطور که می دانید ارز فیات یک ارز متمرکز است. کنترل و تنظیم آن در دست یک نهاد مرکزی است.

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

بنابراین این فرآیند چگونه کار می کند؟ ببینید وقتی مقداری پول واریز می کنید، نمی توانید آن پول را تا زمانی که بالغ شود لمس کنید. در این بین، بانک از پول شما برای اعطای وام و انجام سایر فعالیت های بانکی استفاده می کند و در این فرآیند پول بیشتری به دست می آورد. و پس از مدت معین، بانک پول شما را برمی گرداند و سودی را که در سود خود از سایر فعالیت ها به دست آورده بود، پرداخت می کند. بانک ها از پول شما برای کسب درآمد از ارز دیجیتال بیشتر استفاده می کنند!

در اصطلاح کریپتوکارنسی، فرآیند سپرده گذاری پس انداز در بانک را می توان به سرمایه گذاری یک مقدار معین نامید. اگرچه اصل کار در هر دو مورد کمی متفاوت است.

اجازه بدهید توضیح دهم چگونه!

استخراج ارز دیجیتال
استخراج ارز دیجیتال

همانطور که شما یک مبلغ اصلی را در بانک سپرده گذاری می کنید، به طور مشابه، می توانید مقدار معینی از ارز دیجیتال را در یک صرافی خاص برای یک زمان خاص به اشتراک بگذارید. بسته به مبلغی که سهام دارید، صرافی با نرخ های مشخصی به شما بازده سود می دهد. به این بازده های بهره، پاداش های سرمایه گذاری می گویند.

اکنون بخش پیچیده‌ای از سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال وجود دارد که توسط اعتبارسنجی‌ها انجام می‌شود و بخش ساده‌تر که برای همه است.

بیایید به هر دو نگاه کنیم.

اول، ما در مورد سرمایه گذاری که برای همه ساده است صحبت خواهیم کرد. و این سرمایه گذاری است که به تعریف ارائه شده در بالا پایبند است.

سرمایه گذاری عادی: سهامداری در صرافی های متمرکز

این نوع سرمایه گذاری شامل قرار دادن مقداری ارز دیجیتال در برخی صرافی های متمرکز است.

آموزش سرمایه گذاری ارز دیجیتال در صرافی آنلاین

اول از همه، صرافی‌های کریپتو در هند مانند WazirX یا CoinSwitchKuber و غیره هنوز از ارز دیجیتال پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین شما باید به صرافی های دیگری مانند Binance بروید تا ارز دیجیتال خود را به اشتراک بگذارید.

بنابراین قبل از گذاشتن هر کوین، ابتدا باید آنها را بخرید. شما فقط می‌توانید کوین هایی را که در کیف پول دیجیتالی‌تان وجود دارد، قرار دهید. اگر کوین ای را برای مدت طولانی نگه می‌دارید، ببینید آیا باید ویژگی سهام را داشته باشد (که در واقع به این معنی است که آیا کوین اثبات بلاک چین را دارد یا خیر) و اگر بله، می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید. افزایش مدت زمانی که صرافی کوین های شما را نگه می دارد، سود بیشتری را برمی گرداند.

مزایای سرمایه گذاری در کریپتو کارنسی

مانند بانک‌ها، در اینجا نیز نرخ‌هایی را می‌دانید که بازده سهام خود را با آن‌ها دریافت خواهید کرد. آنها را می توان به مدت 30 روز، 60 روز، 90 روز یا حتی 120 روز سرمایه گذاری کرد.
این یک فرآیند نسبتا شفاف است و در حین سرمایه گذاری، تمام اطلاعات مربوط به سهام را خواهید داشت: تاریخ بازخرید، سود تخمینی و غیره.

مبلغ شرط شده به همراه سود به طور خودکار پس از اتمام تاریخ بازخرید وارد حساب شما می شود.
همچنین می توانید همزمان بیش از یک کوین را سرمایه گذاری کنید.
انگیزه دیگر برای سرمایه گذاری این است که علاوه بر سود سهام، می توانید ارزش قدردانی کوین ای را که سرمایه گذاری کرده اید نیز دریافت کنید.

معایب سرمایه گذاری در کریپتو کارنسی

همه کوین ها را نمی توان سرمایه گذاری کرد. شما می توانید کوین هایی را که دارای ویژگی سرمایه گذاری هستند، سرمایه گذاری کنید.
وقتی مبلغی را سرمایه گذاری کردید، نمی توانید آن را قبل از تاریخ بازخرید لمس کنید. اگر سعی کنید به آن مبلغ سرمایه گذاری شده دسترسی پیدا کنید، بازده بهره را از دست خواهید داد.

همچنین، این صرافی‌های متمرکز که در واقع توکن‌ها را از طرف کاربران به اشتراک می‌گذارند، ممکن است در ازای خدمات سهام خود، کمیسیون خاصی دریافت کنند.

آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ارزشش را دارد؟

سرمایه گذاری نوعی درآمد غیرفعال است. این بدان معناست که پس از سرمایه گذاری مقدار مشخصی، نیازی به تلاش روزانه از جانب شما برای کسب درآمد نیست. مطابق میل بازار خواهد بود.

و از این طریق با سرمایه گذاری درآمد کسب می کنید.

کجا می توانید ارزهای دیجیتال خود را سرمایه گذاری کرد؟

بسیاری از صرافی‌ها به شما اجازه می‌دهند که ارزهای دیجیتال شما را سرمایه گذاری و استکینگ کنند. برخی از بهترین پلتفرم‌های استیکینگ ارز دیجیتال در سال 2022 بایننس، AQRU، eToro، Crypto.com و غیره هستند.

کدام ارز دیجیتال را می توانید استکینگ کرد؟

ارز دیجیتالی که به اثبات سهام بلاک چین متصل است، فقط آن ها را می توان به اشتراک گذاشت. در حال حاضر سولانا و کاردانو بیشترین کوین ها هستند.

مزایای استخراج بیت کوین در مقابل استکینگ

بنابراین ما مدتها در مورد استخراج بیت کوین صحبت کرده ایم. آنچه وجود دارد را اکنون خواهیم دید.

سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال
سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال

این نوع سرمایه گذاری بیشتر توسط ماینرهایی انجام می شود که می توانند مشکلات بلاک چین را برای ایجاد بلوک بعدی در زنجیره حل کنند و خواهند کرد. و در ازای آن، جوایزی به دست می آورند.

اما برای درک اثبات سهام، باید اثبات کار و چالش های آن را درک کنیم.

خوب، پس بیایید دوباره هر دوی اینها را با یک قیاس ساده درک کنیم.

بگویید در یک مسابقه مسطح 100 متری شش شرکت کننده وجود دارد. اکنون در میان آنها فقط تعداد کمی تجربه دارند، یا اندام قوی تری دارند، آموزش دیده اند، یا برخی فقط استعدادهای خام دارند. اما هر چه که باشد، فقط یک نفر برنده مسابقه است. و فقط آن شخص پاداش می گیرد و بقیه دست خالی برمی گردند. زمان، انرژی و تلاش پنج شرکت‌کننده باقی مانده همگی بی‌ثمر می‌روند.

چیزی شبیه به این در سیستم اثبات کار در بلاک چین ها اتفاق می افتد. بنابراین، هنگام معامله با ارز دیجیتال، هر تراکنش وارد بلاک چین می شود. چطور؟ فقط زمانی که تراکنش ها تایید شوند. تراکنش های متعدد با هم بلوک های زنجیره بلوکی را تشکیل می دهند. چگونه اتفاق می افتد؟

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

این کار توسط چندین نفر انجام می شود که پشت ابر رایانه های متعدد در سراسر جهان نشسته اند. بنابراین، یک تراکنش منفرد یک مسئله پیچیده ریاضی با کدگذاری کامپیوتری ایجاد می کند. افراد در اطراف آن بلاک چین شروع به تلاش برای حل مشکل می کنند. مثل یک مسابقه است و تنها یک نفر که سریعتر آن را حل کند برنده در نظر گرفته می شود.

و فقط برنده است که مقداری ارز دیجیتال را به عنوان پاداش دریافت می کند (این فرآیند به عنوان ماینینگ شناخته می شود، همانطور که در مورد بیت کوین اتفاق می افتد)، و گاهی اوقات ممکن است هزینه های معاملاتی پرداخت شده توسط کاربران صرافی های کریپتو را نیز دریافت کنند.

اما این فرآیند کمی تصادفی است و منجر به اتلاف انرژی و زمان در زمینه ارزهای دیجیتال می شود. برای کاهش چنین اتلافی، روش اثبات سهام وارد شد!

اکنون مدل اثبات سهام زمانی است که تنها یک ماینر در یک زمان برای تأیید یک تراکنش انتخاب می شود. در این صورت، ماینر کاملاً مسئول است. این اتفاق می‌افتد زیرا برخلاف مدل اثبات کار، در اینجا ماینر باید مقداری ارز دیجیتال را به عنوان وثیقه بگذارد. به این میگن Staking (استکینگ) . اگر ماینر با موفقیت مشکل را حل کند، وثیقه او امن است و پاداش های اضافی نیز دریافت خواهد کرد.

اما اگر در شکستن کد شکست بخورند، به عنوان نوعی جریمه، وثیقه خود را نیز از دست می دهند.

مشکل اثبات کار این است که بسیاری از شرکت های بزرگ معدن ممکن است برای حل مشکل با یکدیگر رقابت کنند. این برای ماینرهای کوچکی که ممکن است به فناوری برش دسترسی نداشته باشند، ناعادلانه است. این ممکن است منجر به تراکنش های تقلبی نیز شود. این تهدیدی برای ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال است.

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

اثبات سهام با اجازه دادن به یک فرد مجرد برای حل یک مشکل در یک زمان، این تهدیدها را برطرف می کند. فرد مجرد حل می کند و بقیه محاسبه را دوباره بررسی می کنند. انتخاب اعتباردهنده‌ها بر اساس این است که چه کسی بیشترین مبلغ را در نظر گرفته است (از آنجایی که آن شخص چیزهای بیشتری برای از دست دادن داشت). گاهی اوقات انتخاب بر اساس مدت زمان سرمایه گذاری کوین ها نیز انجام می شود (هر چه فرد زمان بیشتری را سرمایه گذاری کرده باشد به این معنی است که تعداد راه حل های درست بالایی دارد و بنابراین کوین ها همچنان به عنوان وثیقه قرار می گیرند).

همچنین یک عنصر تصادفی در آنجا وجود دارد که اعتبار سنجی تصادفی را انتخاب می کند. همه اینها ارز دیجیتال را غیرمتمرکز نگه می دارد.

اما چند مشکل در رابطه با چنین سهامداری در ارزهای دیجیتال وجود دارد.

معایب کسب درآمد از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

اولاً دنیای ارز دیجیتال در حال تحول است. این تغییر با تغییر مدل اثبات کار بلاک چین ها به مدل اثبات سهام مشخص می شود که اخیرا اتریوم در حال انجام آن بود. بنابراین این فرآیند و مفهوم هر دو در این زمینه جدید هستند و هیچ کس واقعاً نمی داند که چگونه قرار است انجام شود. Polkadot و The graph دیگر بلاک چین های معروفی هستند که از مدل اثبات سهام استفاده می کنند.

همچنین موانع ورود در چنین مدل‌هایی بسیار محکم است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری و نرخ پاداش ها همه از کوین به کوین متفاوت است. بنابراین سرمایه گذاری بالقوه شما هرگز کاملاً آگاه نیست.

بله، شما می توانید کوین را از سرمایه گذاری کسب کنید. اما از آنجایی که ارزش کوین بر اساس ارزش بازار افزایش یا کاهش می یابد، شما فقط باید کوین هایی را در نظر بگیرید که پایدار به نظر می رسند و احتمال ارزش ارزشیابی بیشتری دارند.

مزایای کسب درآمد از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

پس از همه چیزهای غیرجذاب در مورد اثبات سهام و استفاده از سهام برای ماینرها، اجازه دهید در مورد چیزهای بهتر صحبت کنیم.

این نوع کریپتوهای استیک مستقیماً بر زنجیره عرضه تقاضا تأثیر می گذارد و بنابراین گاهی اوقات مسئول افزایش ارزش کوین ها است.

به علاوه ما همچنین می دانیم که چگونه این مدل می تواند به طور بالقوه در زمان، انرژی و برق صرفه جویی کند. اینطوری مدبرتر است.

چگونه می توانید با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنید؟

در واقع بسیار ساده است. چند راه برای کسب درآمد از طریق سرمایه گذاری وجود دارد.

اول سرمایه گذاری معمولی است که در آن کوین های خود را در یک پلتفرم صرافی خاص قفل می کنید. در اینجا شما فقط یک کوین را انتخاب می کنید، آن را در یک کیف پول قرار می دهید و از آنجا آن را به عنوان “sstad” روی بلاک چین قرار می دهید. در مقابل صرافی برای مدت زمانی که به صرافی آنلاین اجازه می دهید کوین های شما را نگه دارد، به شما بازده سود می دهد. هر چه روزهایی که سهام می گذارید بیشتر باشد، سود سالانه بیشتری بازده خواهد داشت.

کسب درآمد از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
کسب درآمد از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

ثانیاً تأیید کننده شوید. این امر مستلزم داشتن یک زیرساخت مناسب از جمله سیستم های محاسباتی پیچیده و اغلب گران است. و این فرآیند همچنین درآمد غیرفعال نخواهد بود زیرا شما باید سخت کوشید تا مشکلات موجود در بلاک چین را حل کنید. اما اگر در این کار خوب هستید، مستحق دریافت پاداش‌های بیشتری هستید، یعنی کوین های تازه ضرب شده. و گاهی اوقات می توانید کارمزد معاملاتی را که توسط کاربر پرداخت می شود نیز دریافت کنید.

راه دیگر، پیوستن به استخر ViaBTC است. این به این معنی است که نه برای استفاده از مبادله انجام دهید و نه خودتان اعتباربخش هستید، بلکه با یک استخر ارتباط برقرار می کنید. این امر مستلزم آن است که بدانید چگونه می توانید توکن های خود را به استخر اعتبارسنجی متصل کنید. شما می توانید اعتبار سنجی ها را در وب سایت رسمی اثبات بلاک چین های سهام تحقیق کنید. این مکان‌ها تاریخچه تراکنش‌های اعتبارسنجی، جریمه‌ها (در صورت وجود) و همچنین کمیسیون‌ها و هزینه‌هایی که باید به آنها پرداخت شود را نشان می‌دهد.

با انتخاب بر این اساس می توانید به یک استخر و سهام خاص بپیوندید. برخی از پروژه ها مانند Stakefish داده هایی را برای اطمینان از قانونی بودن این اعتباردهنده ها ارائه می دهند.

این استخرهای مستقر در بکارگیری یک تیم توانمند از مهندسان مشابه استخرهای معدن هستند. اما در حالی که استخر ماینینگ مخصوص ماینرها است، استخرهای استیکینگ برای پاسخگویی به نیازهای افرادی که مدرکی برای سرمایه گذاری کوین دارند طراحی شده اند.

آخرین به روز رسانی در مورد استکینگ

اثبات سهام به عنوان یک مدل در حال افزایش محبوبیت است. همانطور که می دانیم، محیط زیست و جامعه آگاه است، زیرا سعی در صرفه جویی در زمان و انرژی و مقادیر زیادی برق دارد. اخیراً برای ایجاد انگیزه بیشتر در مورد اثبات سهام بلاک چین، شاهد بودیم که موزیلا اعلام کرده است که فقط اثبات کمک های مالی را می پذیرد.

همچنین، اتریوم کاملا آماده است تا به طور کامل به اثبات سهام بلاک چین روی بیاورد. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، استخراج‌کنندگان اتریوم در صورت تمایل به حضور در شبکه، باید کریپتوهای مختلفی را استخراج بیت کوین کنند یا به سهام منتقل شوند.

5 پلتفرم برتر برای سرمایه گذاری در کریپتو

صرافی آنلاین Kucoin

صرافی MXC

صرافی Binance

صرافی Pionex

صرافی Lbank

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

ارز دیجیتال یک دارایی بی ثبات است. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نیاز به تحقیق و تحلیل دقیق و هوشمندانه دارد. شما نمی توانید کورکورانه تنها با اعتماد به منابع آنلاین وارد بازار کریپتو شوید. گفتنی است، ما مشاور مالی نیستیم و هر چیزی که در اینجا می گوییم نباید به عنوان مشاوره استفاده شود. اینها همه نظرات شخصی ما است که از منابع مختلف جمع آوری کرده ایم.

در خاتمه یادآوری می کنیم که سرمایه گذاری به خودی خود بدون ریسک نیست. از آنجایی که ارزش توکن ها کاهش می یابد، مطمئناً ممکن است با ضررهای زیادی روبرو شوید. اما باز هم، کریپتو همه چیز در مورد حدس و گمان و ریسک کردن است.

کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال

بنابراین، اگر قصد دارید اعتبار دهنده و وثیقه سهام باشید، مطمئن شوید که تجهیزات مناسبی برای حل مشکلات دارید، در غیر این صورت در کمترین زمان ممکن احساس خواهید کرد که بیش از آن چیزی که حتی بتوانید به جویدن فکر کنید، گاز گرفته اید!

و اگر می‌خواهید کوین های خود را در صرافی‌های متمرکز قرار دهید، مطمئن شوید که برای واکنش‌های احتمالی مانند کاهش ارزش کوین که ممکن است در نهایت منجر به ضرر شما شود، آماده هستید.

بنابراین استیکینگ کریپتو یک پلتفرم پویا است. با احتیاط قدم بردارید و از آن عبور خواهید کرد و اگر پایه های مالی شما به اندازه کافی امن نیست، کمی درنگ کنید، دوست من!

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا