صرافی آنلاین
موضوعات داغ

صرافی ارز دیجیتال Osmosis

ارز دیجیتال osmo

صرافی ارز دیجیتال Osmosis

صرافی اسموسیس یک بلاک چین اثبات سهام با یک برنامه تبادل غیرمتمرکز است. صنعت غیرمتمرکز (DeFi) به دنبال تغییر گسترده ای در تجارت ارزهای دیجیتال است زیرا عملکرد صرافی های متمرکز را به چالش می کشد. از سال 2020، صرافی غیرمتمرکز به رشد و محبوبیت خود ادامه داده است. در این مقاله به بررسی صرافی ارز دیجیتال Osmosis می پردازیم.

صرافی ارز دیجیتال Osmosis

اسموسیس یک صرافی آنلاین غیرمتمرکز است که به طور خاص برای Cosmos ساخته شده است و برنامه‌هایی برای گسترش به بلاکچین‌های بیشتری دارد. Cosmos را به عنوان جعبه شنی در نظر بگیرید و اسموز را به عنوان چیزی که می‌تواند همه dApp‌های مختلف را به هم متصل کند. به عنوان یک DEX، اسموسیس یک تجربه تجارت متقابل زنجیره‌ای ناهمگن و متقابل را پرورش می‌دهد.

صرافی های غیرمتمرکز ویژگی های جدیدی را ارائه می دهند که آنها را از صرافی های متمرکز متمایز می کند. صرافی غیر متمرکز Automated Market Maker را ارائه می دهند که کل اکوسیستم را به طور کامل تغییر داد. یکی از ویژگی های شگفت انگیز آن ناشناس بودن کاربر است. حفظ حریم خصوصی یکی از محدودیت‌های صرافی‌های متمرکز است هدف این صرافی غیرمتمرکز، تضمین شفافیت در عین حصول اطمینان از تجارت کاربران بدون نگرانی در مورد حریم خصوصی است.

صرافی های غیرمتمرکز با نوسانات نرخ نقدینگی مشکل دارند. هدف AMM اطمینان از ایجاد و ثابت ماندن نقدینگی با تشویق تجارت در مبادلات غیرمتمرکز است. بازارساز خودکار با ایجاد استخرهای نقدینگی و تسهیل در ایجاد نقدینگی برای معامله گران و پاداش دادن به آنها با مشوق، مشکل نقدینگی را حل کرده است.

 صرافی آنلاین Osmosis یک نوآوری جدید از تبادل غیرمتمرکز است که بر روی یک اکوسیستم کاملاً متفاوت ساخته شده است. صرافی Osmosis بر روی نرم افزارهای عمومی و منبع باز توسعه داده شده است که امکان تراکنش همتا به همتا را فراهم می کند و امکان تجارت توکن های پذیرفته شده توسط IBC را فراهم می کند.

کاربران مجاز به دسترسی به استخرها با استفاده از وب یا رابط های تلفن همراه هستند. بنابراین عملیات تنها به وب سایت محدود نمی شود. بلکه کاربران باید بدانند که مسئول رابط ها و هزینه ها هستند. مبادله Osmosis دارای نوسان است و کاربران ممکن است نوسان قیمت توکن را در جفت معاملاتی خود تجربه کنند.

ارز دیجیتال osmo

صرافی اسموسیس توکن خاص خود را دارد که به نام ارز دیجیتال OSMO شناخته می شود که به جز در صرافی اسموسیس فروخته نمی شود.

در عوض، توکن‌ها تنها از طریق استخراج نقدینگی، Airdrop، staking روی پلتفرم پخش می‌شوند و توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند از طریق باز کردن قفل آن به آن دسترسی داشته باشند .osmosis به کاربران اجازه می دهد تا توکن OSMO را کسب کرده و مالک آن شوند.

کاربران پس از اینکه ثابت کردند در پلتفرم فعال هستند، اجازه دسترسی به  ارز دیجیتال OSMO را دارند. کاربران باید تراکنش‌ها را انجام داده باشند، نقدینگی ارائه کرده باشند و ارز OSMO را به اشتراک بگذارند و رای دهند.

ارز دیجیتال OSMO
ارز دیجیتال OSMO

مزایای تبادل Osmosis این است که کاربران می توانند توکن های ساخته شده بر روی بلاک چین کیهان، مانند ION، DVPN، IRIS، XPRT، Regan و بسیاری موارد دیگر را مبادله کنند.

معامله گران برای مبادله توکن ها در صرافی هزینه دریافت می کنند اما آنها فقط مجاز به پرداخت با توکن بومی اسموز (توکن OSMO) هستند. چیزهای زیادی برای لذت بردن در صرافی وجود دارد که شامل سرعت، مقیاس پذیری، امنیت، بی طرفی و استیکینگ می شود.

خدمات معاملاتی صرافی ارز دیجیتال Osmosis

شامل کارمزد مبادله، سهام و برداشت نقدینگی است. خدمات معاملاتی به شما کمک می کند تا از حجم معاملات، رتبه ارزش بازار و قیمت مبادله به روز بمانید.

Osmosis تضمین می کند که معامله گران از تجارت با شبکه خود لذت می برند. برای کاربرانی که توکن بومی Osmosis را ندارند، می‌توانند با استفاده از هزینه‌های پایین مبادله کنند

از آنجایی که یک صرافی غیرمتمرکز هستید، از ناشناس بودن بالا، استقلال نسبت به دارایی های خود و حداکثر امنیت برخوردار خواهید بود. مانند همیشه، ارائه دهندگان نقدینگی از معامله بزرگی در پروتکل Automated Market Maker لذت می برند.

کارمزد معاملات Osmosis

Osmosisدرآمدهای خود را از کارمزد معاملات و استخراج نقدینگی به دست می آورد. کارمزد معاملاتی شامل کارمزد تراکنش (برداشت و سپرده)، کارمزد سوآپ و کارمزد خروج است. هنگامی که یک تراکنش در زنجیره انجام می شود، هزینه کاربران دریافت می شود. عامل تعیین کننده برای تعداد هزینه های شارژ شده، هزینه های ذخیره سازی، هزینه های گاز کم و محاسبات است. روش پرداخت توسط اعتبار سنجی های با کیفیت بالا تعیین می شود.

 امنیت تبادل اسموسیس

Osmosis بر روی یک شبکه بسیار امن ساخته شده است و فایروال های متقابلی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که سیستم از عملیات مخرب محافظت می شود. اسمز امنیت را از طریق امنیت مشترک تضمین می کند، یعنی امنیت توسط اعتبار سنجی ها افزایش می یابد. صرافی قابل اعتماد است و تراکنش ها بر روی یک شبکه منبع باز اجرا می شوند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات شما محافظت می شود.

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا