اخبار و آموزش
موضوعات داغ

بیت کوین در چه کشورهایی قانونی و غیر قانونی هست

ارز دیجیتال بیت کوین را چه کشورهایی قبول می کنند

بیت کوین در چه کشورهایی قانونی و غیر قانونی هست

بیت کوین در چه کشورهایی قانونی و غیر قانونی هست را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.

بیت کوین با ارائه یک مدل اقتصادی جدید ، که در آن وابستگی به بانک های مرکزی و دولتها بی اهمیت است رسوم سیستم مالی جهانی را به چالش کشید. در نتیجه ، بانک ها ، تنظیم کننده های مالی و حتی دولت ها دیگر نمی توانند از طریق کنترل پولی در سیستم غیرمتمرکز مالی خشونت کنند.

از آنجا که بیت کوین توسط هیچ دولت یا بانک مرکزی صادر نمی شود ، راهی که دولت ها از طریق آن تصمیم می گیرند که آیا استفاده از بیت کوین را بپذیرند یا محدود کنند ، می تواند جنجال زیادی ایجاد کند.

دولتها فاقد ابزارهای کنترل ارز دیجیتال و غیر متمرکز هستند. با این حال ، آنها برای مقابله و تسلط بر فرایند گسترش شبکه مشکل دارند.

این مقاله به بررسی این موضوع می پردازد که چرا کشورها تصمیم می گیرند بیت کوین قانونی یا غیرقانونی و نحوه قانونی بودن یک مدل مالی جدید تعریف شده و برای مطابقت با استانداردهای اقتصادی موجود تغییر شکل داده است.

کشورهایی که به طور قانونی از بیت کوین حمایت می کنند

از آنجا که بیت کوین مورد توجه سرمایه گذاران محبوب و نهادی قرار می گیرد ، انتظار می رود دولت ها چارچوب های قانونی ایجاد کنند که از طریق آن نهادهای مالی بتوانند فعالیت کنند و به مشتریان خود خدمات ارائه دهند.

در نتیجه ، قانونی بودن بیت کوین اغلب به میزان تنظیم و پذیرش دارایی دیجیتال توسط موسسات مالی وابسته نیست.

ایالات متحده آمریکا

بیت کوین تا حدی در ایالات متحده تنظیم می شود و طبق IRS کالایی مشمول مالیات است. صرافی ها و خدمات مالی که خدمات ارزهای دیجیتال ارائه می دهند باید در SEC ثبت نام کنند.

لایحه زیرساخت 2021 همچنین دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین را ذکر کرده و هدف آن افزایش ردیابی مالی برای جلوگیری از پولشویی است.

چندین ایالت در حال تشویق به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند زیرا مزایای آن را برای گردش مالیات سالانه تشخیص می دهند.

به عنوان مثال ، تگزاس پس از خروج استخراج چینی از استخراج بیت کوین مشوق می گیرد.

علاوه بر این ، وایومینگ در حال توسعه مقررات دولتی دوستدار ارزهای دیجیتال برای ارتقاء نوآوری ، مانند ایجاد DAO و ارائه مجوزهای بانکی به صرافی های ارز دیجیتال آمریکایی هست.

کانادا

بیت کوین در کانادا تنظیم می شود و سیاست گذاران با صرافی های کانادایی و ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال همکاری می کنند تا چارچوب های قانونی بهتری را برای کاربر ایجاد کنند.

دیدگاه های آرام از سوی نهادهای نظارتی ، سرمایه گذاران اصلی را در معرض دید بهتر دارایی های ارزهای دیجیتال قرار می دهد و در عین حال صندوق های قابل مبادله دیجیتال (ETF) را نیز تأیید می کند ، که این یک رویداد بی سابقه برای سایر دولت های ملی بود.

بر اساس گزارش آژانس درآمد کانادا ، بیت کوین و دارایی های دیجیتالی به عنوان یک کالا در کانادا فهرست بندی شده اند ، که از گزارش نادرست نامطلوب مالیات جلوگیری کرده است.

علاوه بر این ، سود حاصل از ارزهای دیجیتال باید به عنوان مالیات بر سود سرمایه اعلام و مالیات شود.

ایالات متحده انگلیس

در انگلستان قوانین خاصی وجود ندارد که دارایی های دیجیتال را قانونی و یکپارچه با بخش مالی تعریف کند. با این وجود ، بریتانیا بیت کوین را بدون اعمال اقدامات نظارتی اضافی به عنوان دارایی تعریف کرده است.

صرافی های ارز دیجیتال در انگلستان باید در FCA ثبت نام کنند و تابع قوانین AML هستند.

پس از خروج از اتحادیه اروپا ، بریتانیا چارچوب مالی خود را ایجاد کرده است. با این حال ، هیچ برنامه ای برای تنظیم ارزهای دیجیتال وجود ندارد.

بنابراین ، مالکیت و معامله بیت کوین توسط افراد محدود نمی شود. با این حال ، بانک ها می توانند شرایط خود را اجرا کنند.

اتحادیه اروپا

ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا قانونی هستند. افراد مجاز به داشتن بیت کوین ، معامله و ذخیره آن هستند.

با این حال ، هر کشوری قوانین خود را در مورد مالیات بر سرمایه وضع می کند.

علاوه بر این ، اتحادیه اروپا در حال بررسی اقدامات نظارتی اضافی برای پولشویی و قوانین ضد تروریسم است ، بدین معنا که مبادلاتی که در اتحادیه اروپا فعالیت می کنند باید CDD/KYC را برای مشتریان انجام دهند.

ژاپن

بیت کوین در ژاپن تنظیم و به قانون اضافه می شود و ویژگی های خاصی دارد که موارد استفاده از آن را مشخص می کند.

به عنوان مثال ، ژاپن بدون در نظر گرفتن مدت نگهداری دارایی به شکل دیجیتال ، مالیات بر سرمایه ندارد. در عوض ، مالیات ها تنها زمانی شامل خرید می شوند که به فیات تبدیل شده و سود ایجاد می کند.

از آنجا که بیت کوین در قانون دارایی خاصی قرار می گیرد ، صرافی های ارز دیحیتال که در این کشور فعالیت می کنند باید از نظارت پیروی کنند ، از جمله حذف دارایی های تأیید نشده از دارایی های خود ،

مانند ارز دیجیتال Monero که به هیچ عنوان قابل ردیابی نیست.

هند

بیت کوین در هند قانونی است ، اما ارزهای دیجیتال به شدت تحت نظارت نیستند ، این امر حفاظت سرمایه گذاران را در برابر اقدامات کلاهبرداری و هک های صرافی ارز دیجیتال محدود می کند. علاوه بر این ، هیچ قانونی در مورد مالیات ارز دیجیتال در این کشور وجود ندارد زیرا RBI این ارز را به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی شناسد.

قطعنامه دیوان عالی هند در مارس 2020 در مورد RBI وضعیت بیت کوین را در این کشور تقویت کرد ، زیرا RBI دیگر نتوانست محدودیت هایی را برای مشتریان RBI برای انجام معاملات با نهادهای ارز دیجیتال اعمال کند.

در سال 2021 ، هند پیشنهاد کرد که ممنوعیت بیت کوین را در این کشور اعمال کند زیرا به دنبال توسعه ارزهای دیجیتالی دولت است. با این حال ، هیچ تعریف واضحی از این ممنوعیت وجود ندارد.

استرالیا

در سال 2017 ، دولت استرالیا ارزهای دیجیتال را قانونی اعلام کرد و تلاش های خود را برای ادغام در حوزه مالی افزایش داد. با این حال ، قانونی بودن آنها مستلزم استفاده از بیت کوین و معامله آنها مشمول قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم هست.

علاوه بر این ، ارزهای دیجیتال مالیات بر افزایش سرمایه دارند زیرا به عنوان دارایی تعبیر می شوند.

پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هزینه بر است ، زیرا دولت می تواند قوانین جدیدی را صادر کند و صرافی ها را مجبور به انجام اقدامات پیشگیرانه کند.

در سال 2020 ، تنظیم کننده ها صرافی ارزدیجیتال در استرالیا را مجبور کردند که کوین های حریم خصوصی را از دارایی های خود حذف کنند.

برزیل

بیت کوین در برزیل یک دارایی غیرقانونی است که افراد می توانند بدون هیچ تضمینی یا محافظتی از آن مالکیت آن را داشته باشند و با آن معامله کنند.

اداره ویژه درآمد فدرال برزیل در سال 2019 سندی را منتشر کرد که مجموعه ای از قوانین مربوط به مالیات بر ارزدیجیتال را فهرست می کرد.

از ژوئن 2021 ، لایحه جدیدی برای تنظیم ارزهای دیجیتال در کشور اضافه شد. در صورت تصویب ، دولت 180 روز فرصت دارد تا تقسیم کند و یک چارچوب مختصر ایجاد کند

آرژانتین

بیت کوین در آرژانتین قانونی تلقی می شود و دولت قوانین مربوط به مالیات و جلوگیری از پولشویی در این کشور را وضع کرده است.

در حالی که دولت آرژانتین مبادلات یا افراد را در مورد نحوه عمل در بازار هدایت نمی کند ، آنها بر اساس یافته های خود در حال ایجاد و تهیه یک لایحه جدید هستند.

از اوت 2021 ، آلبرتو فرناندز ، رئیس جمهور فعلی آرژانتین ، پیشنهاد کرد که ممکن است تمایل داشته باشد بیت کوین را به عنوان پول قانونی در این کشور انتخاب کند. با این حال ، تا به امروز ، رئیس جمهور اقدام بیشتری انجام نداد.

آفریقای جنوبی

ارزهای دیجیتال دارایی های نامشهود در آفریقای جنوبی تا سال 2014 هستند. با این حال ، این کشور می خواهد قوانین ارزدیجیتال را افزایش داده و از ارزهای دیجیتال استقبال کند.

مالکیت و معامله ارزهای دیجیتال در آفریقای جنوبی با استفاده از صرافی غیرقانونی نیست و به طور کامل تنظیم نمی شود. به طور خاص ، آفریقای جنوبی می خواهد قوانین را افزایش دهد تا از بیت کوین برای فعالیت های مجرمانه جلوگیری کرده و از پولشویی و تروریسم جلوگیری کند.

بانک ذخیره آفریقای جنوبی قصد دارد قرار گرفتن بانک ها در برابر ارزدیجیتال را محدود کند

نیجریه

نیجریه در مورد تنظیم و قانونی یا غیرقانونی بودن بیت کوین سکوت کرده است. در حالی که مالکیت و معامله بیت کوین جرم محسوب نمی شود ، بانک مرکزی نیجریه سندی را صادر کرد که بر موضع خود در قبال معاملات مالی بیت کوین تأکید کرد.

به طور خاص ، پرداخت و تسهیل پرداخت توسط بانک ها مجازات هایی را در پی خواهد داشت. بانک مرکزی نیجریه همچنین به همه بانک ها دستور داد مشتریانی را پیدا کنند که با ارزهای دیجیتال یا صرافی آنلاین سروکار دارند و حساب های آنها را ممنوع یا لغو می کنند.

بیت کوین در چه کشورهایی قانونی و غیر قانونی هست

کشورهایی که بیت کوین را از نظر قانونی قبول دارد

برخی کشور ها به طور کاملآ قانونی بیت کوین را قبول دارند و بدون هیچ محدودیتی آن را می پذیرند و از آن استقبال می کنند.

جمهوری السالوادور

السالوادور تنها کشوری است که پس از پذیرش بیت کوین به عنوان یک مناقصه قانونی ، تاریخ ساز شد.

این بدان معناست که راههای بیشتری را برای بیت کوین ایجاد می کند تا در معرض دید گسترده قرار گیرد زیرا شرکت هایی مانند مک دونالد موظف هستند بیت کوین را به عنوان پرداخت بپذیرند. قانون بیت کوین در 8 ژوئن 2021 تصویب شد و پس از 7 سپتامبر 2021 به طور کامل اعمال شد.

اوکراین

اوکراین دومین کشوری است که قصد دارد بیت کوین را به مناقصه قانونی تبدیل کند. در سپتامبر 2021 ، مجلس به قانونی شدن بیت کوین رای داد. رئیس جمهور زلنسکی قصد دارد تا یک سیستم ارزی دوگانه مشابه السالوادور ایجاد کند و یک بخش ارزدیجیتال را تا سال 2023 ایجاد کند.

علاوه بر این ، اوکراین قصد دارد استخراج بیت کوین را با استفاده از معادن سبز از طریق منابع انرژی هسته ای به یک واقعیت جدید تبدیل کند.

بیت کوین در چه کشورهایی قانونی و غیر قانونی هست

کشورهایی که ارزدیجیتال را ممنوع کرده اند

برخی کشور ها به طور کامل استفاده از بیت کوین را ممنون کرده اند.

چین

چین از سال 2017 که عملیات صرافی ارز دیجیتال و تأمین سرمایه جمعی (ICO) را ممنوع کرد ، در خط مقدم اخراج بیت کوین قرار داشت.

در سال 2021 ، چین جنگ صلیبی خود را تشدید کرد و یادداشت خود در سال 2017 مبنی بر ممنوعیت فعالیتهای ارز دیجیتال را تکرار کرد.

علاوه بر این ، کشور یک گام فراتر رفت و استخراج بیت کوین را غیرقانونی کرد و باعث کاهش هش ریت و خروج معدن از کشور شد.

بولیوی

در سال 2014 ، بولیوی فرمان ممنوعیت دارایی های دیجیتال غیرقابل تنظیم ، از جمله بیت کوین را صادر کرد.

اندونزی

بیت کوین از ژانویه 2018 در اندونزی به عنوان یک ابزار معامله ممنوع شده است. افراد می توانند بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی را خریداری و نگهداری کنند ، اما نمی توانند از آن برای پرداخت هزینه کالا و خدمات در داخل کشور استفاده کنند.

مراکش

خرید بیت کوین در مراکش از نوامبر 2017 ممنوع است. علاوه بر این ، دفتر تجارت خارجی مراکش اعلام کرد که هرگونه انحراف از قانون ناقض مقررات ارزی است و مجازات جریمه دارد.

با این حال ، داده ها نشان می دهد که معاملات بیت کوین در LocalBitcoins با وجود ممنوعیت تحمیل شده ، شتاب می گیرد.

الجزایر

نگهداری ، مالکیت ، استفاده و معامله بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی در سال 2018 غیرقانونی شد. بر اساس قانون مالی ، هرگونه تخلف از این مقررات طبق قوانین کشور مجازات قانونی دارد.

مصر

بیت کوین در مصر ممنوع است زیرا بانک مرکزی مصر با صدور بیانیه ای ادعا کرد که انتشار ، تبلیغ ، معامله و ایجاد بستری که برای معامله بیت کوین طراحی شده است ممنوع است. در 28 مارس ، بانک مرکزی تأکید کرد که مصر تنها با ارزهای تأیید شده توسط بانک برای کاهش سرمایه گذاری در بیت کوین کار می کند. متخلفین از ماده 206 قانون نظام بانکی به زندان یا 10 میلیون پوند مصر جریمه می شوند.

ویتنام

ویتنام استفاده از بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی را به عنوان ابزار پرداخت در این کشور ممنوع کرده است. افراد و مشاغل دستگیر شده در معامله بیت کوین تا 200 میلیون VND جریمه می شوند.

با این حال ، بیت کوین می تواند به عنوان یک دارایی مجازی یا دیجیتال معامله شود ، به این معنی که افراد می توانند آن را در هر صرافی آزاد معامله کنند. در سال 2021 ، وزارت دارایی ویتنام گروهی را برای تحقیق در مورد سازوکار ادغام و پذیرش بیت کوین تعیین کرد.

نتیجه گیری

وضعیت بیت کوین در زمینه مالی جهانی هنوز به طور کامل توسط بسیاری از کشورها درک نشده است.

افزایش مقررات در این زمینه به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و دیگر ارزها اجازه می دهد در محیطی بدون ریسک عمل کنند و در عین حال نیازهای مالی بسیاری را نیز تامین کنند.

در حالی که بیت کوین هنوز در برخی از کشورها ممنوع است ، دارایی های دیجیتالی در اشکال مختلف دیگر همچنان پذیرفته می شوند.

در حال حاضر ، کشورها به دلیل ترس از دست دادن کنترل سیستم پرداخت ، بیت کوین را ممنوع و منع می کنند ، در حالی که برخی دیگر فرصت های جدیدی را برای افزایش جریان سرمایه از طریق مالیات مشخص می کنند.

 

بیت کوین در چه کشورهایی قانونی و غیر قانونی هست

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا