استخراج ارز دیجیتال
موضوعات داغ

استخراج بیت کوین

آموزش کامل استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین از رسانه اُرجیست.

به احتمال زیاد شما وقتی عبارت “استخراج بیت کوین” را می شنوید ذهن شما شروع به پرسه زدن درباره ی کلنگ ، خاک ، و غنی کردن آن می رود. همانطور که پیداست ، این قیاس چندان دور نیست.

استخراج بیت کوین توسط رایانه های قدرتمندی انجام می شود که مسائل پیچیده ریاضی را حل می کند.

این مشکلات آنقدر پیچیده است که نمی توان آنها را با دست حل کرد و به اندازه ای پیچیده هست که حتی از رایانه های فوق العاده قدرتمند نیز مالیات می گیرد.

استخراج بیت کوین چیست؟

نتیجه استخراج ارز دیجیتال به دو صورت هست.

اول وقتی رایانه ها این مشکلات پیچیده ریاضی را در شبکه بیت کوین حل می کنند ، بیت کوین جدیدی تولید می کنند (برخلاف زمانی که یک عملیات استخراج طلا را از زمین استخراج می کند).

دوم با حل مسائل محاسباتی ریاضی ، استخراج کنندگان بیت کوین با تأیید اطلاعات تراکنش ، شبکه پرداخت بیت کوین را قابل اعتماد و امن می کنند.

وقتی شخصی بیت کوین را به هر جایی ارسال می کند ، به آن تراکنش می گویند. معاملات انجام شده در فروشگاه آنلاین توسط بانک ها ، سیستم های فروش و رسیدهای فیزیکی ثبت می شود.

استخراج کنندگان بیت کوین با جمع آوری تراکنش ها در “بلوک” و افزودن آنها به یک پرونده عمومی به نام بلاک چین ، به همان چیزی می رسند. سپس گره ها سوابق آن بلوک ها را حفظ می کنند تا بتوان آنها را در آینده تأیید کرد.

وقتی استخراج کنندگان بیت کوین یک بلاک جدید از تراکنش ها را به بلاک چین اضافه می کنند ، بخشی از وظیفه آنها این است که از صحت این تراکنش ها اطمینان حاصل کنند.

به طور خاص ، استخراج کنندگان بیت کوین مطمئن می شوند که بیت کوین تکرار نمی شود ، یک ویژگی منحصر به فرد از ارزهای دیجیتالی که دوبار هزینه نامیده می شود.

اطلاعات دیجیتالی را می توان به آسانی تکثیر کرد ، بنابراین با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی ، این خطر وجود دارد که مصرف کننده بتواند از بیت کوین خود کپی تهیه کرده و آن را در حالی که هنوز نسخه اصلی را در دست دارد ارسال کند.

مقدار بیت کوین جدیدی که با هر بلوک استخراج شده منتشر می شود پاداش بلاک نامیده می شود.

پاداش بلوک هر 210،000 بلوک (یا تقریباً هر چهار سال) نصف می شود.

در سال 2009 ، 50 بود. در سال 2013 ، 25 ، در سال 2018 12.5 و در مه سال 2020 ، نصف شد و به 6.25 رسید.

این سیستم تا حدود 2140.3 ادامه خواهد داشت. در آن زمان ، ماینرها برای پردازش تراکنش هایی که کاربران شبکه پرداخت خواهند کرد ، پاداش دریافت خواهند کرد.

این هزینه ها اطمینان می دهد که ماینر ها هنوز انگیزه ای برای استخراج و حفظ شبکه دارند. ایده این است که رقابت برای این هزینه ها باعث می شود که پس از اتمام نصف شدن هزینه ها پایین بماند.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

این نصف ها نرخ ایجاد سکه های جدید را کاهش می دهد و بنابراین ، عرضه موجود را کاهش می دهد. این می تواند پیامدهایی برای سرمایه گذاران ایجاد کند زیرا دارایی های دیگر با عرضه پایین – مانند طلا – می توانند تقاضای زیادی داشته باشند و قیمت ها را بالاتر ببرند.

با این نرخ نصف ، تعداد کل بیت کوین در گردش به 21 میلیون می رسد و این ارز را به طور کامل محدود و به مرور بالقوه ارزشمندتر می کند.

تایید تراکنش در استخراج بیت کوین

برای اینکه ماینرهای بیت کوین در واقع از تأیید تراکنش ها بیت کوین به دست آورند ، دو اتفاق باید رخ دهد. اول ، آنها باید یک مگابایت (MB) معاملات را تأیید کنند ، که از نظر تئوری می تواند به اندازه یک تراکنش کوچک باشد اما بیشتر اوقات بسته به میزان ذخیره هر داده ، چندین هزار تراکنش است.

دوم ، برای اضافه کردن یک تراکنش به بلاک چین ، ماینرها باید یک مشکل ریاضی محاسباتی پیچیده را که اثبات کار نیز نامیده می شود ، حل کنند. کاری که آنها در واقع انجام می دهند این است که سعی می کنند یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی به نام هش ارائه دهند که کمتر یا مساوی هش مورد نظر است.

قیاس استخراج بیت کوین

از آنجا که استخراج ارز دیجیتال در اصل یک حدس است ، رسیدن به پاسخ درست قبل از یک استخراج کننده دیگر تقریباً همه چیز را در رابطه با سرعت کامپیوتر شما در تولید هش انجام می دهد.

فقط یک دهه پیش ، استخراج بیت کوین می تواند به صورت رقابتی در رایانه های رومیزی معمولی انجام شود. با این حال ، با گذشت زمان ، ماینرها متوجه شدند که کارت های گرافیکی که معمولاً برای بازی های ویدئویی استفاده می شود ، موثرتر هستند و آنها شروع به استخراج با کارت گرافیک کردند.

در سال 2013 ، استخراج کنندگان بیت کوین شروع به استفاده از رایانه هایی کردند که به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده بودند ، به نام مجتمع مخصوص برنامه (ASIC).

اینها می توانند از چند صد دلار تا دهها هزار دلار قیمت داشته باشند ، اما کارایی آنها در استخراج ارز دیجیتال برتر است.

امروزه استخراج ارز دیجیتال به حدی رقابتی است که تنها با به روزترین ASIC ها می توان آن را به صورت سودآور انجام داد.

هنگام استفاده از رایانه های رومیزی ، واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) یا مدلهای قدیمی ASIC ، هزینه مصرف انرژی در واقع از درآمد تولید شده فراتر می رود.

حتی با جدیدترین واحد در اختیار شما ، یک رایانه به ندرت کافی است تا با آنچه استخراج کنندگان استخرهای استخراج می نامند رقابت کند.

استخر استخراج بیت کوین

استخر استخراج گروهی از استخراج کنندگان است که قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب کرده و بیت کوین استخراج شده را بین شرکت کنندگان تقسیم می کنند.

تعداد زیادی بلوک به طور نامتناسب توسط استخرها استخراج می شود تا استخراج کنندگان جداگانه. استخرها و شرکت های معدنی درصد زیادی از قدرت محاسباتی بیت کوین را نشان می دهند.

از اینجا می توانید مقدار درآمد هر ماینر را مشاهده کنید

تاریخچه استخراج بیت کوین

در جولای 2017 ، استخراج کنندگان بیت کوین و شرکت های استخراج کننده که تقریباً 80 تا 90 درصد از قدرت محاسباتی شبکه را تشکیل می دهند ، به برنامه ای رای دادند که میزان داده های مورد نیاز برای تأیید هر بلوک را کاهش می دهد.

برنامه ای که ماینرها برای اضافه کردن آن به پروتکل بیت کوین رای دادند ، Segregated Witness یا SegWit نام دارد.

این اصطلاح ترکیبی از تفکیک شده ، به معنی جداگانه و شاهد است که به امضا در معامله بیت کوین اشاره دارد.

بنابراین ، Segregated Witness به معنای جدا کردن امضای تراکنش از یک بلوک است و آنها را به عنوان یک بلوک گسترده پیوست می کند

اگرچه افزودن یک برنامه واحد به پروتکل بیت کوین به نظر راه حل چندانی به نظر نمی رسد ، داده های امضا تا 65 درصد از داده های پردازش شده در هر بلاک از تراکنش ها را شامل می شود.

کمتر از یک ماه بعد ، در آگوست 2017 ، گروهی از ماینرها و توسعه دهندگان یک هارد فورک را راه اندازی کردند و شبکه بیت کوین را ترک کردند تا با استفاده از همان پایگاه کد بیت کوین ، یک ارز جدید ایجاد کنند.

اگرچه این گروه با نیاز به راه حلی برای مقیاس بندی موافق بودند ، اما نگران بودند که استفاده از فناوری SegWit به طور کامل مشکل مقیاس بندی را برطرف نکند.

در عوض ، آنها از راه حل دوم برای افزایش تعداد تراکنش هایی که هر بلوک می تواند ذخیره کند ، استفاده کردند. ارز حاصله که بیت کوین کش (BCH) نامیده می شود ، حجم بلاک را به 8 مگابایت افزایش می دهد تا روند تأیید را تسریع کرده و اجازه انجام حدود 2 میلیون تراکنش در روز را بدهد.

در 16 آگوست 2020 ، بیت کوین کش حدود 302 دلار ارزش داشت و تقریباً بیت کوین 11،800 دلار بود.

شما هم می توانید بدون نیاز به داشتن ماینر از طریق وبسایت هایی که در لینک زیر معرفی شده اند بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را استخراج کنید.

برای استخراج ابری بیت کوین کلیک کنید

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا