اخبار و آموزش
موضوعات داغ

رپد توکن Wrapped چیست

توکن رپد Wrapped Token

رپد توکن Wrapped چیست

هدف از  به وجود آمدن توکن‌ رپد (Wrapped Token) راهکاری برای برقراری ارتباط بین شبکه‌های بزرگ و قدیمی‌تری همچون بیت کوین و اتریوم است. در این مقاله، قصد داریم  به بررسی رپد توکن (Wrapped Token)  بپردازیم تا بدانید که این توکن‌ خاص  چه وبژگبی و کارایی را به همراه دارد ، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

توکن رپد Wrapped Token چیست؟

توکن رپد Wrapped Token نوعی ارز دیجیتال مانند WBTC و WETH است که امکان ارتباط بین بلاک چین هایی مانند بیت کوین و اتریوم را در دیفای فراهم می‌کند.

CoinMarketCap  ادعا دارد که توکن‌ رپد ارز دیجیتالی است که همراه با نوآوری نسبتاً جدیدی همراه است که با ایجاد پل یا رابط  بیت کوین و  بلاک چین اتریوم است.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال اغلب از این واقعیت نگران بودند که سکه‌ها یا توکن‌های آنها از یک بلاک چین نمی‌تواند به سادگی به بلاک چین دیگری منتقل شود یا از آن استفاده شود. بنابراین، بیت کوین یا اتر را نمی توان به راحتی در خارج از بلاک چین مورد استفاده قرار داد. توکن‌ رپد به عنوان راه حلی برای این مشکل ایجاد شد ، که  می‌توانید به طور موثر دارایی‌ها را بین زنجیره‌های بلوکی جابه‌جا کنید و از آن‌ها در سراسر اکوسیستم رمزنگاری استفاده کنید.این امر نقدینگی بیشتری را برای خدمات غیرمتمرکز فراهم می‌کند و کاربرد دارایی‌های کریپتو را افزایش می‌دهد.

ارزش رپد توکن کاملا به ارزش کوینی که بر اساس آن به وجود آمده وابسته بوده و معمولا در هر زمانی قابلیت بازخرید دارد.

انواع توکن‌های رپد عبارت‌اند از: برداشت نقدی (Cash-settled): توکن‌هایی که قابلیت تبدیل به دارایی پایه خود را ندارند. برداشت غیرنقدی (Redeemable): توکن‌هایی که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند توکن رپد را با دارایی اصلی مبادله و معاوضه کنند.

 هدف از تولید توکن‌های رپد چیست؟

هدف از تولید توکن‌های رپد این است که دارایی‌های مختلف بتوانند در بلاک چین‌ها و پلتفرم‌های دیگر نیز به‌کار گرفته شوند. به‌عنوان مثال، رپد بیت کوین می‌تواند در پلتفرم‌های دیفای یا بلاک چین اتریوم با اهداف مختلف به‌کار رود.

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا