اخبار و آموزش
موضوعات داغ

آیا متاورس جایگزین اینترنت خواهد شد؟

متاورس چیست و آیا جایگزین اینترنت می‌شود؟

آیا متاورس جایگزین اینترنت خواهد شد؟

اگرچه متاورس سال‌ها بود که وجود داشت، اما مارک زاکربرگ اعلام کرد که شرکتش فیس‌بوک در حال تغییر نام تجاری به «متا» برای جایگاه بهتر خود به عنوان یک شرکت متاورس است که تبلیغات متاورس آغاز شد.

گفت‌وگوها و بحث‌هایی در مورد اینکه آیا متاورس، زمانی که به طور کامل توسعه یافت، پتانسیل جایگزینی اینترنت را که امروزه می‌شناسیم، خواهد داشت، وجود داشته است.در ادامه متوجه  خواهید شود که آیا متاورس واقعاً جایگزین اینترنت خواهد شد یا خیر.

متاورس چیست

متاورس به احتمال زیاد جایگزین اینترنت نخواهد شد. حداقل نه به این زودی.

در عوض، متاورس به اینترنت نیاز دارد تا کار کند و خدماتی را به کاربران ارائه دهد.در واقع، متاورس احتمالاً توسعه‌ای از اینترنت خواهد بود، زیرا دنیای مجازی را ایجاد می‌کند که در آن افراد می‌توانند مانند دنیای فیزیکی تعامل داشته باشند. تنها تفاوت این است که در متاورس، انسان ها با آواتارها نمایش داده می شوند و از ابزار غوطه ور برای تعامل استفاده می کنند. به این ترتیب، متاورس فقط اینترنت را آنطور که می شناسیم تقویت می کند.

مردم همچنان می توانند مانند امروز فعالیت های عادی خود را در اینترنت انجام دهند. تنها تفاوت این است که استفاده از عینک یا هدست واقعیت مجازی به افزایش چشمگیر تجربه استفاده از اینترنت شما کمک می کند.

علاوه بر این، متاورس نه تنها میزبان اطلاعات شخصی شما، بلکه رفتارها نیز خواهد بود. این بدان معناست که متاورس باید مکانیسم‌های قوی حفظ حریم خصوصی اطلاعات و داده‌های شخصی را برای هر کاربر ترکیب کند تا نشت اطلاعات شخصی نزدیک به صفر را تضمین کند.

متاورس چیست
متاورس چیست و آیا جایگزین اینترنت می‌شود؟

آیا متاورس جای اینترنت امروزی را می‌گیرد؟

بر اساس آخرین آمارها، چیزی حدود ۱.۷ میلیارد وب‌سایت وجود دارد. کاملاً مشخص است این حجم از اطلاعات را نمی‌توان به راحتی به پروژه‌ای مانند متاورس منتقل کرد. مارک زاکربرگ، متاورس را نسخه‌ای متفاوت از اینترنت فعلی می‌داند. وی در صحبت‌های خود تاکید دارد که اینترنت فعلی همچنان در اختیار کاربران خواهد بود. با این حال بسیاری از خدمات در این اینترنت، جای خود را به خدمات جدیدی در متاورس می‌دهد.

در مجموع باید گفت هنوز فاصله زیادی تا اجرایی شدن متاورس داریم. با این حال با توجه به نمونه‌هایی که از آن دیده‌ایم، می‌توان پیش‌بینی کرد با یکی از جاه‌طلبانه‌ترین فناوری‌های تاریخ روبه‌رو هستیم.در حالی که نمی توان انکار کرد که متاورس می تواند به یک تغییر دهنده بازی تبدیل شود، احتمالاً جایگزین اینترنت نخواهد شد، بلکه آن را تقویت می کند. این یک فناوری است که هنوز در مراحل اولیه خود است و قبل از اینکه بتواند به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد و در زندگی مردم گنجانده شود، به توسعه بیشتری نیاز دارد.

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا