اخبار و آموزش
موضوعات داغ

سولانا هک و بیش از 8 میلیون دلار تخلیه شد

اکوسیستم سولانا مورد هک قرار گرفت که بیش از 8 میلیون دلار را تخلیه کرد

سولانا هک و بیش از 8 میلیون دلار تخلیه شد

سولانا هک و بیش از 8 میلیون دلار تخلیه شد را بررسی می کنیم.

سولانا که زمانی توسط علاقه مندان به ارزهای دیجیتال قاتل اتریوم نامیده می شد به شدت تحت تاثیر زمستان اخیر ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. با این وجود، آخرین اکسپلویت اکوسیستم، که توکن‌هایی به ارزش میلیون‌ها دلار را پاک کرده است، موضوع بحث بسیاری در شبکه بلاک چین است.

اکوسیستم سولانا پس از اینکه دارایی های کاربر به ارزش 8 میلیون دلار توسط هکرهای ناشناس از کیف پول های داغ واقع در سولانا از جمله Slope، Phantom و TrustWallet بیرون کشیده شد، جدیدترین هدف ارزهای دیجیتال بوده است. توکن اصلی شبکه Solana SOL نام دارد.

طبق آمار توییتر Solana Status که این حادثه را گزارش کرد، تقریباً 7767 کیف پول تا صبح چهارشنبه تحت تأثیر هک قرار گرفتند. 7936 کیف پول کمی بیشتر از تخمین Elliptic است. بر اساس آمار CoinMarketCap توکن سولنا، یکی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده پشت بیت کوین و اتر، در ۲ ساعت اول پس از کشف رخنه، حدود ۸ درصد کاهش داشته است.

در حالی که حجم معاملات طی 24 ساعت گذشته نزدیک به 105 درصد افزایش یافته است، در حال حاضر تقریباً 1 درصد کاهش یافته است.

انگیزه هک سولانا چه می تواند باشد؟

حسابرسان بلاک چین ادعا می کنند که سرقت به احتمال زیاد ناشی از نقص زنجیره تامین بوده است که برای به دست آوردن یک کلید خصوصی کاربر از کیف پول در 3 آگوست در ساعات اولیه صبح استفاده شده است. کلید خصوصی یک کد محرمانه است که امکان دسترسی به دارایی های ارز دیجیتال کاربر را فراهم می کند. تخمین زده می شود که ضرر اعلام شده تقریباً 8 میلیون دلار باشد.

هک سولانا
هک سولانا

تام رابینسون، دانشمند ارشد Elliptic، اظهار داشت که اگرچه دلیل اصلی هک هنوز ناشناخته است، اما به نظر می‌رسد که این هک ناشی از یک باگ در یک برنامه کیف پول خاص باشد نه به دلیل ضعف در بلاک چین سولانا. اگرچه علت دقیق آن هنوز ناشناخته است، کاربران تلفن همراه در درجه اول تحت تأثیر قرار گرفتند. در یک حمله به اصطلاح زنجیره تامین، اگر مهاجم قادر به امضای پرداخت از طرف کاربران باشد، ممکن است یک سرویس شخص ثالث قابل اعتماد به خطر بیفتد.

نظر کارشناسان درباره هک اکوسیستم سولانا چیست؟

کارشناسان ادعا می کنند که اکنون زمان خوبی برای ترغیب سرمایه گذاران برای بررسی وضعیت اکوسیستم ارزهای دیجیتال است. سولانا در گذشته مشکلاتی را با قطع برق تجربه کرده است. اولین سیگنال‌ها کلیدهای در معرض خطر را نشان می‌دهند که از ردپای دیجیتالی که به نظر می‌رسد توسط مالکان فردی امضا شده است، مشخص است.

طی چند هفته گذشته، قیمت سولانا و سایر ارزهای دیجیتال به طور معمول افزایش یافته است. با این حال، افشای هک در ابتدا باعث کاهش قیمت شد، اگرچه از آن زمان تا حدی ارزش از دست رفته را بازیابی کرده است.

کاربرانی که ارز دیجیتال سولانا دارند چکار کنند؟

این نگرانی‌ها را در مورد امنیت کیف‌پول‌های داغی که همیشه آنلاین هستند و راه‌های ساده‌تری برای انتقال، دریافت و انجام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند، افزایش می‌دهد. تغییر به صرافی‌های معتبر که لایه‌های امنیتی اضافی و متعددی را ارائه می‌دهند، مسیر منطقی برای خریداران، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران است. علاوه بر این، آنها می توانند از کیف پول های سخت برای دوری از کیف پول های شخص ثالث استفاده کنند.

سولانا هک و بیش از 8 میلیون دلار تخلیه شد

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا