تحلیل ارزدیجیتال
موضوعات داغ

تحلیل قیمت بیت کوین در رنج 23 هزار دلار

بیت کوین در چارت روزانه 13 درصد سقوط کرد آیا 20 هزار دلار قدم بعدی است؟ (تحلیل قیمت بیت کوین)

تحلیل قیمت بیت کوین در رنج 23 هزار دلار

تحلیل قیمت بیت کوین در رنج 23 هزار دلار را بررسی می کنیم.

بیت کوین پس از تقریباً یک ماه تثبیت فشرده، بسیار زیر منطقه حمایت 30 هزار دلاری سقوط کرده است. قیمت یک پرچم نزولی با شکست معتبر از 2 روز پیش تشکیل داده است. اکنون، یک حرکت تکانشی جدید به سمت نزول در حال وقوع است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته به سرعت در حال کاهش بوده است و در حال حاضر در حال آزمایش منطقه تقاضای 23 تا 24 هزار دلار است. عملکرد قیمت در بازه‌های زمانی پایین‌تر باید در این سطح به دقت بررسی شود تا مشخص شود که آیا می‌توان انتظار بازگشت صعودی را داشت یا خیر.

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین

RSI نیز بار دیگر وارد منطقه اشباع فروش شده است و احتمال عقب نشینی کوتاه مدت از این سطح وجود دارد. این امر با این واقعیت پشتیبانی می شود که RSI ماهانه BTC هرگز کمتر از آنچه اکنون است نبوده است. با این حال، حتی در این مورد، سطح 30 هزار دلار یک مقاومت بسیار قوی خواهد بود و با میانگین متحرک 50 روزه همراه خواهد بود – ترکیبی که می تواند قیمت را به سمت نزول و به سمت منطقه 17 تا 20 هزار دلار رد کند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

در بازه زمانی 4 ساعته، بدیهی است که در حالی که قیمت در الگوی پرچم نزولی در حال نوسان بود، سطح مقاومت 32 هزار دلاری قیمت را در موارد متعدد حفظ کرد و ضربه نزولی که پرچم را به سمت نزول شکست پس از قیمت آغاز شد. نتوانست یک بار دیگر از این سطح مقاومت بشکند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
تحلیل تکنیکال بیت کوین

در آخرین آزمایش سطح مقاومت 32 هزار دلاری، RSI مقادیری در حدود 50 داشت که نشان می‌داد این حرکت برای شکست صعودی کافی نیست. در حال حاضر، قیمت در سطح تقاضای 24 هزار دلار معامله می شود و RSI وارد وضعیت فروش بیش از حد (زیر 30) شده است. این مشاهدات به اصلاح یا تثبیت صعودی احتمالی در این زمینه در کوتاه مدت قبل از ادامه روند نزولی بالقوه اشاره دارد.

آنالیز و سیگنال بیت کوین

این نمودار شامل میانگین مقدار کوین در هر تراکنش ارسال شده به صرافی (SMA-30) و قیمت بیت کوین است. مقادیر بالای معیار نشان می دهد که سرمایه گذاران تعداد بیشتری کوین را در یک معامله ارسال می کنند. این نشان دهنده فشار فروش بالاتر است که می تواند منجر به کاهش قیمت در آینده شود.

سیگنال ارزدیجیتال
سیگنال ارزدیجیتال

از لحاظ تاریخی، در مرحله تسلیم بازار و بازارهای نزولی اواخر، این متریک اوج می گیرد و یک اوج محلی را ثبت می کند. این فشار فروش قابل توجه در میان شرکت کنندگان و رویداد تسلیم را تفسیر می کند. این اندیکاتور اخیراً افزایش یافته است و به دنبال آن قیمت بیت کوین با کاهش شدید روبرو شده است.

خرس ها کنترل کامل بازار را در دست دارند و احساسات کلی به شدت منفی است. تنها در صورتی انتظار می رود که روند صعودی بعدی به پایان برسد و احساسات صعودی به بازار بازگردد.

تحلیل قیمت بیت کوین در رنج 23 هزار دلار

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا