اخبار و آموزش
موضوعات داغ

اصطلاحات مهم ارز دیجیتال

15 تا از اطلاحات مهم ارز دیجیتال که قبل از وارد شدن به دنیای آن باید بدانید

اصطلاحات مهم ارز دیجیتال

اصطلاحات مهم ارز دیجیتال را بررسی می کنیم.

کل صنعت کریپتو در حال رشد است و زبان آن نیز به طور مداوم در حال تکامل است، به این معنی که ارز دیجیتال هنوز برای اکثر مردم، به خصوص کسانی که در این صنعت فناوری نیستند، مکانی گیج کننده است.

تعداد قابل توجهی از اصطلاحات ارز دیجیتال وجود دارد و اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذار ارز دیجیتال یا علاقه‌مند باشید یا به سادگی یک تازه‌کار باشید که فقط کنجکاو است و می‌خواهد در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کند، بیایید شما را با این 10 اصطلاح عامیانه رمزنگاری که باید بدانید شروع کنیم. :

سات یا Sats

Sats از نام مخترع ناشناخته بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو گرفته شده است. اساساً مختصر ساتوشی است و در حال حاضر کوچکترین واحد ارز بیت کوین در بلاک چین است.

مثال: “این چند سات ارزش دارد؟” “چند سات برابر با 1 بیت کوین است؟”

HODL یا هولدر

اصطلاح HODL به نوعی مانند شبیه به کلمه “Hold” شد. اولین بار در انجمن بیت کوین زمانی ظاهر شد که شخصی به طور ناخواسته به جای “hold” “hodl” را تایپ کرد. برخی در واقع فکر می کردند که “HODL” مخفف “Hold On For Dear Life” است، اما اساساً فقط به معنای نگه داشتن کوین های خود است.

مثال: “از کاهش قیمت نترسید، فقط HODL!” “من HODL-ing هستم!”

نهنگ یا Whale در اصطلاحات مهم ارز دیجیتال

نهنگ به افرادی گفته می شود که بیت کوین زیادی دارند. اگر یک “نهنگ” مقدار زیادی از سهام خود را بفروشد، می تواند باعث کاهش قیمت یک ارز دیجیتال شود.

مثال: “آیا فکر می کنید کاهش قیمت اخیر به دلیل یک نهنگ بوده است؟” “نهنگ اسرارآمیز 1 میلیارد دلاری کیست؟”

FOMO یا Fear Of Missing Out

FOMO کسی است که نمی‌خواهد چیزی عالی را از دست بدهد. این مخفف «ترس از دست دادن» است. در صنعت کریپتو، اغلب برای فراخوانی کسانی که فقط به دلیل تبلیغات زیاد وارد بیت کوین می شوند، استفاده می شود. FOMO اغلب با افرادی مرتبط است که به طور ناگهانی بیت کوین را زمانی که کمی به زیر 20000 دلار رسیده است خریداری کرده اند.

مثال: «در ابتدا براد نمی‌خواست وارد بیت‌کوین شود، اما در نهایت FOMO بهترین‌ها را به دست آورد.» “او FOMO خواست آن کوین را بخرد.”

پامپ Pump و دامپ Dump

در دنیای کریپتو، گروهی از مردم وقتی تصمیم می‌گیرند یک کوین خاص بخرند، یک پمپ می‌گیرند و در نتیجه تقاضای ناگهانی در بازار ایجاد می‌کنند و زمانی که تصمیم می‌گیرند یک‌باره آن را بفروشند، یک «دامپ» ایجاد می‌کنند.

مثال: “اگر نهنگ‌ها سعی کردند پامپ و دامپ کنند، ما در حال سواری با ترن هوایی هستیم!”

بگ هولدر یا Bagholder

کسی که HODL به یک ارز دیجیتال برای مدت طولانی با قیمت بالا خریده و اضافه کاری کرده است، اکنون با یک کیسه کوین های بی ارزش باقی می ماند.

مثال: “او استلار خود را نفروخت به این امید که همچنان بالا برود و اکنون یک بگ هولدر است.”

شیل یا Shill

به شخصی که در مورد یک کوین غوغا می کند شیل می گویند. کلاهبرداران در صنعت معمولاً این کار را برای دستکاری مردم برای خرید کوین خود انجام می دهند یا اگر کوین ای را خریداری کردند که در حال سقوط است و اکنون می گویند که xxx بیت کوین بعدی است.

مثال: “ما یک شیلر را در انجمن خود گرفتیم، هیچ کس حتی کوین ای را که او در مورد آن صحبت می کرد نمی دانست!”

شت کوین یا ShitCoin در اصطلاحات مهم ارز دیجیتال

این یکی واضح است، “شیت” به معنای بی ارزش است و شما می دانید کوین یعنی چه. بنابراین اساساً یک سکه که هیچ کس پتانسیل آن را نمی بیند، بنابراین، یک شیت کوین است.

به عنوان مثال: “شما باید پرچم های قرمز را بشناسید که در شیت کوین ها باید به آنها توجه کنید!”

Faucet

Faucet، همچنین به عنوان شیرهای بیت کوین شناخته می شوند، وب سایت هایی هستند که بیت کوین را به عنوان پاداش برای انجام کارهای خاص به شما می دهند.

مثال: “برادر کوچک من در واقع یک Faucet پیدا کرد که در آن فقط بازی می کنید و بیت کوین دریافت می کنید!”

BTFD

اگر می‌دانید که «WTF» مخفف چیست، می‌توانید به راحتی حدس بزنید یا ممکن است ایده‌ای داشته باشید که «BTFD» در رابطه با کریپتو به چه معناست. بله، این “خرید F***ing Dip!”

Moon یا ماه (Moon در کریپتو)

مون که به عنوان ماه کریپتو نیز شناخته می شود، یک پیش بینی قیمت خوش بینانه برای ارز دیجیتال مورد نگرانی است. هر سرمایه گذار کریپتو به دنبال یک Moon کریپتو برای پول نقد کوین نگهداری شده خود است و سرمایه گذاران زیرک وقتی قیمت پایین است به امید آن ماه درخشان، کوین می خرند. معمولاً مخزن به عنوان متضاد ماه استفاده می شود. خدایا! لطفا اجازه ندهید این کوین مخزن شود. من خیلی بد آن ماه را تعقیب می کنم!

Silk Road یا جاده ابریشم

در دوران باستان، جاده ابریشم مسیر اصلی تجارت بین شرق و غرب بود. در سراسر کشورهای متعدد چیزهایی مانند ابریشم (که نام جاده از آن گرفته شده است)، فلسفه ها، بیماری ها و مواد افیونی بین این مناطق مبادله می شد. با الهام از جاده ابریشم اصلی، یک بازار غیرقانونی شبکه تاریک در سال 2011 ایجاد شد. به دلیل ماهیت مستعار تراکنش بیت کوین، ارز دیجیتال به روشی برای تراکنش تبدیل شد.

Fork یا چنگال

درست مانند یک چنگال معمولی که دارای ساقه ای است که در جهات مختلف به خود منشعب می شود، فورک در ارزهای دیجیتال به این معناست که بلاک چین اصلی به دو نمونه متفاوت از خودش واگرا می شود. دو نوع فورک وجود دارد:

هارد فورک: نرم افزاری که اعتبار بلوک های قدیمی را تأیید می کند، بلوک های تولید شده طبق قوانین جدید را نامعتبر می بیند. همه گره ها باید نرم افزار خود را به آخرین نسخه به روز کنند.
سافت فورک: فورک سازگار با عقب که در آن نرم افزار قدیمی تشخیص داده می شود

هش یا Hash در اصطلاحات مهم ارز دیجیتال

هش خلاصه‌ای است که وقتی داده‌ای از طریق یک الگوریتم هش رمزنگاری عبور می‌کند به دست می‌آید. الگوریتم هش یک الگوریتم ریاضی است که داده‌های با اندازه دلخواه را به یک رشته بیت با اندازه ثابت (هش) نگاشت می‌کند. معمولاً این تابع یک راه است و برای برگرداندن داده ها از هش به قدرت محاسباتی دیوانه وار نیاز دارد و آن را برای استفاده برای ارزهای دیجیتال عالی می کند. بیت کوین از الگوریتم SHA-256 برای هش استفاده می کند.

آلت کوین یا AltCoin

آلت‌کوین کلمه‌ی پرکاربرد بیت‌کوین جایگزین است و برای اشاره به هر ارز دیجیتالی که بیت‌کوین نیست استفاده می‌شود. تا به حال خرید کنید، اتریوم نیز آن را بزرگ کرده است و این اصطلاح برای هر ارزی که بیت کوین یا اتریوم نیست استفاده می شود.

اصطلاحات مهم ارز دیجیتال

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا