اخبار و آموزش
موضوعات داغ

بلاک چین متمرکز تر از آن چیزی که فکر میکنید!

گزارش ها هاکی از تمرکز مشکوک بر بلاک چین هست

بلاک چین متمرکز تر از آن چیزی که فکر میکنید!

بلاک چین متمرکز تر از آن چیزی که فکر میکنید! بررسی گزارشات در اینباره.

در این گزارش، گره ها یا نودهای بیت کوین منقضی شده و استخرهای استخراج ارزدیجیتال

به عنوان دلایل اصلی تغییر ناپذیری بلاک چین توسط بازیگران بد ذکر شده است.

دفتر کل توزیع شده فناوری اساسی پشت بلاک چین هایی مانند بیت کوین و اتریوم است.

آخرین گزارش با عنوان “آیا بلاک چین ها غیرمتمرکز هستند؟

” توسط شرکت تحقیقاتی امنیتی Trail of Bits، سوالی را در مورد تز عدم تمرکز به عنوان مفهوم دیرینه بلاک چین مطرح می کند و استدلال می کند که ممکن است متمرکزتر از آن چیزی باشد که صنعت ارزدیجیتال فکر می کند.

بلاک چین بیت کوین
بلاک چین بیت کوین

تغییرناپذیری موضوع مورد بهره برداری

این گزارش که به سفارش آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی دولت ایالات متحده (دارپا) تهیه شده است، عدم تغییرپذیری را که معمولاً به عنوان ویژگی اصلی فناوری دفتر کل توزیع شده از آن یاد می‌شود، مورد تردید قرار می‌دهد و به اطلاعات رمزنگاری اجازه می‌دهد پس از مستند شدن در شبکه، غیرقابل تغییر باشند.

تغییرناپذیری را می‌توان نه با بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌های ارزدیجیتال، بلکه با براندازی ویژگی‌های پیاده‌سازی، شبکه‌سازی و پروتکل‌های اجماع یک بلاک چین شکست.

این گزارش نشان داد که گره‌های بیت کوین منقضی شده و استخرهای استخراج بلاک چین ارزدیجیتال می‌توانند این امکان را برای بازیگران بد مختلف فراهم کنند که «کنترل بیش از حد و متمرکز بر شبکه را به دست آورند».

گره ها یا نودهای منسوخ شده

با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق نودهای بیت‌کوین در استخراج برای ایمن‌سازی شبکه شرکت نمی‌کنند و گره‌های منقضی شده همچنان روی بلاک چین در حال اجرا هستند، این گزارش استدلال می‌کند که شبکه را در معرض آسیب‌پذیری‌هایی مانند خطاهای اجماع قرار می‌دهد که می‌تواند منجر به «فشار بلاک چین» شود. ”

نود یا گره بیت کوین
نود یا گره بیت کوین

گره ها برای اطمینان از امنیت بلاک چین و اعتبارسنجی تراکنش های درون زنجیره ای استفاده می شوند. هنگامی که آنها در معرض خطر قرار می گیرند، شبکه در معرض حملات خارجی قرار می گیرد.

این گزارش خاطرنشان کرد که وقتی گره‌های قدیمی به کار خود ادامه می‌دهند و درصد هش‌ریت مورد نیاز برای اجرای یک حمله استاندارد 51 درصد را کاهش می‌دهند، بنابراین شبکه در معرض خطر قرار می‌گیرد. در ادامه توضیح داد:

علاوه بر این، تنها نودهایی که توسط استخرهای ماینینگ اداره می‌شوند باید برای انجام چنین حمله‌ای تخریب شوند. به عنوان مثال، در نیمه اول سال 2021، هزینه واقعی حمله 51 درصدی به بیت کوین نزدیک به 49 درصد هش ریت بود.

در این گزارش آمده است که استخرهای ماینینگ همچنین می توانند تهدیدی برای ایمنی هر گره موجود در شبکه بیت کوین باشند. این مقاله با استناد به پروتکل استخر استخراج بیت کوین Stratum به عنوان “غیر رمزگذاری نشده” و “غیر احراز هویت” اشاره کرد که به محض اینکه شخص ثالثی در مسیر شبکه مرتکب شود، تراکنش‌های دفتر کل ممکن است توسط بازیگران خارجی خراب شود.

در این گزارش آمده است که برای توزیع بهینه یک بلاک چین، باید هزینه ای به اصطلاح Sybil وجود داشته باشد. با این حال، در حال حاضر هیچ روش شناخته شده ای برای پیاده سازی هزینه های Sybil در یک بلاک چین بدون مجوز مانند بیت کوین یا اتریوم بدون استفاده از یک شخص ثالث قابل اعتماد متمرکز (TTP) وجود ندارد.

بلاک چین متمرکز تر از آن چیزی که فکر میکنید!

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا