تکنولوژیاستخراج ارز دیجیتال
موضوعات داغ

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ

بهترین کارت گرافیک برای استخراج اتریوم

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ را بررسی می کنیم.

در مقایسه با سال گذشته، با توجه به کمبود کارت گرافیک و رشد نرخ ارزهای دیجیتال، قیمت ها افزایش چشمگیری داشته است. اما سود استخراج همچنان بالاست و تا حد زیادی به دستگاه مناسب بستگی دارد. قبل از خرید آینده باید چند چیز را در نظر بگیرید. این مرحله به تبدیل یک کارت گرافیک به یک ابزار استخراج ارز دیجیتال موثر کمک می کند.

توجه داشته باشید که هش‌ریت‌های مشخص شده و سطوح مصرف انرژی میانگین‌های آماری هستند نتایج شما ممکن است متفاوت باشد.

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ

اگر شخصی دارای یک کارت گرافیک با کارایی بالا باشد که بتواند برنامه های کامپیوتری با شدت بالا را مدیریت کند، می تواند از آن برای استخراج ارزهای دیجیتال نیز استفاده کند. انتخاب پردازنده‌های گرافیکی بهترین راه‌حل برای استخراج‌کنندگان در مقیاس کوچک یا فردی است.

علاوه بر این، زمانی که یک کارت گرافیک برای ماینینگ انتخاب می‌شود، فضای زیادی برای سفارشی‌سازی و انعطاف‌پذیری پیدا می‌کند و می‌تواند ارزهای دیجیتال مختلف را با استفاده از چندین ریگ GPU به طور همزمان استخراج کند. بنابراین، تقاضا برای راه حل های سخت افزاری استخراج GPU در حال افزایش است. امروزه رایج است که فروشندگان راه‌حل‌های سخت‌افزار استخراج GPU را که به‌طور خاص برای استخراج تولید می‌شوند، راه‌اندازی کنند.

منظور از GPU همان Graphics Processing Unit یا همان کارت گرافیک هست

براساس گزارش تحقیقات، پردازنده‌های گرافیکی 16.91 درصد در بازار کلی در سال 2022 مشارکت داشتند و باید سهم آن را تا سال 2025 به 18.35 درصد از بازار جهانی سخت‌افزار استخراج ارزهای دیجیتال افزایش دهد. منبع اشاره می کند که GPU ها هیچ رقیبی در بخش رو به رشد در بازار کلی نخواهند داشت. پیش بینی در نمودار زیر نشان داده شده است:

بهترین کارت گرافیک برای ماین در سال 2022
بهترین کارت گرافیک برای ماین در سال 2022

معیارهای اصلی خرید کارت گرافیک برای ماینینگ

هنگام خرید کارت گرافیک برای ماینینگ چه معیارهایی را باید رعایت کنید؟

قیمت به دنبال پردازنده‌های گرافیکی با بهترین قیمت باشید. این به سرمایه گذاری شما کمک می کند سریعتر بازدهی داشته باشد. تخمین هزینه های ماینینگ قبل از خرید کارت گرافیک ایده خوبی است. این امر مستلزم در نظر گرفتن قیمت واقعی تجهیزات، هزینه برق در منطقه مورد استفاده و تعداد ساعات کار در ماه است.

کارایی اگر قصد دارید ارزهای دیجیتال خاصی را استخراج کنید، عملکرد استخراج کارت گرافیک مورد انتظار را بررسی کنید. یک کارت رده بالا می تواند عملکردی مشابه چندین کارت رده پایین داشته باشد. این ممکن است به این معنی باشد که شما به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت و احتمالاً گرما / سر و صدای بیشتری تولید می کنند.

مصرف برق کارت‌های جدیدتر و کم مصرف‌تر، انرژی کمتری مصرف می‌کنند، اما پردازنده‌های گرافیکی پرقدرت‌تر معمولاً ارزان‌تر هستند. اگر هزینه برق پایینی دارید، می توانید کارت های انرژی بیشتری بخرید. در غیر این صورت، به دنبال پردازنده‌های گرافیکی با بازده انرژی بهتر باشید.

ارزش فروش مجدد اگر قیمت ها به طور ناگهانی کاهش یابد، گیمرها به احتمال زیاد پردازنده های گرافیکی جدیدتر با عملکرد بازی بهتر را نسبت به نسخه های قدیمی تر خریداری می کنند.

هش ریت این یک اندازه گیری است که قدرت استخراج کارت گرافیک را نشان می دهد. در بیشتر موارد، مزارع استخراج کریپتو بر اساس این شاخص مونتاژ می شوند. محاسبه هش ریت کارت گرافیک یکی از مهم ترین کار ها قبل از خرید هست.

سیستم محاسبه هش ریت اتریوم

Ethereum mining calculator

هش ریت کارت گرافیک های معرفی شده را در محاسبه گر بالا بزنید تا میزان درآمد هر کارت گرافیک را مشاهده کنید.

سیستم خنک کننده و رم ارزیابی این معیارها ضروری است زیرا طول عمر کارت گرافیک به قابلیت اطمینان سیستم خنک کننده بستگی دارد و سرعت RAM مستقیماً بر سرعت سود دستگاه تأثیر می گذارد. در سال 2021 بهترین سیستم خنک کننده ساختاری است که با استفاده از قطعات ساخته شده از مس ساخته شده است.

حجم VRAM برخی از ارزهای دیجیتال مانند Ethereum Classic و Ergo برای استخراج به حداقل 4 گیگابایت رم نیاز دارند. در سال 2022، توصیه می‌کنیم دستگاه‌هایی با حجم VRAM 6 گیگابایت یا بیشتر در نظر بگیرید، اگرچه روش‌های استخراج روی کارت‌های با حافظه 4 گیگابایت یا کمتر هنوز به طور فعال استفاده می‌شود.

فشار روی شبکه برق فشار وارد شده بر شبکه برق ناشی از کارت های گرافیک پرقدرت را در نظر داشته باشید. این عامل اغلب توجه کمی به آن می شود، اگرچه حتی یک فرآیند استخراج با شدت کم می تواند به یک سیستم الکتریکی فرسوده آسیب برساند.

بررسی پلتفرم ماینینگ لینوکس Hive OS

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ 2022

کارت گرافیک RTX 3060 Ti LHR

کارت گرافیک RTX 3060 Ti LHR
کارت گرافیک RTX 3060 Ti LHR

مناسب ترین ارزهای دیجیتال : اتریوم، ریون کوین، اتریوم کلاسیک، ارگو، زی کوین.

جدیدترین کارت‌های سری RTX 3000 عملکرد بسیار خوبی به نسبت مصرف انرژی ارائه می‌دهند. متأسفانه، به دلیل کمبود در بازار، یافتن کارت های بدون LHR دشوار است. با وجود این، RTX 3060 Ti LHR در استخراج اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال مانند Flux، Ravencoin، Vertcoin، Ergo یا Zeno، ارزش بسیار خوبی برای پول ارائه می‌کند.

برای استخراج اتریوم با سرعت های بالاتر، معمولاً در حدود 45 مگاهش از ماینری استفاده کنید که به شما امکان می دهد تا حدی قفل LHR را دور بزنید. اینها شامل lolMiner، T-Rex، GMiner یا NBMiner هستند. برای لذت بردن از عملکرد برتر از آخرین نسخه ماینر استفاده کنید. اگر از Hive OS استفاده می‌کنید، می‌توانید هر به‌روزرسانی را با یک کلیک از پانل داشبورد از طریق وب‌سایت یا برنامه تلفن همراه به‌طور یکپارچه نصب کنید.

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ 2022

نسبت قدرت به عملکرد هنگام استخراج اتریوم مسلماً به دلیل قفل LHR نقطه قوت این کارت نیست. با این حال، ارزهای دیجیتال دیگری مانند Ravencoin یا Flux را می توان با عملکرد کامل بر روی آن استخراج کرد. بنابراین ارزش خرید این کارت را دارد، به خصوص اگر قصد استخراج ارزهای دیجیتال را دارید که با قفل LHR محدود نمی شوند.

کارت گرافیک RX 6600 XT

محاسبه هش ریت کارت گرافیک
محاسبه هش ریت کارت گرافیک

مناسب ترین ارزهای دیجیتال : اتریوم، ریون کوین و ارگو.

گزینه دیگری که ارزش بررسی دارد RX 6600 XT، آخرین نسل کارت گرافیک AMD است. این عملکرد عالی در استخراج اتریوم، ریون کوین و ارگو ارائه می دهد. و از همه مهمتر با حداقل مصرف برق! هنگام استخراج اتریوم، این پردازنده گرافیکی تقریباً 32 مگاهش بر ثانیه با توان مصرفی 65 وات کار می کند.

به خصوص اگر هزینه برق شما بالا باشد، این می تواند یک عامل اساسی در انتخاب بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ باشد.

کارت گرافیک GTX 1660 Super

کارت گرافیک GTX 1660 Super
کارت گرافیک GTX 1660 Super

مناسب ترین ارزهای دیجیتال : اتریوم، فلاکس و ارگو.

بر اساس آمار سیستم عامل Hive، GTX 1660 Super با وجود قدمتش، به دلیل نسبت قیمت/عملکرد مناسب و مصرف انرژی کم، یکی از محبوب ترین کارت های گرافیکی است. نکته مهم، برخلاف سری RTX 3000، GTX 1660 Super تحت تأثیر قفل LHR قرار نمی گیرد. بنابراین، این کارت گرافیک می تواند اتریوم را با سرعت کامل استخراج کند – حدود 32 مگاهش بر ثانیه در 80 وات. از دیگر ارزهای دیجیتالی که این پردازنده گرافیکی به خوبی استخراج می کند، می توان به Flux و Ergo اشاره کرد.

کارت گرافیک AMD RADEON VII برای ماینینگ

کارت گرافیک AMD RADEON VII برای ماینینگ
کارت گرافیک AMD RADEON VII برای ماینینگ

مناسب ترین ارزهای دیجیتال: اتریوم، ارگو، اتریوم کلاسیک، متاورس ETP.

این احتمالاً یکی از شناخته شده ترین کارت گرافیک ها برای ماینینگ است. با وجود قیمت نسبتاً بالا، این مدل با توجه به 16 گیگابایت حافظه HBM2 که طول عمر دستگاه را تضمین می کند، طرفداران زیادی دارد. Radeon VII به دلیل نسبت عملکرد به قدرت، بسیاری از شتاب دهنده های گرافیکی را شکست می دهد.

مهندسان AMD به طور کامل به موضوع خنک کردن دستگاه نزدیک شده اند. یک “توربین” معمولی دیگر نمی تواند با شتاب دهنده های گرافیکی قدرتمند کنار بیاید. بنابراین Radeon VII از یک سیستم خنک کننده هوای جدید با یک خنک کننده بزرگ و سه فن استفاده می کند. این راه حل عمر دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

کارت گرافیک RTX 3090

هش ریت کارت گرافیک RTX 3090
هش ریت کارت گرافیک RTX 3090

مناسب ترین ارزهای دیجیتال : هر ارز دیجیتال قابل استخراج توسط GPU.

RTX 3090 قدرتمندترین کارت گرافیک NVIDIA است. 24 گیگابایت VRAM امکان استخراج هر ارز دیجیتال قابل استخراج توسط GPU را فراهم می کند. همچنین، عدم قفل LHR به این معنی است که می توانید اتریوم را با سرعت کامل استخراج کنید تقریباً 120 مگاهش در 315 وات!

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ 2022

با این حال، از مسائل مربوط به گرمای بیش از حد حافظه آگاه باشید. این GPU داغ کار می کند! ویژگی AutoFan سیستم عامل Hive می تواند کمک کند و به شما امکان می دهد سرعت فن را با توجه به دمای کارت گرافیک تنظیم کنید. اگر این کمکی نکرد، ممکن است مجبور شوید پدهای حرارتی را تعویض کنید یا تنظیمات اورکلاک را کاهش دهید.

کارت گرافیک RX 580

کارت گرافیک RX 580
کارت گرافیک RX 580

مناسب ترین ارزهای دیجیتال: اتریوم، اتریوم کلاسیک، متاورس، اکسپانس.

RX 580 یک کارت گرافیک بسیار قدیمی است – AMD آن را در سال 2017 راه اندازی کرد. با وجود این، هنوز هم محبوب ترین پردازنده گرافیکی AMD برای ماینینگ است. نسبت قیمت/عملکرد خوب آن را به یکی از بهترین کارت ها برای ماینینگ تبدیل می کند. متأسفانه به دلیل قدمت آن، در حین استخراج اتریوم، انرژی نسبتاً بالایی مصرف می کند حدود 120 تا 140 وات با هش ریت کارت گرافیک rx580 سرعت 31 مگاهش بر ثانیه. برای کسانی که برق رایگان دارند، آن را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.

RX 580 در دو نسخه 4 گیگابایتی و 8 گیگابایتی موجود است. متأسفانه، در نسخه 4 گیگابایتی، استخراج اتریوم دیگر امکان پذیر نیست. با این حال، استخراج 4 گیگابایت GPU با ارزهای دیجیتال دیگر – از جمله Ethereum Classic، Ravencoin، Ergo، و Flux هنوز امکان پذیر است. اگر به استخراج اتریوم علاقه دارید، نسخه 8 گیگابایتی را انتخاب کنید.

کارت گرافیک RX 6800

کارت گرافیک RX 6800
کارت گرافیک RX 6800

مناسب ترین ارزهای دیجیتال: اتریوم، ریون کوین، زل کش، بیت کوین گلد.

RX 6800 یکی از برترین پردازنده‌های گرافیکی در سال 2022 است. فاقد قفل LHR است تا بتوانید تمام ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم و ریون کوین را با سرعت کامل استخراج کنید. برای اولی، عملکرد در حدود 62 مگاهش در ثانیه در 140 وات پس از اورکلاک و کاهش ولتاژ است. به دلیل تعداد گزینه‌های OC برای کارت‌های AMD، ممکن است مشکل باشد.

عمر کارت گرافیک در ماینینگ چقدر هست؟

یک هشدار وجود دارد که با هر کالا یا چیز الکترونیکی در جهان همراه است، و آن این است که در هر لحظه ممکن است بدون دلیل محکم یا علائم پیشگیرانه از کار بیفتد.

این موضوع در مورد کارت های گرافیک نیز صادق است. درست مانند هر قطعه الکتریکی دیگر، آنها می توانند در هر زمان بدون هیچ هشداری از کار بیفتند، چه 1 سال یا 10.

به طور کلی، آنها برای مدت طولانی ساخته می شوند. آنها طوری طراحی شده اند که بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند، با کمترین میزان مصرف برق، تا حد ممکن خنک باشند و سال ها بدون شکستگی یا از هم پاشیدگی دوام بیاورند. یک GPU، اگر به درستی حفظ شود، می‌تواند تا 10 سال دوام بیاورد و اگر بخواهد همچنان کار می‌کند.

اورکلاک کردن کارت بیش از حد کارت گرافیک برای ماینینگ

برای افزایش عملکرد بیشتر از رایانه شخصی خود، می توانید آن را اورکلاک کنید. به خصوص، وقتی صحبت از OC به میان می آید، ما در مورد CPU صحبت می کنیم، اما در این مورد، GPU است. می توانید برای افزایش فرکانس و سرعت آن را اورکلاک کنید و این به نوبه خود می تواند عملکرد کلی بهتری مانند افزایش FPS در بازی ها و نتایج هش ریت بالاتر در ماینینگ به شما بدهد.

اما درست مثل همه چیزهای دیگر، چیزهای خوب زیاد هم بد هستند. دلیلی وجود دارد که چرا سازندگان به شما گزینه OC را می دهند یا خیر. وقتی آنها این کار را در یک کارخانه انجام می دهند، افزایش بسیار متوسطی است زیرا نمی خواهند مسئولیت سرخ شدن ناگهانی کارت شما را بر عهده بگیرند. برای هر چیزی محدودیتی وجود دارد، پس حتما در آن بمانید.

ببینید، اورکلاک حرارت اضافی تولید می کند زیرا فشار بیشتری به کارت وارد می کنید. عملکرد بیشتری نسبت به تولید کننده در نظر گرفته شده دارد، بنابراین مقادیر بیشتری گرما نیز تولید می شود.

قیمت کارت گرافیک ماینینگ

قیمت این کارت گرافیک ها در زمان نگارش این مقاله از 14 میلیون که کارت گرافیک RX580 هست شروع می شود و تا 85 میلیون که کارت گرافیک RTX 3090 می باشد.

که اگر قیمت اتریوم بالاتر برود شاهد افزایش چشم گیر قیمت این کارت گرافیک ها خواهیم بود.

بهترین کارت گرافیک‌‌ برای ماینینگ 2022

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا