ارز دیجیتالاخبار و آموزش

دلیل رشد 160 درصدی ارز دیجیتال Lido

Lido سازگاری لایه 2 stETH را به عنوان LDO Explodes 160 درصدی هفتگی اعلام کرد

دلیل رشد 160 درصدی ارز دیجیتال Lido

دلیل رشد 160 درصدی ارز دیجیتال Lido را بررسی می کنیم.

پروتکل برجسته سهامداری، Lido آماده است تا به شبکه های لایه 2 گسترش یابد که با Optimism و Arbitrum شروع می شود.

تیم توسعه دهنده Lido اعلام کرد که قصد دارد پشتیبانی از اتر سهامدار خود (stETH) را در سراسر اکوسیستم لایه 2 در حال رشد گسترش دهد تا به سهامداران اجازه دهد از هزینه های کمتر و دسترسی به مجموعه جدیدی از برنامه های DeFi برای افزایش بازده بهره مند شوند.

گسترش لایه 2 ارز دیجیتال Lido

Lido با پشتیبانی از wstETH bridge و استکینگ در شبکه های Layer 2 آغاز خواهد شد. wstETH اساساً نسخه پیچیده و بدون تغییر پایه stETH آن است. هدف اصلی فعال کردن اشتراک اتر توسط کاربران در شبکه های L2 به طور مستقیم از L2 بدون نیاز به پل ارتباطی دارایی های خود به شبکه اصلی اتریوم و بهره مندی از کاهش هزینه های شبکه و پروتکل است.

Lido فقط از wstETH برای استقرار اولیه خود با استناد به دلایلی مانند قراردادهای پل ساده و سهولت ادغام، هم با پل ها و هم با فضای عمومی DeFi پشتیبانی می کند.

لیدو در مورد جزئیات گسترش گفت:

ما معتقدیم که در آینده بخش بزرگی (اگر نه اکثریت) از فعالیت‌های اقتصادی و حجم معاملات به شبکه‌های لایه 2 استفاده عمومی و هدف خاص منتقل می‌شود. هر یک از این شبکه‌ها برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی کاربران خود و اطمینان از اینکه همه کاربران شبکه‌های اکوسیستم اتریوم توانایی مشارکت در ایمن‌سازی اتریوم را دارند، از راه‌حل‌هایی سود می‌برند یا نیاز دارند.

این تیم همچنین ادغام با پروژه های ZK-Rollup Aztec و zkSync را از طریق Argent اعلام کرد.

هنوز جزئیاتی در مورد استقرار و جدول زمانی منتشر نشده است. اما قبل از گسترش به دیگر شبکه‌های لایه 2 “به اندازه کافی اثبات شده” با “فعالیت اقتصادی نشان داده شده”، لیدو قصد دارد با Optimism و Arbitrum شروع کند.

ارز دیجیتال LDO منفجر می شود

همراه با اکثر ارزهای دیجیتال دیگر، توکن بومی لیدو اخیراً به شدت سقوط کرد و تا یک هفته پیش به زیر 0.6 دلار سقوط کرد. با این حال، مشابه برخی از L2 های دیگر متصل به اکوسیستم اتریوم، به سرعت شروع به افزایش ارزش کرد.

ارز دیجیتال لیدو Lido
ارز دیجیتال لیدو Lido

در روزهای بعد بیش از 200 درصد منفجر شد و دیروز به بیش از 1.75 دلار رسید که بالاترین میزان در چند ماه گذشته بود. علیرغم کاهش اندکی از آن زمان، LDO همچنان بیش از 160 درصد در هفته افزایش می یابد. ارزش بازار آن به 500 میلیون دلار رسیده است و در میان 80 دارایی دیجیتال برتر با این معیار جایگاهی پیدا کرده است.

تمرکز ارز دیجیتال لیدو

لیدو اخیراً موضوع نگرانی‌های تمرکز بوده است. با در دست گرفتن ادغام اتریوم، سرمایه گذاری در زنجیره بیکن تشدید شد. در اواسط ماه مارس و آوریل، 75 درصد از سهامداران جدید در زنجیره Beacon که به آن ملحق شده اند، از طریق پروژه staking این کار را انجام داده اند. لیدو سهم عمده‌ای از 31 درصد از معادل 35 میلیارد دلاری دارایی‌های سهامدار را برعهده داشت و بحث تمرکز را برانگیخت.

راه حل برتر استیکینگ مایع نگرانی ها را تایید کرد. یک ماه بعد، پیشنهادی برای اعمال سقف بر حداکثر سهام لیدو ارائه شد اما رد شد.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا