ارز دیجیتال
موضوعات داغ

ارز دیجیتال APTOS (APT) سولانای بعدی

APT اپتوس قاتل سولانا SOL

ارز دیجیتال APTOS (APT) سولانای بعدی

ارز دیجیتال APTOS (APT) سولانای بعدی را بررسی می کنیم.

همه که APT را قاتل SOL می نامند!

Aptos (APT): ارز دیجیتال لایه 1 جدید که زمان های خرابی Solana و محدودیت های اتریوم را حل می کند. شبکه جدید Aptos با استفاده از زبان برنامه نویسی Rust ساخته شده است. MOVE برخی از مشکلات اتریوم را حل می کند. اینها شامل سه راه مقیاس پذیری و این واقعیت است که اتریوم نمی تواند پردازش موازی انجام دهد.

پردازش موازی ارزدیجیتال Aptos

پردازش موازی برای تراکنش های سریعتر ضروری است، اما EVM فقط می تواند تراکنش ها را به صورت متوالی پردازش کند. این مسائل همچنین بر لایه ۲ اتریوم تأثیر می‌گذارد، که بخشی از دلیلی است که شبکه اصلی نمی‌تواند بدون اشتراک‌گذاری مقیاس‌پذیری کند.

با این حال، سولانا یک بلاک چین پردازش موازی است و به همین دلیل است که تعداد زیادی تراکنش را انجام می دهد. اما خرابی شبکه یک مسئله اصلی است.

ارزدیجیتال Aptos
ارزدیجیتال Aptos

با بلاک چین Aptos، همه این محدودیت ها وجود نخواهد داشت زیرا شبکه حدود 160,000 TPS را پردازش می کند. هدف Aptos با استفاده از یک موتور اجرای موازی (Block-STM) کاهش هزینه تراکنش است.

پردازش موازی تضمین می کند که همه تراکنش ها به طور همزمان انجام می شوند و پس از آن اعتبارسنجی می شوند. هرگونه تراکنش ناموفق بر کل زنجیره تأثیر نمی گذارد. در واقع، تراکنش های ناموفق به دلیل وجود کتابخانه های STM (حافظه تراکنش نرم افزار) لغو و دوباره اجرا می شوند.

افزایش علاقه به ارز دیجیتال اپتوس Aptos و بلاک چین لایه 1 آن

در حال حاضر، علاقه به Aptos با 20000 گره اعتبارسنجی در شبکه آزمایشی بسیار زیاد است. این بیش از 10 برابر تعداد اعتبار سنجی ها در شبکه اصلی Solana است.

این علاقه به دلیل توسعه عظیم شبکه برای حدود سه سال قابل درک است. بیش از 350 توسعه دهنده در سراسر جهان در حال کار بر روی بلاک چین Aptos هستند.

اپتوس Aptos
اپتوس Aptos

شبکه Aptos علاوه بر مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان بالا، لایه امنیتی دیگری نیز دارد. به لطف زبان برنامه نویسی آن، می توان همه دارایی ها را به طور جداگانه روی زنجیره مدیریت کرد.

این بدان معناست که کپی کردن یا حذف یک دارایی پس از ایجاد غیرممکن است. در نتیجه، حملات رایج به اتریوم، مانند ورود مجدد، نمی توانند در شبکه اتفاق بیفتند.

افزایش علاقه به بلاک چین Aptos به این معنی است که با ارزش گذاری بالاتری نسبت به اکثر لایه های 1 عرضه می شود. این نه تنها به دلیل هیاهوی موجود در اطراف آن است، بلکه به دلیل تامین مالی سرمایه گذاران خطرپذیر است.

کارفرمایان متا از پروژه شکست خورده Diem آزمایشگاه Aptos را تأسیس کردند.

این شرکت قبلاً 350 میلیون دلار سرمایه از برخی از سرمایه گذاران خطرپذیر برتر در بازار کریپتو جمع آوری کرده است.

اینها عبارتند از Andreessen Horowitz، FTX ventures، Jump Crypto، OAK HC، Coinbase، Tiger Global، Binance Labs و بسیاری دیگر.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا