سینما و تلویزیون
موضوعات داغ

بهترین فیلم های جدید خارجی و ایرانی

معرفی بهترین فیلم های سال

بهترین فیلم های جدید خارجی و ایرانی

بهترین فیلم های جدید خارجی و ایرانی را بررسی می کنیم.

ماه‌های ابتدایی سال ممکن است زمان خوبی برای تصمیم‌گیری، تجدید و بررسی زندگی باشد، اما به طور سنتی زمان بسیار ناچیزی برای بررسی فیلم‌های جدید است. به‌ویژه ژانویه و فوریه برای فیلم‌های استودیویی که انتظار می‌رفت عملکرد ضعیفی داشته باشند و ارزش تبلیغ را نداشتند، مکان‌هایی بدنام بودند.

اما دوران استریم این محاسبات را تغییر داده است – تماشاگران تشنه‌ی تازه‌کاری به این فصل اهمیت نمی‌دهند، و اکران‌های بیشتر و بیشتری متوجه می‌شوند که ارزش دارد فیلم‌های جالب را روی VOD بگذارند یا حتی در طول یک فیلم به سینما بیاورند. فصلی که آنها با رقابت کمتری روبرو خواهند شد.

بنابراین، اگرچه هنوز در اوایل سال است، ارزش این را دارد که بررسی کنیم که کدام اکران‌های فیلم 2022 ما را بیشتر هیجان زده کرده است، از فیلم‌های اکشن ماجراجویی بزرگ گرفته تا فیلم‌های ژانر مستقل کوچک. حتی در اوایل سال، ما شاهد برخی از برجسته‌ها بوده‌ایم.

1. فیلم سینمایی قرمز شد Turning Red 2022

فیلم سینمایی قرمز شد Turning Red 2022
فیلم سینمایی قرمز شد Turning Red 2022

سخت است که با محبت به سال‌های دردناک مدرسه راهنمایی نگاه کنیم، اما Pixar’s Turning Red، فراز و نشیب‌های پر فراز و نشیب اوایل نوجوانی را بدون تلنگر و با مقداری شگفت‌انگیز عشق در نظر می‌گیرد. Domee Shi، کارگردان فیلم کوتاه Pixar بائو در سال 2018، اولین نمایش خود را با این فیلم منحصربه‌فرد انجام می‌دهد که شامل جادوی عجیب، ویژگی‌های فرهنگی، و مهم‌تر از همه، عشق مطلق به دختران جوان با تمام شکوه آشفته‌اش است.

می سیزده ساله متوجه می شود که وقتی تحت تأثیر احساسات شدید قرار می گیرد به یک پاندای قرمز غول پیکر تبدیل می شود – عجیب و غریبی که همه زنان خانواده او از زمان های قدیم بر دوش آن بوده اند. می تلاش می کند تا پاندا را مانند سایر اعضای خانواده کنترل کند، اما او همچنین شروع به کشف هویت خود در خارج از خانواده می کند و آن طرف خود را در آغوش می گیرد.

احساساتی به اندازه پانداهای غول پیکر که او در اوج بزرگسالی احساس می کند، به احساسات غول پیکر برای مخاطب تبدیل می شود، که می تواند به آن زمان مهم زندگی خود نگاه کند، جایی که همه چیز به یکباره احساس می کرد. Turning Red این احساسات عمیق را با طنز جذاب و شیرینی واقعی متعادل می کند و یکی از بهترین و منحصر به فردترین فیلم های کانون پیکسار است.

2. فیلم سینمایی The Batman 2022

فیلم سینمایی The Batman 2022
فیلم سینمایی The Batman 2022

ریبوت شوالیه تاریکی توسط مت ریوز آنچنان که ممکن است جسورانه نباشد، اما مطمئناً شیک است. یک معمای طولانی و آرام در رگ هفت دیوید فینچر، بتمن داستانی آشنا با تصاویر تاریک زیبا و اجراهای مغناطیسی از ستاره های رابرت پتینسون و زوئه کراویتز القا می کند.

وقتی خیلی شیفته ایده‌هایی نیست که قبلاً در سه‌گانه بتمن کریستوفر نولان بررسی شده است، بتمن پایه‌های هیجان‌انگیزی را برای یک نوع غنی‌تر و غریب‌تر از فیلم بتمن ایجاد می‌کند، که امیدواریم به عنوان دنباله‌ای عملی شود و همه کسانی که تماشای این فیلم را لذت بخش کرده‌اند، دوباره تحقق یابد. .

3. فیلم سینمایی After Yang 2022

فیلم سینمایی After Yang 2022
فیلم سینمایی After Yang 2022

جدیدترین فیلم کوگونادا کارگردان کلمبوس، پس از یانگ یک فیلم علمی تخیلی غم انگیز است که بین این سوال که چگونه باید در مورد زندگی مصنوعی فکر کنیم و سوال جذاب تر در مورد اینکه چگونه باید در مورد ما فکر کند تعادل ایجاد می کند. کالین فارل و جودی ترنر اسمیت در نقش والدینی که به فرزندخواندگی می‌آیند، یک دختر جوان چینی را با کمک یک «تکنوساپین» بزرگ می‌کنند – اندرویدی که به عنوان معلم زبان، مشاور فرهنگی و برادر بزرگ‌تر او برنامه‌ریزی شده است.

وقتی سیستم‌های او از کار می‌افتند، خانواده دقیقاً همان چیزی را می‌گذراند که در هنگام مرگ هر یک از اعضای خانواده تجربه می‌کردند، با این سؤال که مرگ او در مورد زندگی و روابط آنها چه می‌گوید. این یک فیلم کوچک، آرام و مراقبه است، اما از نظر بصری غنی است و مملو از ایده هایی در مورد پیش داوری ها و فرضیات، یکسان سازی فرهنگی، و روشی است که همه در حال گذراندن یک زندگی درونی هستند که اطرافیانشان را شگفت زده می کند.

4. فیلم سینمایی قهرمان A Hero 2022

فیلم سینمایی قهرمان A Hero 2022
فیلم سینمایی قهرمان A Hero 2022

اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی برنده اسکار، با یک فیلم خیره کننده دیگر بازمی گردد و تصویری زیبا و ظریف از مردی در بحران ترسیم می کند. امیر جدیدی مانند رحیم فوق‌العاده است، مردی جذاب که به سادگی نمی‌تواند زندگی‌اش را سر و سامان دهد، مهم نیست که دوستان و خانواده‌اش چقدر او را دوست دارند.

وقتی دوست دخترش کیف دستی رها شده‌ای با سکه‌های طلا پیدا می‌کند، رحیم به این فکر می‌کند که از این پول برای پرداخت بدهی‌اش در حالی که در مرخصی کوتاهی از زندان بدهکار است استفاده کند. اما پس از یک سری اتفاقات باعث می‌شود که او کیف و پول را به زنی که می‌گوید مالک اصلی است پس بدهد، او به دلیل اقدام خیرخواهانه‌اش سوژه یک جنون رسانه‌های محلی می‌شود.

بهترین فیلم های 2022

داستانی تکان دهنده و چالش برانگیز در مورد دشواری های تلاش برای انجام کار درست در دنیایی ناعادلانه، فیلم قهرمان همچنین مطالعه ای است در مورد اینکه چقدر دشوار است پی بردن به انگیزه های روشن یا حقیقت عینی، به ویژه زمانی که با داستانی فیلتر شده در لایه های شخصی روبرو می شوید. و برنامه های سازمانی حتی تشخیص حقیقت در مورد اعمال و انگیزه های شما نیز دشوار است.

و اگر واقعاً آن را پیدا کردید، آیا واقعاً برای پیمایش در جهان است؟ A Hero اثری تکان دهنده و فراموش نشدنی است که نباید از دست داد.

5. فیلم سینمایی Kimi 2022

فیلم سینمایی Kimi 2022
فیلم سینمایی Kimi 2022

قهرمان فیلم جنایی فناوری استیون سودربرگ، کیمی، در سراسر جهان حرکت می کند، انگار که مستقیماً به سیم برق زده شده باشد، و ناامید است که تمام انرژی اضافی را بسوزاند. فیلم در همان سطح از سرعت و خشونت عمل می کند. اساساً برداشتی در عصر اینترنت از پنجره عقب آلفرد هیچکاک از طریق فیلم مکالمه فرانسیس فورد کاپولا و Blow Out برایان دی پالما (در میان بسیاری دیگر از سنگ‌های محک سینما)

بهترین فیلم های 2022

کیمی یک کارمند فناوری سیاتل را دنبال می کند که به طور تصادفی با شواهدی از یک جنایت مواجه می شود و وقتی سعی می کند آن را گزارش کند توجه خطرناکی را به خود جلب می کند. دیوید کوپ، فیلمنامه نویس سودربرگ و اتاق وحشت، داستان را به اصول اولیه خود خلاصه می کند و در یک 89 دقیقه به طرز تکان دهنده ای فشرده و شیک از صحنه خارج می شود. طرح داستان ساده است و اخلاق فیلم برو برو، که شور فیلم را مسری می کند و اکشن را نفس نمی کشد. عمیق نیست، اما مطمئنا سرگرم کننده است.

6. فیلم سینمایی I Was a Simple Man 2022

فیلم سینمایی I Was a Simple Man
فیلم سینمایی I Was a Simple Man

آگوست در آکیکو، کریستوفر ماکوتو یوگی، این داستان ارواح را به مراقبه ای آرام درباره مرگ، حافظه و آنچه پس از رفتن ما ادامه می دهد، تبدیل می کند. به عنوان پدرسالار سالخورده یک خانواده از هم پاشیده (استیو ایواموتو، در اولین نقش اصلی خود عالی)

در اواخر عمرش، خانواده‌اش در زمان حال و ارواح گذشته از جمله همسرش (کنستانس وو) که مدت‌ها درگذشته است، ملاقات می‌کند. تنش‌های بین نسلی با بازگشت ارواح درگیری‌های گذشته نیز به وجود می‌آیند – نزاع و دعوا بین اعضای خانواده که مدت‌هاست از هم جدا شده‌اند، و درگیری‌های تاریخی حول مسیر هاوایی به سمت دولت.

I Was A Simple Man ما را به این سفر در دوره های زمانی مختلف و با استفاده از سوررئالیسم و ​​زیبایی شناسی رویا می برد. فیلمی زیبا پر از تصاویر خیره کننده از مناظر زیبا و بافت های غنی هاوایی، برنده جایزه Made in Hawaii برای بهترین فیلم در جشنواره بین المللی فیلم هاوایی 2021 شد. I Was A Simple Man یک تجربه فراموش نشدنی است که به دنبال ثبت آخرین روزهای زندگی یک روی زمین است.

7. فیلم سینمایی Cyrano 2022

فیلم سینمایی Cyrano 2022
فیلم سینمایی Cyrano 2022

نمایشنامه ادموند روستند در سال 1897 سیرانو دو برژراک بارها از طرق مختلف برای فیلم اقتباس شده است، از جمله در نقش روکسان رام امروزی استیو مارتین/داریل هانا در سال 1987 و اکشن-درام سامورایی Toshirô Mifune در سال 1959. رومئو و ژولیت شکسپیر، داستان آن در مورد عشق نافرجام (و مسلماً بزدلی عاشقانه کامل) در هر عصری طنین انداز می شود و به راحتی از فرهنگ ها عبور می کند.

اما هرگز تولیدی مانند این اقتباس سینمایی مجلل از نسخه موزیکال نمایشنامه اریکا اشمیت وجود نداشته است.

بهترین فیلم های جدید خارجی و ایرانی

پیتر دینکلیج از سریال بازی تاج و تخت در نقش سیرانو، سرباز فرانسوی و شاعری است که عاشق دوست دوران کودکی‌اش روکسان (ستاره پرستو، هیلی بنت) است، اما می‌ترسد که به او بگوید زیرا مطمئن است که او او را رد خواهد کرد. هنگامی که او عاشق کریستین (کلوین هریسون جونیور لوس)، یک تازه وارد خوش تیپ در هنگ سیرانو می شود، سیرانو موافقت می کند که نامه های عاشقانه کریستین را با روح بنویسد، بیشتر به این دلیل که بتواند در نهایت بتواند خود را به طور کامل بیان کند، حتی اگر او نداند که اینطور است. به او.

تولید جو رایت سرسبز و درخشان است، همراه با گرمای بصری ملایمی که توسط همکار قدیمی اش، سیموس مک گاروی، فیلمبردار فیلم کفاره او و آنا کارنینا، در میان عناوین دیگر وجود دارد. آواز دینکلیج خیلی قوی نیست، اما او هنوز هم احساس می‌کند که برای بازی در این سواشباکلر دردمند و پرشور به دنیا آمده است، و سه نفر مرکزی همگی اجراهای خارق‌العاده‌ای ارائه می‌کنند که این را به یک اشک‌آور واقعی تبدیل می‌کند. این یک پروژه بزرگ، پر از احساسات بزرگ است که به شدت به خانه می آید.

این را بلافاصله پس از جدایی، یا پس از ازدواج با کسی که پنهانی آرزویش را داشتید، تماشا نکنید.

8. فیلم سینمایی Lightyear 2022

فیلم سینمایی Lightyear 2022
فیلم سینمایی Lightyear 2022

پس از چهار فیلم داستان اسباب بازی ها Buzz Lightyear بازگشته است! یک جور هایی. سورتا نه واقعاً، بلکه واقعاً؟

Lightyear درباره Buzz Lightyear است – اما نه اسباب بازی Buzz Lightyear که ما می شناسیم و دوستش داریم، بلکه شخص “واقعی” است که در جهان Toy Story وجود دارد و از اسباب بازی الهام گرفته است، که در واقع یک شخص واقعی در واقعیت نیست. دنیا، اما برای افرادی مانند اندی و بانی در دنیای داستان اسباب بازی، او واقعی است و … خوب، همه چیز بسیار است.

بهترین فیلم های 2022

اولین تریلر برای لایت‌یر، تکاور فضایی را نشان می‌دهد – که اکنون کریس ایوانز به جای تیم آلن که این شخصیت را در تمام فیلم‌های داستان اسباب‌بازی بازی می‌کرد، صداپیشگی می‌کند – در حالی که او برای یک مأموریت به فضا می‌رود. سیارات جدید، موجودات عجیب و غریب و حتی لباس نمادین سبز و سفید Buzz Lightyear وجود دارد. و بله، لایت یر و یکی از همکارانش عبارت نمادین او را می گویند (بیشتر!).

لایت یر قرار است در 17 ژوئن 2022 روی پرده سینماها برود.

9. فیلم سینمایی Hellbender 2022

فیلم سینمایی Hellbender 2022
فیلم سینمایی Hellbender 2022

Hellbender داستان ایزی را روایت می‌کند، نوجوانی که تنها با مادرش در جنگل زندگی می‌کند، که می‌گوید ایزی یک بیماری ناتوان‌کننده دارد و نمی‌تواند در اطراف افراد دیگر باشد. این کاملاً درست نیست.

این فیلم با ظرافت دیدگاه ایزی و مادرش را متعادل می کند و به عنوان فیلمی هم در مورد مبارزات دوران نوجوانی و هم در مورد وحشت ذاتی تلاش برای تربیت خوب یک کودک کار می کند. اما با وجود تمام خوبی‌های داستانش، بزرگترین شاهکار Hellbender این است که چقدر زیبا به نظر می‌رسد.

Hellbender که توسط خانواده‌ای فیلم‌ساز تهیه‌کننده، کارگردانی و بازیگری در این فیلم است، یکی از رقبای اولیه برای برجسته‌ترین فیلم ترسناک سال ۲۰۲۲ است. کارگردان‌های جان و زلدا آدامز و توبی پوزر از جنگل‌ها و چشم‌اندازهای اسرارآمیز فراوان فیلم برای زیبایی آرام و وحشت خزنده استفاده می‌کنند و بدون زحمت بین این دو مبادله می‌کنند تا با ترس‌ها و کشفیات شخصیت‌هایشان مطابقت داشته باشند.

10. انیمیشن BELLE 2022

فیلم سینمایی Hellbender 2022
فیلم سینمایی Hellbender 2022

درست زمانی که ممکن است فکر کنید دیزنی عنوان محبوب «بهترین نمایش موزیکال انیمیشن از داستان زیبا و هیولا» را برای همیشه قفل کرده است، در کنار مامورو هوسادا Belle قرار می گیرد که به «داستان به قدمت زمان» یک چرخش آینده نگر هیجان انگیز می دهد.

این انیمه از کارگردان جنگ‌های تابستانی، بچه‌های گرگ، دختری که در زمان جهش کرد، و میرای، داستان کلاسیک را دوباره به‌عنوان درگیری در سرزمین عجایب واقعیت مجازی تصور می‌کند، جایی که آواتارهای دیجیتالی هر فردی درونی‌ترین خود را منعکس می‌کند. وقتی کناره‌گیری می‌شود، سوزو، دانش‌آموز دبیرستانی عزادار، وارد دنیای واقعیت مجازی می‌شود، او تبدیل به یک ستاره پاپ محبوب، مرکز یک هوادار پر انرژی می‌شود – و به همان اندازه پرانرژی اخراج و انتقاد می‌شود.

سپس او شیفته یک کاربر مرموز می شود که آواتار او یک جانور قدرتمند و هیولا است و شروع به تلاش برای کشف اسرار او می کند.

این یک داستان سرگیجه‌آور است که گاهی اوقات فراتر از حد می‌رسد – هوسادا تلاش می‌کند همه چیز را از ماهیت اعتیاد آور اما مخرب زندگی آنلاین گرفته تا اهمیت ارتباط فردی انسانی در نظر بگیرد، و رشته‌ها (و عاشقانه‌ها و رازهای) زیادی وجود دارد که نیستند. همه به طور کامل از بین رفته است.

اما این یک فیلم صمیمانه و پر از ضربان‌های احساسی بزرگ و سکانس‌های متحرک خیره‌کننده است، و حتی اگر به تمام سوالاتی که مطرح می‌کند پاسخ ندهد، حداقل به نظر می‌رسد مصمم است که داستانی آشنا را به مرحله‌ای جسورانه‌تر، روشن‌تر و جاه‌طلبانه‌تر بیاورد.

بهترین فیلم های 2022

دانلود فیلم پخش آنلاین فیلم و سریال

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا