اخبار و آموزش
موضوعات داغ

بیل گیتس بیت کوین نگهداری نمی کند

بیل گیتس هیچ بیت کوینی را نگه نمی دارد

بیل گیتس بیت کوین نگهداری نمی کند

بیل گیتس بیت کوین نگهداری نمی کند اما چرا؟

بیل گیتس اخیراً در Reddit گفت بیت کوین یکی از احمقانه‌ترین چیزهای سوداگرانه است و قیمت آن تنها زمانی افزایش می‌یابد که سرمایه‌گذاران دیگر تصمیم بگیرند روی آن سرمایه‌گذاری کنند. او همچنین افزود که ارزش شرکت ها بر اساس نحوه تولید محصولات است. ارزش کریپتو دقیقاً همان چیزی است که شخص دیگری تصمیم می‌گیرد بنابراین مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها به جامعه اضافه نمی‌شود.

ردیت بیل گیتس
ردیت بیل گیتس

در مصاحبه دیگری با بلومبرگ در فوریه 2022، او نگرانی خود را برای سرمایه گذاران خرده فروشی که هر روز درگیر جنون بیت کوین می شوند، ابراز کرد.

آیا بیل گیتس بیت کوین دارد؟

بیل گیتس در ریدت اخیرآ خود تایید کرد که مالک هیچ کدام از ارزهای دیجیتال نیست. سرمایه گذاری در بیت کوین آن چیزی نیست که بیل گیتس به آن اعتقاد دارد، زیرا او به سرمایه گذاری در شرکت هایی که محصولات تولید می کنند اعتقاد دارد. او فکر می کند بیت کوین خروجی ارزشمندی ندارد و بنابراین چک لیست سرمایه گذاری بیل را علامت نمی زند.

کاربران اینترنت در مورد نظر بیل گیتس چه فکر می کنند؟

در پاسخ به اظهار نظر «دارایی غیرمولد یا Unproductive Asset» بیل گیتس، کاربران اینترنت گفتند که بیت کوین اعتماد ایجاد می کند.

این کار را با حذف ذهنیت و حذف مقامات انجام می دهد و سیستمی را ایجاد می کند که قابل دستکاری نیست. اعتماد به موسسات مدام از بین می رود و این یک خدمت کمیاب و ارزشمند است.

این پاسخ اخیر جیمسون لوپ به اظهار نظر بیل گیتس در مورد بیت کوین به عنوان یک “دارایی غیرمولد” بود.

بیل گیتس: فناوری پشت بیت کوین فوق العاده است، اما باید یک جایگزین متمرکز ساخته شود

او در یکی از مصاحبه های گذشته خود گفت که بیت کوین بهتر از ارز است و ارز معاملات بزرگ می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، بنابراین باید فناوری مشابه بیت کوین وجود داشته باشد که در آن مردم احساس راحتی کنند و جایی برای تروریسم یا پولشویی وجود نداشته باشد.

بیل گیتس از مفهوم ارز دیجیتال قدردانی کرد و افزود که بنیاد گیتس کارهای زیادی در زمینه ارز دیجیتال انجام می دهد اما در آنجا می توان دید که برخلاف بیت کوین چه کسی تراکنش ها را انجام می دهد.

میلیاردرهای دیگر درباره بیت کوین چه فکر می کنند؟

بیایید نگاهی بیندازیم که میلیاردرهای دیگر درباره بیت کوین چه فکر می کنند.

نظر ایلان ماسک درباره بیت کوین

نظر ایلان ماسک درباره بیت کوین
نظر ایلان ماسک درباره بیت کوین

ایلان ماسک در مصاحبه ای گفت که بیت کوین در درجه اول ابزاری برای تراکنش های قانونی و همچنین غیرقانونی است که لزوما چیز بدی نیست. در اینجا دیدگاه های میلیاردرهای دیگر در مورد بیت کوین به همراه ایلان ماسک وجود دارد.

او به جز بیت کوین چند ارز دیجیتال که عبارتند از اتریوم و دوج کوین را هولد می کند او همچنین می گوید که برنامه ای برای فروش هیچ یک از این ارزها ندارد.

با این حال، در سال 2021، ایلان بیت کوین را خریداری کرد. تعداد دقیق بیت کوینی که او در اختیار دارد مشخص نیست.

نظر چارلی مونگار در مورد بیت کوین

نظر چارلی مونگار در مورد بیت کوین
نظر چارلی مونگار در مورد بیت کوین

در سال 2013، چارلی مونگار گفت که بیت کوین یک سم موش است، در حالی که بیل گیتس اضافه کرد که این یک تور فنی است که باید مجبور شود، اما این منطقه ای است که دولت ها نقش مسلط را در آن حفظ می کنند.

میلیاردرهای دیگر از جمله ری دالیو و جک ما نیز از طرفداران بزرگ بیت کوین نیستند. ری دالیو معتقد است که بیت کوین وسیله ای موثر برای تبادل پول نیست. خرید چیزها در بیت کوین کار آسانی نیست.

در حالی که جک ما می گوید که طرفدار جامعه بدون پول نقد است، اما بیت کوین نمی تواند برای همه استفاده شود. او همچنین اضافه کرد که چیز زیادی نمی‌داند و حتی تظاهر نمی‌کند که می‌داند، و به اندازه دیگران در مورد بیت کوین کنجکاو است.

به گفته بیل گیتس، افرادی درگیر این شیدایی ها می شوند که ممکن است پول زیادی برای پس انداز نداشته باشند. او همچنین اضافه کرد که فکر کلی او این است که اگر پول کمتری نسبت به ایلان ماسک دارید، احتمالاً باید مراقب باشید.

برداشت ما از نظر اخیر بیل گیتس در رابطه با بیت کوین

بیل گیتس فقط به سرمایه گذاری در خروجی های ارزشمند اعتقاد دارد. به قول او :

من دوست دارم روی چیزهایی سرمایه گذاری کنم که خروجی ارزشمندی دارند. ارزش شرکت ها بر اساس نحوه تولید محصولات است. ارزش کریپتو دقیقاً همان چیزی است که شخص دیگری تصمیم می‌گیرد شخص دیگری برای آن بپردازد تا مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها به جامعه اضافه نشود.

با این حال، ما معتقدیم که بیت کوین دارای ارزش است. پول را به غیرمتمرکزترین شکل در بین جامعه توزیع می کند. جامعه ای رو به رشد از آن حمایت می کند. هنوز جایگزین دیگری برای بیت کوین وجود ندارد.

بیش از 13 سال از آن گذشته است و هنوز هیچ کس نتوانست آن را هک کند. آیا می توانید 1 میلیارد دلار را بدون پرداخت هزینه هنگفت با استفاده از هر روش متمرکز انتقال دهید؟ نه اینکه ما از آن آگاه باشیم. اگر می دانید، همین را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

ما درک می کنیم که بیت کوین پایدار نیست. بسیار فرار است. با این حال، در مقایسه با سایر روش‌های بانکداری سنتی، هنوز سریع‌ترین و ارزان‌ترین وسیله برای انتقال پول هنگفت است.

بیت کوین امکان ارسال و دریافت پول را در هر کجا و در هر زمان ممکن کرد. حتی بالاترین مقدار تراکنش پول با بیت کوین امن است. هیچ مقام بالاتری روی پول شما کنترل ندارد. نظر خود را در مورد نظر اخیر بیل گیتس در مورد بیت کوین در نظرات به ما اطلاع دهید.

لینک ردیت بیل گیتس

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا