اخبار و آموزش

تتر در آخرین گزارش تضمین ذخایر پشتیبانی شده را تأیید کرد

وضعیت ذخایر تتر و خطر های احتمالی برای هولدرها

تتر در آخرین گزارش تضمین ذخایر پشتیبانی شده را تأیید کرد

تتر در آخرین گزارش تضمین ذخایر پشتیبانی شده را تأیید کرد

بر اساس آخرین گزارش اطمینان ارائه شده توسط شرکت حسابداری MHA Cayman، استیبل کوین USDT تتر فراتر از پشتیبانی کامل است. این شرکت دریافت که کل دارایی های تتر حداقل 82,424,821,101 دلار ارزش دارد، در حالی که کل بدهی های آن (از جمله استیبل کوین های منتشر شده) به 82,262,430,079 دلار می رسد.

وضعیت ذخایر تتر

ارقام گزارش با ارقام موجود در گزارش ذخایر تلفیقی ممیزی نشده تتر (CRR) در 31 مارس 2022 مطابقت دارد. این تضمین می کند که استیبل کوین USDT تتر بزرگترین استیبل کوین موجود با ارزش بازار – واقعاً کاملاً پشتیبانی می شود.

استیبل کوین ها ارزش ارزهای دیجیتالی هستند که با ارزهای سنتی «پایدار» مانند دلار آمریکا پیوند خورده اند. برای اینکه یک استیبل کوین کار کند، باید همیشه برای دارایی هایی با ارزش معادل قابل بازخرید باشد. بنابراین، دارندگان باید به صادرکنندگان استیبل کوین مانند تتر اعتماد کنند تا مجموعه ای بزرگ و نقدی از دارایی ها را برای جبران آسان به مشتریان خود حفظ کنند.

همانطور که تتر در روز پنجشنبه اعلام کرد، ماهیت این ذخایر به طور قابل توجهی در چند ماه گذشته تغییر کرده است. دارایی اوراق تجاری این شرکت از 24.2 میلیارد دلار به 20 میلیارد دلار نسبت به سه ماهه گذشته کاهش یافته است، در حالی که اسناد خزانه داری ایالات متحده به 39.2 میلیارد دلار افزایش یافته است.

MHA Cayman تصریح کرد که ارزیابی آن برای موجودی ذخیره و فعالیت تتر قبل یا بعد از 31 مارس محاسبه نمی‌شود. همچنین خاطرنشان کرد که تتر در حال حاضر در دو پرونده حقوقی در حال انجام متهم است که نتایج آن در انتظار است.

ترس از ذخایر تتر

در اکتبر 2021، زیک فاکس، گزارشگر بلومبرگ ادعا کرد که بخش قابل توجهی از ذخایر تتر در اوراق تجاری چین نگهداری می‌شود که معمولاً غیرقابل اعتماد تلقی می‌شود. وکیل تتر پاسخ داد که اکثریت قریب به اتفاق دارایی های آن دارای نمرات بالایی از شرکت های رتبه بندی اعتبار هستند. این شرکت بعداً همان داستان را به عنوان “اخبار قدیمی با منابع مشکوک” رد کرد.

با این وجود، اعتبار ذخایر تتر در طول سالیان متمادی زیر سوال رفته است. این شرکت به دلیل “نگرانی های حفظ حریم خصوصی” از ارائه جزئیات در مورد طرف مقابل دارایی اوراق تجاری خود خودداری می کند.

این نگرانی ها شرکت را با بخش دولتی و خصوصی به طور یکسان با مشکل مواجه کرده است. در اکتبر، هیندنبورگ ریسرچ یک جایزه 1 میلیارد دلاری برای هر کسی که بتواند ذخایر تتر را پیدا کند، اعلام کرد. در همان ماه، CFTC تتر و بیت فینکس را مجبور کرد به دلیل «نقض واقعیت مادی در ارتباط با توکن دلار آمریکا USDT» جریمه 42.5 میلیون دلاری بپردازند.

تتر رشد می کند، ترا می میرد

علی‌رغم چنین ترس‌هایی USDT پس از ابهام گسترده‌ای که بازار استیبل کوین را در این ماه تکان داد، به‌طور قابل‌اطمینانی پیوند خود با دلار را بازیابی کرد. TerraUSD (UST) سومین استیبل کوین بزرگ سابق به دلیل بهره‌برداری از نقص‌های موجود در سیستم ذخیره‌اش، کاملاً از پای درآمد و اعتماد سرمایه‌گذاران را از دست داد.

برخلاف تتر، UST یک استیبل کوین الگوریتمی بود که به صورت برنامه‌ای از طریق سوزاندن و ضرب توکن LUNA پشتیبانی می‌شد. با این حال، بی ثباتی و سهولت تولید در نهایت سکه را به سمت کاهش ارزش کامل سوق داد و از این رو قابلیت اطمینان UST را از بین برد.

مشابه تتر، دو کوون بنیانگذار Terra نیز با فشار قانونی از سوی سرمایه گذاران تحت تاثیر کره جنوبی و دولت مواجه است.

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا