اخبار و آموزش
موضوعات داغ

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

10 پروژه برتر سولانا در سال 2022

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022 را بررسی می کنیم.

به نظر می رسد اینها برخی از موفقیت های بزرگ ارزهای دیجیتال سولانا هستند. بلاک چین با توان عملیاتی بالا که به طور رسمی در مارس 2020 معرفی شد همان ماه با شیوع کووید-19 و همچنین قفل های مرتبط بر زمان بندی نامناسب غلبه کرد و تأثیر فوری گذاشت و در نهایت به 5 ارز دیجیتال برتر و پس از آن تبدیل به 10 ارز دیجیتال برتر شد.

در کمتر از دو سال، پروتکل لایه 1 تعداد زیادی توسعه‌دهنده را به همراه داشت و به بیش از 400 برنامه کاربردی تبدیل شد که بسیاری از آنها بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، NFTها و همچنین وب 3 (Web3) متمرکز هستند. بزرگترین مدیریت دارایی ارز دیجیتال جهان، که به تازگی یک Solana Trust ایجاد کرده است که می تواند به مشتریان ثروتمند دسترسی به SOL ارائه دهد، به عملکرد Solana توجه کرده است. ارزش سکه بومی سولانا تنها در یک سال نزدیک به 15000 دلار افزایش یافته است.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

موفقیت سولانا به دلیل جذابیت آن برای سرعت تراکنش های سریع با هزینه کم است، به خصوص در مقایسه با سایر زنجیره های محبوب. قبل از دو سالگی، اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به ده پروژه سولانا بیاندازیم که ارزش تماشای آن در سال 2022 را دارند.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

CoinMarketCap ده پروژه برتر Solana خود را اعلام کرده است. ارزش اکوسیستم سولانا در حال حاضر بالغ بر 9.8 میلیارد دلار است. در اینجا 10 پروژه برتر سولانا به ترتیب صعودی فهرست شده است:

پروژه ارز دیجیتال Mercurial Finance

اولین پروژه مبتنی بر سولانا که بر تجارت استیبل کوین متمرکز شد Mercurial Finance بود. این پلتفرم 100000 دلار بودجه راه اندازی را از DeFi Alliance، یک شتاب دهنده صنعتی دریافت کرد.

ارز دیجیتال Mercurial Finance
ارز دیجیتال Mercurial Finance

مرکوریال در حال توسعه خزانه‌های پویا است، که به نظر می‌رسد خزانه‌هایی بازارساز هستند که معاوضه‌های لغزشی بسیار کم را ارائه می‌کنند در حالی که همچنان سود LP را از طریق کارمزدهای پویا و همچنین تخصیص سرمایه متغیر افزایش می‌دهند. مرکوریال امیدوار است با استفاده کامل از پتانسیل سولانا، دوره بعدی سیستم های بازارساز را بسازد. خزانه‌های پویا و هزینه‌های پویا دو افزوده کلیدی به مفهوم استاندارد AMM هستند.

ارزش کل پلتفرم در حال حاضر 62.57 میلیون دلار است. این توکن همچنین در FTX، Gate.io، Raydium و همچنین Serum Dex یافت می شود. بنیاد Marcuial 50٪ از تخصیص توکن را دریافت می کند، 10٪ به تیم اصلی می رسد، و همچنین 20٪ برای فروش خصوصی کنار گذاشته می شود. همچنین قیمت فعلی مرکوریال فاینانس (MER) 0.1567 دلار است.

پروژه ارز دیجیتال Parrot Protocol

ارز دیجیتال Parrot Protocol
ارز دیجیتال Parrot Protocol

به نظر می رسد پروتکل Parrot یک شبکه DeFi است که به مصرف کنندگان امکان دسترسی به ارزش قفل شده در سیستم های DeFi را می دهد. این ابتکار API استیبل کوین خود را دارد که به 1 دلار متصل است و دارندگان را قادر می‌سازد تا از وام‌دهندگان وام بگیرند و در عین حال ارزش قفل شده خود را حفظ کنند. هر کسی که نیاز به قفل کردن توکن‌های خود دارد، می‌تواند از توکن حاکمیت Parrot Finance استفاده کند. ارزش کل این اپلیکیشن در حال حاضر 86.86 میلیون دلار است. همچنین 84 میلیون دلار از طریق دو IDO موفق جمع آوری کرده است.

هزاران سیستم DeFi میلیاردها دلار ارزش دارند که می‌توانند به توکن‌های بازدهی مختلفی مانند توکن‌های Uniswap یا توکن‌های بهره‌دار AAVE تبدیل شوند. برنامه های زیادی برای این توکن های LP وجود ندارد. از آنجایی که خطرات آنها مشخص نیست و همچنین واحدهای حساب آنها برای استفاده انسانی نامناسب است، ارزش ذخیره شده در DeFi به عنوان توکن های LP غیرقابل دسترسی است.

هدف پروتکل طوطی باز کردن ارزش موجود در توکن های LP با ایجاد یک شبکه نقدینگی و وام با پشتیبانی این توکن ها است. در این میان، عرضه Parrot Protocol به 2.1 میلیارد دلار محدود شده است که به آن امکان می دهد مجموعه کاملی از کالاهای DeFi را بفروشد. جدا از قابلیت های فنی سنگین، پروتکل Parrot دارای یک رابط کاربر پسند نیز می باشد. همچنین قیمت فعلی پروتکل Parrot (PRT) 0.003758 دلار است.

پروژه ارز دیجیتال Mango Market

ارز دیجیتال Mango Market
ارز دیجیتال Mango Market

Mango مارکت دارای حجم کل مبادلات 126.39 میلیون دلاری است. این سایت به عنوان یک پلتفرم وام شروع به کار کرد و سپس 70 میلیون دلار در آگوست 2021 از طریق فروش توکن MNGO خود جمع آوری کرد. Mango Markets اکنون رشد کرده و Mango DAO را شامل می شود که اکنون دارای 871 میلیون دلار موجودی خزانه و همچنین 92 پیشنهاد DAO است.

دافی یکی از خالقان ایده های DAO است. آنها 1.5 میلیون دلار در Mango Labs سرمایه گذاری می کنند تا به آنها کمک کند تا یک برنامه تلفن همراه توسعه دهند، قابلیت های بازاریابی را بهبود بخشند، و همچنین Manga v4 منحصر به فرد را تولید کنند. این DAO، طبق Daffy، باید به Mango در مقاوم شدن در برابر سانسور کمک کند. همچنین قیمت فعلی انبه (MNGO) 0.1546 دلار است.

پروژه ارز دیجیتال Larix

پروژه ارز دیجیتال Larix
پروژه ارز دیجیتال Larix

Larix یک پروتکل کسب درآمد از متاورس است. این اولین پروتکلی بود که وام های رهنی را با استفاده از ترکیب خودکار امکان پذیر کرد و سپس فراتر از استخرهای وام عادی رفت. LARIX در حال حاضر با قیمت 0.007 دلار معامله می شود که ارزش کل آن 135.86 میلیون دلار است.

به عبارت ساده‌تر، Larix اولین پروتکل کسب درآمد از متاورس در Solana بوده است، با یک مدل نرخ بهره پویا و استخرهای ماینینگ مدیریت ریسک بسیار کارآمدتر، که به طیف گسترده‌ای از انواع وثیقه، توکن‌های ارز دیجیتال استیبل کوین‌ها، دارایی‌های مصنوعی اجازه می‌دهد. NFT ها و همچنین سایر دارایی ها باید به طور کامل به شیوه ای امن مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

Soldex.ai، صرافی غیرمتمرکز Solana Build نیز با پروتکل Larix همکاری می کند. در نتیجه این رابطه، Soldex از قرار گرفتن در معرض Larix سود می برد. تقریباً در همان زمان، وضعیت Soldex به عنوان سریعترین صرافی غیرمتمرکز نسل سوم به نفع Larix خواهد بود. همچنین قیمت فعلی Larix (LARIX) 0.005702 دلار است.

پروژه ارز دیجیتال Orca

پروژه ارز دیجیتال Orca
پروژه ارز دیجیتال Orca

Orca یکی از شناخته شده ترین صرافی های غیرمتمرکز مبتنی بر Solana است. این صرافی حجم معاملات زیادی دارد و ارزش کل آن 516.6 میلیون دلار است. صرافی برای اولین بار زمانی که سولانا زیرساخت های بسیار محدودی داشت در بازار راه اندازی شد.

Orca به شما امکان می دهد توکن ها را به صورت اقتصادی، سریع و قابل اعتمادتر از هر DEX دیگر اتریوم (به دلیل شاخص قیمت منصفانه) مبادله کنید. کاربران همچنین می توانند با ارائه نقدینگی به یک استخر معاملاتی، کارمزد معاملاتی را ایجاد کنند.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

Three Arrows Capital، سرمایه گذار اصلی پروژه، 118 میلیون دلار به این پروژه متعهد شده است. Orca نه تنها به دلیل پشتوانه عظیم خود، بلکه به دلیل طراحی «انسان محور» آن متمایز است. شاخص های قیمت منصفانه و همچنین نوار پیش بینی دو عنصر متمایز از DEX هستند. به منظور یافتن نقاط دردناک و همچنین فرصت‌هایی برای بهبود، فرآیند طراحی رابط کاربری شامل مصاحبه با افراد و مشاهده نحوه استفاده مردم از محصولات فعلی است. همچنین قیمت فعلی Orca (ORCA) 2.72 دلار است.

پروژه ارز دیجیتال Saber

پروژه ارز دیجیتال Saber
پروژه ارز دیجیتال Saber

Saber نقدینگی را برای مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد تا به راحتی بین جفت دارایی‌های پایدار معامله کنند، که تأثیر زیادی بر اکوسیستم سولانا دارد. USDT/USD و همچنین نقدینگی SOL و همچنین استخرهای بیت کوین را فراهم می کند. سازنده بازار از یک استراتژی زنجیره ای متقابل استفاده می کند که اتریوم، سلو، BSC و همچنین Terra را در میان دیگر بلاک چین ها به هم متصل می کند.

سابر یک شبکه تجارت جهانی و نقدینگی بزرگ با معماری باز است. Saber به سرعت یکی از محبوب ترین مبادلات استیبل کوین در اکوسیستم Solana بوده است. همچنین دارای یک جامعه پر رونق در توییتر و همچنین متوسط ​​است. همچنین، قیمت فعلی سابر (SBR) 0.071 دلار است.

پروژه ارز دیجیتال SolFarm

SolFarm یک برنامه DeFi است که 5 میلیون دلار سرمایه جذب کرده و همچنین مجموعه خود را با وام دهندگانی مانند Jump Capital و همچنین Alameda Research گسترش داده است. تولیپ توکن توکن بومی تولی لاله است. هنگام استفاده از بلاک چین، این پلتفرم به افراد امکان می دهد از هزینه کم و همچنین سرعت بالا استفاده کنند. در نتیجه، کاربران می‌توانند از مزیت‌های پرداخت‌های سرمایه گذاری رقابتی استفاده کنند.

اگرچه SolFarm با بلیط TULIP نزدیک به صدر فهرست قرار دارد، اکنون تنها 11 میلیون دلار ارزش بازار دارد. قیمت بسیار کمتر از بالاترین قیمت 49.82 دلاری نوامبر 2021 است.

پروژه ارز دیجیتال Serum DEX

زمانی که صحبت از ارزش کل قفل شده به میان می‌آید، Serum Dex با ارزش کلی 959.9 میلیون دلار با ارزش‌ترین است. کل ارزش کمی بیش از 1 میلیارد دلار است. صرافی FTX و بسیاری دیگر بنیادهای سرم را تأسیس کردند. همچنین توسط سام بنکمن-فرید که جوانترین میلیاردر جهان است، یکی از بنیانگذاران آن بود.

سرم یک فناوری تبادل غیرمتمرکز (DEX) و همچنین اکوسیستمی است که امور مالی غیرمتمرکز را با سرعت استثنایی و همچنین هزینه های مبادله ارزان ارائه می کند. این مبتنی بر Solana است بنابراین نیازی به مجوز ندارد. دفترچه سفارش محدود مرکزی زنجیره ای Serum به شرکای اکوسیستم اجازه می دهد نقدینگی را مبادله کنند و همچنین عملکردهای مبتنی بر بازار را برای مشتریان نهادی و خرده فروشی فعال کنند.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

این تجارت غیرمتمرکز سریع، ارزان است و نیازی به مجوز ندارد. هدف اصلی این پلتفرم این است که با استفاده از یک دفترچه سفارش غیرمتمرکز کنترل شده توسط قراردادهای هوشمند، انتخاب گسترده‌تری از قیمت‌ها و همچنین اندازه‌های سفارش را به مصرف‌کنندگان ارائه دهد. در نتیجه، مشتریان کنترل کاملی بر معاملات خواهند داشت. معاملات زنجیره ای توسط Serum Dex پشتیبانی می شود و به کاربران اجازه می دهد تا پلتفرم های دیگر مانند رقبای ETH را بهینه کنند.

پروژه ارز دیجیتال Raydium

پروژه ارز دیجیتال Raydium
پروژه ارز دیجیتال Raydium

به نظر می رسد Raydium با 1.05 میلیارد دلار سرمایه گذاری، بزرگترین بازار خودکار Serum DEX باشد. توکن RAY سابقه قیمتی دارد و از فوریه 2021 با بالاترین قیمت 16.93 دلار در دسترس بوده است. همچنین در مجموع 550 میلیون دستگاه عرضه شده است.

ارز دیجیتال Raydium یک بازارساز خودکار مبتنی بر Solana (AMM) است که از دفتر سفارش مرکزی صرافی غیرمتمرکز Serum برای ارائه تراکنش‌های سریع، نقدینگی ادغام شده و همچنین ویژگی‌های اضافی برای تولید بازده استفاده می‌کند.

سایر AMM DEX و همچنین پروتکل های DeFi واقعاً به یک دفتر سفارش متمرکز دسترسی ندارند و فقط می توانند به نقدینگی در استخرهای محلی خود دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، از آنجایی که اتریوم توسط اکثر پلتفرم‌ها استفاده می‌شود، تراکنش‌ها به تأخیر می‌افتند و همچنین قیمت بنزین گزاف است.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

اعضای Raydium می‌توانند بازدهی دریافت کنند، در IDO شرکت کنند و همچنین توکن‌ها را معامله کنند. پروژه‌ها همچنین می‌توانند از این پلت فرم برای عملکرد به عنوان یک بازارساز و همچنین مبادله، و همچنین ایجاد سرمایه برای ایده‌های جدید و همچنین بهبود کسب‌وکار خود استفاده کنند. همچنین قیمت فعلی رایدیم (RAY) 3.54 دلار است.

پروژه ارز دیجیتال Solana

پروژه ارز دیجیتال Solana
پروژه ارز دیجیتال Solana

در نهایت، سولانا نیز وجود دارد که ارزش کل آن 54.6 میلیارد دلار است. هدف اصلی Solana ارائه برنامه های کاربردی مقیاس پذیر است. سولانا نرخ تراکنش تا 50000 در ثانیه دارد. از سوی دیگر، ویزا فقط می تواند نیمی از این سرعت را پردازش کند، در حالی که اتریوم فقط می تواند 54 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. سرعت عالی و مقیاس پذیری سولانا به دلیل پشتیبانی گسترده آن است. به جای اثبات سهام یا اثبات کار، از مفهوم بدیعی استفاده می کند که به عنوان اثبات تاریخ شناخته می شود.

امروزه سولانا پتانسیل زیادی دارد، اما بدون نقص نیست. در کنار سرعت و همچنین هزینه ها، معایب متعددی نیز دارد. کاربران این سوال را مطرح می کنند که آیا شبکه Solana به اندازه کافی امن است، با توجه به اینکه بسیار جدیدتر از نام های شناخته شده ای مانند اتریوم است. همچنین قیمت فعلی سولانا (SOL) 92.50 دلار است.

بهترین پروژه های سولانا در سال 2022

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا