اخبار و آموزشتحلیل ارزدیجیتال
موضوعات داغ

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین آیا روند گاوی هست یا خرس

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین را مورد بررسی قرار می دهیم.

رالی امداد بیت کوین (BTC) در 29 ژانویه به بالای 38500 دلار رسید، اما گاوها در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند. در چند روز گذشته، احساسات بیت کوین از نزدیک بازارهای سهام ایالات متحده را دنبال کرده است. از این رو، تحلیلگران به معامله گران هشدار دادند که مراقب باشند و در مورد تجمعات احتمالی آخر هفته که بازارهای سنتی بسته هستند، زیاد مطالعه نکنند زیرا ممکن است یک تله باشد.

با این حال، تحلیلگران در مجموعه معاملاتی Decentrader در گزارش اخیر گفتند که “جهش تسکین کوتاه مدت” ممکن است. این گزارش همچنین تاکید می‌کند که «خریداران معنادار» وارد عمل شده‌اند و این می‌تواند منجر به «تغییر بالقوه در روند بازه زمانی بالاتر از نزولی به صعودی» شود.

بازار ارزدیجیتال
بازار ارزدیجیتال

به نظر می‌رسد رکود اخیر بیت‌کوین، تحلیلگران جی‌پی مورگان را به نزولی بودن بازار ترقیب کرده، زیرا آنها معتقدند افزایش نوسانات می‌تواند مانع پذیرش بیشتر سازمانی شود. در یادداشتی، استراتژیست ها هدف بلندمدت قیمت بیت کوین خود را از 150,000 دلار به 38000 دلار کاهش داده اند.

اگر بیت کوین بازیابی نشود، آلت کوین های منتخب می توانند خرید گاوهای تهاجمی را جذب کنند. بیایید نمودار 5 ارز دیجیتال برتر را که می توانند در کوتاه مدت بهبود بازار را افزایش دهند، مطالعه کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

در تحلیل قیمت بیت کوین امروز نوسانات بیت کوین بین 37,332.70 تا 39,600 دلار به منطقه مقاومت قوی رسیده است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39475 دلار) نیز در این منطقه وجود دارد که این امر برای خرس‌های بازار مهم و بسیار خوش آیند هست.

تحلیل قیمت بیت کوین در چارت روزانه
تحلیل قیمت بیت کوین در چارت روزانه

شاخص EMA در 20 روز و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان دهنده بازار به نفع خرس ها است.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر 37,332.70 دلار برگردانند، بیتکوین می‌تواند به تدریج به 35,507.01 دلار کاهش یابد و بعداً پایین‌ترین قیمت روز 24 ژانویه را در 32,917.17 دلار دوباره آزمایش کند. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند مسیر را برای کاهش احتمالی تا 30000 دلار باز کند.

سناریو بالا بسیار خطرناک هست و بعضی تحلیل گران حمایت 20 هزار دلاری را پیش بینی کرده اند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 39,600 دلار برسد، تغییر احتمالی در روند کوتاه مدت را نشان خواهد داد. سپس بیت کوین می‌تواند تا 43,505 دلار افزایش یابد و بعداً میانگین متحرک ساده 200 روزه (48833 دلار) را مجدداً آزمایش کند.

تحلیل بیت کوین در نمودار 4 ساعته
تحلیل بیت کوین در نمودار 4 ساعته

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که 20-EMA به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI به منطقه مثبت افزایش یافته است. این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. اگر خریداران قیمت را به بالای 39600 دلار برسانند، بیت کوین می تواند به 200-SMA برسد که ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 37312.70 دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 35507.01 دلار برسانند، که حمایت مهمی برای گاوها برای دفاع است.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که معامله گران در حال خرید هستند. این ممکن است احتمال شکست بیش از 39600 دلار را افزایش دهد.

برای خرید بیت کوین کلیک کنید

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا