اخبار و آموزش
موضوعات داغ

استیبل کوین تتر برای حفظ سلطه تلاش می کند

Tether USDT در تلاش برای بالا ماندن در کوین مارکت کپ

استیبل کوین تتر برای حفظ سلطه تلاش می کند

استیبل کوین تتر برای حفظ سلطه تلاش می کند را بررسی می کنیم.

حتی با افزایش ارزش بازار استیبل کوین های رقیب، تتر همچنان پادشاه استیبل کوین است. اما سوال اینجاست – برای چه مدت؟

داده های زنجیره ای می گوید که سرمایه گذاران در تتر (USDT) فرار می کنند. در نتیجه، غول استیبل کوین، در میان انبوهی از اصلاحات بازار، سهم قابل توجهی از بازار را از دست داده است.

تتر سهم بازار خود را از دست داد

تتر در حال حاضر دارای ارزش بازار 68 میلیارد دلاری است که پایین ترین رقم از اکتبر سال گذشته است که از بالاترین رکورد اخیر خود یعنی 83 میلیارد دلار کاهش یافته است. از آن زمان، استیبل کوین دستخوش آبشاری از افت های مکرر شد. طبق داده‌های CoinGecko تنها از 14 ژوئن حدود 4 میلیارد دلار کاهش یافته است.

خرید و فروش تتر
خرید و فروش تتر

سقوط TerraUST باعث شد تا بازیگران بازار به دنبال پناهگاهی در سایر دارایی‌های دیجیتالی باشند که ارتباط یک به یک با دلار آمریکا را حفظ می‌کنند. در نتیجه، سرایت بازار متعاقب آن، کریپتوها و استیبل کوین‌ها را به سمت نوسان سوق داد، که طی آن USDT برای مدت کوتاهی برابری دلاری خود را از دست داد و به 95 سنت سقوط کرد.

در حالی که موفق شد به سرعت دوباره تثبیت شود، مارپیچ مرگبار باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران غول استیبل کوین را به جای رقیب خود – USDC، یک رقیب اصلی کنار بگذارند. پس از سنجش بیشتر، مشخص شد که برخلاف ارزش بازار در حال سقوط USDT، استیبل کوین شاخص Circle همچنان مسیر صعودی خود را دنبال می کند.

پس از صعود در هفته اول مارس، ارزش بازار USDC به سرعت در اواسط ماه مه بازگشت. همانطور که قبلاً گزارش شد، حتی تبدیل به استیبل کوین منتخب در بلاک چین اتریوم شد.

در همان زمان، Binance USD (BUSD) همچنین به یک بازگشت جزئی اما مرتبط اشاره کرد. با از بین رفتن TerraUSD سه استیبل کوین بزرگ – تتر، USD Coin و Binance USD – توانسته‌اند جایگاه خود را در ده جدول برتر حفظ کنند.

کاهش ارزش بازار تتر چند روز پس از رد شایعات مبنی بر اینکه استیبل کوین عمدتاً توسط اوراق تجاری چین و آسیا پشتیبانی می شود، صورت می گیرد. با توجه به رویدادهای اخیری که بر پلتفرم وام‌دهی کریپتو تأثیر گذاشته است، سلسیوس، صادرکننده استیبل کوین اظهار داشت:

“موقعیت Celsius بدون ضرر به Tether منحل شده است. فعالیت وام دهی تتر با سلسیوس (مانند هر وام گیرنده دیگری) همیشه بیش از حد وثیقه بوده است. تتر در حال حاضر به غیر از سرمایه گذاری کوچکی که از سهام تتر در شرکت انجام شده است، در معرض دمای صفر قرار دارد. تتر از شایعات دیگری که منتشر می شود آگاه است که نشان می دهد وام دهی به Three Arrows Capital دارد – باز هم این کاملاً نادرست است.

به طور جداگانه، مدیر ارشد فناوری Tether – Paolo Ardoino – یک حمله علیه سرورهای شرکت را تشریح کرد، اما اطمینان داد که موفقیت آمیز نبوده است.

 

اکونومی استیبل کوین

در حالی که سایر توکن‌های وابسته به دلار ممکن است سهم تتر را از بین ببرند، برای اولین بار در تاریخ، کل عرضه استیبل کوین در سه ماهه دوم سال 2022 (به استثنای UST) به شدت کاهش یافته است. لوکاس نوزی، رئیس بخش تحقیق و توسعه CoinMetrics فاش کرد که بازخرید استیبل کوین به دلیل نقدینگی کوتاه مدت و نگرانی در مورد ورشکستگی به شدت افزایش یافته است.

از میان تمام ناشران متمرکز، تتر شاهد بیشترین بازخریدها بود و تقریباً 7 میلیارد از عرضه خود را در ماه گذشته پاک کرد، زیرا سرمایه گذاران تلاش کردند از بازار خارج شوند و از آسیب بیشتر جلوگیری کنند.

با این وجود، کاهش سریع قیمت تمام دارایی‌های کریپتو غیراستیبل کوین به این معنی است که استیبل کوین‌ها از نظر ارزش بازار و مکان‌یابی افزایش یافته‌اند. داده‌های اخیر نشان می‌دهد که چهار دارایی دیجیتالی در بین 10 ارز دیجیتال برتر وجود دارد و پنجمین نیز نزدیک به نفوذ است.

استیبل کوین تتر برای حفظ سلطه تلاش می کند

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا