اخبار و آموزش

ایلان ماسک دلیل توقف خرید توییتر را توضیح داد

ایلان ماسک توضیح داد که چرا خرید توییتر او متوقف شده است

ایلان ماسک دلیل توقف خرید توییتر را توضیح داد

ایلان ماسک دلیل توقف خرید توییتر را توضیح داد

این میلیاردر در پستش جدیدش اعلام کرد که معامله مورد انتظار بین ایلان ماسک و توییتر در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است.

ایلان ماسک اعلام کرد که خرید وی از توییتر به دلیل مسائل مربوط به حساب‌های جعلی و کلاهبرداری در پلتفرم محبوب رسانه‌های اجتماعی به تعویق افتاده است.

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس در ماه آوریل زمانی که مشخص شد 9.2 درصد سهام غیرفعال توییتر را خریداری کرده است، این خبر را اعلام کرد. مدت کوتاهی پس از آن، او قبل از اینکه آن را رد کند، به فکر عضویت در هیئت مدیره افتاد.

با این حال، او تصمیم گرفت پا را فراتر بگذارد و پیشنهاد خرید کل شرکت و خصوصی کردن آن را داد. پیشنهاد خرید او به ارزش تقریبی 44 میلیارد دلار در اواخر آوریل پذیرفته شد.

ایلان ماسک دلیل توقف خرید توییتر را توضیح داد

با این حال، از آن زمان تاکنون، در این زمینه نسبتاً ساکت بوده است، تنها چند گزارش حاکی از آن است که او می‌تواند پس از تصاحب مدیرعاملی موقت شود و بسیاری از شرکت‌ها، از جمله بایننس، از قرارداد او حمایت کردند.

حتی قبل از اینکه ماسک سهامی را در شرکت خریداری کند، همیشه درباره تعداد کلاهبرداری های رخ داده در توییتر و همچنین درصد نگران کننده پروفایل های جعلی صحبت می کرد. نام او در گذشته در تقلب‌های جعل هویت متعددی استفاده شده است، حتی برخی از آنها شامل بیت کوین نیز می‌شود.

به این ترتیب، او قول داد برای پاکسازی پلت فرم رسانه های اجتماعی از این بازیگران بد تلاش کند.

ماسک با استناد به گزارش رویترز مبنی بر اینکه حساب‌های اسپم و جعلی کمتر از 5 درصد از کل کاربران توییتر را تشکیل می‌دهند، در 13 مه به‌روزرسانی کرد که این معامله به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است تا جزئیات این ادعا را پشتیبانی کند.

قرارداد توییتر به طور موقت متوقف شده است و جزئیات در انتظار این است که حساب‌های جعلی در واقع کمتر از 5 درصد از کاربران را تشکیل می‌دهند

خرید توویتر توسط ایلان ماسک
خرید توویتر توسط ایلان ماسک

جالب اینجاست که پیتر شیف، یکی از سرسخت ترین منتقدان بیت کوین، به سرعت در مورد پست ماسک اظهار نظر کرد و گفت که این میلیاردر واقعاً هرگز قصد خرید توییتر را نداشته است. درعوض، شیف معتقد است که سهام TWTR را بالاتر برد تا به سود سریع برسد.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا