تحلیل ارزدیجیتال
موضوعات داغ

آیا قیمت لونا و UST بهبود خواهد یافت؟

آیا لونا و UST هرگز در سال 2022 بهبود خواهند یافت؟ سرمایه گذاران پس انداز زندگی خود را از دست دادند

آیا قیمت لونا و UST بهبود خواهد یافت؟

آیا قیمت لونا و UST بهبود خواهد یافت؟ را بررسی می کنیم.

آیا لونا هرگز بهبود خواهد یافت؟ مورد انتظارترین سوال در دنیای کریپتو در حال حاضر! جالب است که اگر حدود 10 میلیون در لونا سرمایه گذاری کرده بودید، امروز فقط 1000 ریال بود. به این ترتیب لونا بد تصادف کرده است. امروز، ما سعی خواهیم کرد بفهمیم که کارشناسان در مورد اینکه آیا قیمت لونا افزایش خواهد یافت یا خیر و چگونه به TerraUSD (UST) مرتبط است، چه فکر می کنند.

لونا چقدر بد سقوط کرده است؟

سقوط ارز لونا
سقوط ارز لونا

لونا 99 درصد از بین رفته است. صادقانه بگویم، حتی بیشتر از این. ارزش این کوین در روز چهارشنبه به شدت سقوط کرد.

آنچه در 5 آوریل 2022 با 116.51 دلار معامله می شد، در 8 می به کمتر از 70 دلار و سپس در 10 می 2022 به زیر 50 دلار سقوط کرد.

در 11 مه به کمتر از 2 دلار سقوط کرد و اکنون با قیمت بسیار کمتر از 1 سنت معامله می شود.

اما چگونه قیمت لونا در می 2022 به این شدت سقوط کرد؟

دلیل اصلی سقوط لونا به دلیل ارتباط آن با terraUSD (UST) بود. این یک استیبل کوین است که به دلار آمریکا متصل است.

استیبل کوین ها اساسا یکی دیگر از ارزهای دیجیتال هستند که قرار است پایدار بمانند. UST یک استیبل کوین مبتنی بر الگوریتم است. قیمت همیشه باید در حدود 1 دلار باقی بماند. برای اینکه بفهمیم با لونا چه اتفاقی افتاده است، بیایید بفهمیم که لونا و UST چگونه به هم مرتبط هستند.

ارز Luna و UST چگونه به هم مرتبط هستند؟

اخبار ارز لونا
اخبار ارز لونا

UST در یک دلار مبتنی بر الگوریتم که به Luna مرتبط است. روش کار Luna و UST به این صورت است که برای حفظ قیمت UST در حدود 1 USD، Luna یا ضرب می شود یا می سوزد.

هنگامی که UST به زیر 1 USD می رسد، الگوریتم به طور خودکار توکن های جدید LUNA را ضرب می کند و بلافاصله آنها را برای خرید UST می فروشد. این مکانیسم ادامه می‌یابد مگر اینکه میخ 1 USD به آن برسد.

وقتی UST از 1 USD بالاتر رفت، الگوریتم به طور خودکار Luna را خریداری کرده و آنها را می سوزاند.

به این صورت است که UST با کمک الگوریتم غیرمتمرکز، 1 دلار آمریکا می چسبد و باقی می ماند.

آیا قیمت لونا و UST بهبود خواهد یافت؟

دارندگان UST همچنین حدود 20 درصد APY کسب می کردند. APY بالا در یک استیبل کوین باعث تقاضای زیادی برای UST شد و در نتیجه قیمت لونا از کمتر از یک دلار به بیش از 115 دلار در عرض 16 ماه افزایش یافت.

چه چیزی باعث سقوط قیمت لونا در سال 2022 شد؟

آخر هفته گذشته، روز شنبه، UST برای اولین بار در سال 2022 Depegg شد. UST بیش از 2 درصد سقوط کرد و به سرعت بهبود یافت.

برای حفظ پیوند 1 دلاری، بنیاد لونا در توییتر اعلام کرد که ذخایر بیت کوین خود را به بازارسازانی قرض می دهد که هر دو طرف بازار را معامله می کنند.

با این حال، حقیقت این است که دارایی‌های بیت‌کوین برای خرید UST فروخته شد تا ثابت نگه داشتن آن به 1 USD.

 طی چند روز گذشته، نوسانات بازار در سراسر دارایی های کریپتو قابل توجه بوده است.

آشفتگی بازار همچنین با شرایط کلان نامشخص هفته گذشته در سراسر طبقات دارایی های قدیمی منعکس شده است.

— LFG | گارد بنیاد لونا (@LFG_org) 9 مه 2022

 

با این حال، Do Kwon در توییتر گفت، آنها هنوز هیچ بیت کوینی نفروخته اند.

هنوز بیت کوین نفروخته ام – txn به تازگی تمام شده است. این یک وام به یک بازارساز است اگر عدم تعادل UST رخ دهد، ما از BTC برای تعادل مجدد استفاده خواهیم کرد و اگر تقاضا مازاد باشد، BTC را خریداری خواهیم کرد.

ما قصد داریم در نهایت کل این پروسه را در بیت کوین بازخرید کنیم

– دو کوون
(@stablekwon) 9 مه 2022

جداسازی اولیه فقط یک آزمایش بود و دارندگان از آنچه قرار است در چند روز آینده برای دارایی هایشان بیفتد بی اطلاع بودند.

UST از قیمت خود ناراحت شد و در 10 می 2022 بیش از 30 درصد کاهش یافت.

برای ثابت نگه داشتن آن، کوین های لونا بیشتری ضرب شد و بلافاصله برای خرید UST فروخته شد. در 11 مه 2022، UST از 0.68 USD به بیش از 0.9 USD افزایش یافت، با این حال، هنوز نتوانسته است به این ثابت برسد. در همان روز به 30 سنت سقوط کرد و کوین های لونا بیشتر و بیشتر شد. این امر باعث افزایش شدید عرضه لونا به بیش از 55 برابر شد و در نتیجه قیمت توکن لونا به کمتر از یک سنت کاهش یافت.

سقوط لونا و اثرات پس از آن

ارزش بازار لونا در حال حاضر کاهش یافته است. از 40 میلیارد پوند به 164 میلیون پوند کاهش یافته است. برخی از پلتفرم های پیشرو صرافی ارزهای دیجیتال نیز خروج کوین های لونا را به حالت تعلیق درآورده اند.

این سقوط ارز لونا یک کندی کلی در دنیای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. در 24 ساعت گذشته، تعداد زیادی از کوین ها شروع به از دست دادن ارزش خود به صورت ربع به ربع کرده اند. ارزش بازار کریپتو از 1.5 تریلیون دلار به کمتر از 1.2 تریلیون دلار کاهش یافت.

سرمایه گذاران فقط منتظرند تا این وضعیت آرام شود و پایان یابد.

بازار کریپتو در حال حاضر گرفتار ناملایمات گسترده‌تر مربوط به ریسک‌های سرمایه‌گذاری شده است. به دلیل افزایش شدید تورم، تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بازار دارای سطوح راحت است یا خیر، دشوار است.

مشکلاتی که موجب سقوط لونا شد چه بود؟

قیمت UST زمانی کاهش یافت که توکن آن Luna از بین رفت و دیگر نتوانست از توکن خواهر خود پشتیبانی کند.

حدود 500 میلیون دلار پوزیشن های UST از طریق پروتکل های لنگر مختلف که بر اساس Terra بودند فروخته شد.

پیش از این، Terra مکانیسمی را وعده داده بود که در آن کاربران می توانند 1 UST را با کوین های Luna به ارزش 1 دلار مبادله کنند. همین کار را می توان به صورت معکوس نیز انجام داد. هدف اصلی این مکانیسم حفظ ارزش آن ارز بود. این طرح برای رد نوسانات قیمت UST ساخته شده است. با این حال، این شکست خورد.

آیا لونا هرگز بهبود خواهد یافت؟

اگرچه وضعیت در حال حاضر بسیار نگران کننده به نظر می رسد، امید زیادی وجود داشت. به نظر می رسید اکوسیستم لونا برای از کار افتادن خیلی بزرگ است.

بنیانگذار Terra، Do Kwon، در 10 می 2022 توییت کرد:

آیا قیمت لونا و UST بهبود خواهد یافت؟

وی علاوه بر این، در توییتی نوشت:

 


بسیاری از سایت های سرمایه گذاری حدس می زنند که ارز دیجیتال شانس خوبی برای بازیابی دارد. مشکلی که لونا در حال حاضر با آن مواجه است باید با این عدم اطمینان که چنین افتی دوباره اتفاق نخواهد افتاد، برطرف شود. پروژه Terra تصمیم می گیرد که دوباره همان مسائل را تکرار نکند.

دو کوون در توییت خود گفت که سازندگان Terra در حال ساخت اکوسیستم جدیدی هستند.

 با شروع بازسازی UST، مکانیسم آن را تنظیم خواهیم کرد تا وثیقه شود.

– دو کوون
(@stablekwon) 11 مه 2022

سرمایه گذاران خرد مجموعاً چیزی بیش از یک میلیارد دلار در سقوط Luna UST از دست داده اند. برخی از آنها حتی خانه های خود را از دست داده اند. این چقدر بد است

اگرچه جامعه به دنبال یک Terra Money جدید است و قصد دارد با گرفتن یک عکس فوری قبل از حمله و ارسال توکن‌های جدید به دارندگان آن زمان، مسائل را اصلاح کند، اما ما فکر می‌کنیم که این کار آسانی نخواهد بود.

درد واقعی است ضررها واقعی است. خسارتی که وارد می شود بسیار زیاد است. درست کردن همه چیز برای Luna و UST دشوار است.

آیا اکنون باید لونا خرید؟

بسیار بعید است که لونا دوباره به ATH خود برسد. بهبودی برای لونا واقعا سخت است. قیمت ممکن است بیش از 90 درصد کاهش یابد. من در حال حاضر هیچ پولی روی لونا سرمایه گذاری نمی کنم، اما اگر می خواهید قمار کنید، مطمئن شوید که در حال حاضر پول زیادی روی آن نمی گذارید.

آیا اکنون باید UST خرید؟

من هم مانند لونا از UST اجتناب می کنم. اما با داشتن گزینه ای برای خرید بین Luna و UST، من UST را انتخاب می کنم. اما باز هم من پول زیادی نمی گذارم. من در حال حاضر تلاش برای خرید پایین UST را از دست داده ام و فکر می کنم که UST غیرممکن است که Depeg کند.

من قبلاً لونا خریدم و پس انداز زندگی خود را در Luna و UST از دست داده ام: چه کاری باید انجام دهم؟

من می دانم که پذیرش این حقیقت که پس انداز زندگی از بین رفته است برای شما بسیار دردناک است. لطفا آرام باشید و ایمان داشته باشید. زندگی به شما فرصت زیادی می دهد که خیلی بیشتر از چیزی که از دست داده اید به دست آورید. وقت آن است که با یک قلم و کاغذ بنشینیم و دوباره از صفر شروع به کار کنیم. در صورت تمایل برای به اشتراک گذاشتن داستان خود با ما نظر خود را ارسال کنید.

آیا ارز دیجیتال هنوز هم ریسکی است؟

از آنجایی که ارز دیجیتال توسط هیچ مقام مالی اداره نمی شود، مردم تصمیم می گیرند با مسئولیت خود در آن سرمایه گذاری کنند. همه ما می دانیم که سرمایه گذاری های کریپتو پرخطر و بی ثبات هستند. این حس درک این موضوع را ایجاد می کند که اگر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنید، باید آماده باشید که همه چیز را از دست بدهید.

طبق گفته اداره رفتار مالی FCA، خریداران همیشه باید آماده باشند که در صورت تصمیم به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، تمام پول خود را از دست بدهند. غیرقانونی بودن سطح دیگری از شک و تردید را به همه سرمایه گذارانی که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند اضافه می کند.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا