اخبار و آموزش
موضوعات داغ

مدیر عامل Axie Infinity اتهام معاملات داخلی را رد کرد

اتهامات جدید پیرامون بازی اکسی اینفینیتی

مدیر عامل Axie Infinity اتهام معاملات داخلی را رد کرد

مدیر عامل Axie Infinity اتهام معاملات داخلی را رد کرد بررسی می کنیم.

مدیرعامل برخی رسانه‌ها را به دلیل تمرکز بر حدس و گمان‌ها سرزنش کرد و در عین حال دستاوردهای شرکتش را ماه‌ها پس از هک ۶۲۰ میلیون دلاری رونین نادیده گرفت.

Trung Nguyen – یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Axie Infinity گفت که اتهامات وارده به او مبنی بر مشارکت در تجارت داخلی “بی اساس و نادرست” است.

با این حال، او اعتراف کرد که AXS به ارزش 3 میلیون دلار را انتقال داده است تا “اطمینان حاصل شود که فروشندگان کوتاه مدت نمی توانند اخبار را پیشتاز کنند.”

مدیر عامل بازی اکسی اینفینیتی پاسخ می دهد

در مارس سال جاری، Ronin Bridge  یک زنجیره جانبی اتریوم که برای بازی محبوب مبتنی بر بلاک چین Axie Infinity ساخته شده است

قربانی یکی از بزرگترین هک‌های ارزهای دیجیتال شد. بازیگران بد امنیت آن را نقض کردند و بیش از 173000 اتریوم را تخلیه کردند. دارایی ها در آن زمان بیش از 600 میلیون دلار بود.

مدیر عامل Axie Infinity اتهام معاملات داخلی را رد کرد
مدیر عامل Axie Infinity اتهام معاملات داخلی را رد کرد

این حمله به سرعت توجه جامعه را به خود جلب کرد، در حالی که آژانس های متعددی تحقیقاتی را برای یافتن اینکه چه کسی پشت آن ایستاده است، انجام دادند.

دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) تخمین زد که عامل جنایت گروه بدنام هکر کره شمالی گروه لازاروس است.

علیرغم سرقت چند میلیونی، تیم بازی اکسی اینفینیتی قول داد که به مشتریان آسیب دیده بازپرداخت کند. ماه گذشته، پل رونین فعالیت خود را با بازگشت تمام وجوه کاربران دوباره آغاز کرد.

و زمانی که همه اینها خاطره بدی از گذشته کریپتو به نظر می رسید، پوشش اخیر بلومبرگ، Trung Nguyen مدیر اجرایی Axie Infinity را متهم کرد که ساعاتی قبل از حادثه AXS به ارزش 3 میلیون دلار را از پلتفرم به Binance منتقل کرده است.

مدیرعامل به سرعت به این اتهامات پاسخ داد. او در یک سری توییت گفت که این داستان “شامل حدس و گمان معاملات داخلی است.” او با اشاره به انتقال 3 میلیون دلاری، گفت که واقعاً اتفاق افتاده است، اما هدف آن این بود که فروشندگان کوتاه‌مدت AXS را از انتشار این اخبار بازدارد.

نگوین همچنین اظهار داشت که تیم موسس حتی 7.5 میلیون دلار از یک کیف پول چند سیگ Axie به شبکه Ronin منتقل کرده است تا آشفتگی ناشی از هک را کاهش دهد.

متعاقباً، مدیر اجرایی اعلام کرد که به این واقعیت که عملیات بازسازی شده و همه قربانیان وجوه دزدیده شده خود را دریافت کرده اند، افتخار می کند و اشاره کرد که این خبر “با روایت های از پیش تعیین شده” برخی رسانه ها مطابقت ندارد.

“کار زندگی من Axie Infinity و جامعه ای است که با هم ایجاد کرده ایم. من مالکیت نقض امنیتی را بر عهده می‌گیرم و از آن به عنوان یک تجربه یادگیری استفاده خواهم کرد.»

صرافی بایننس برخی از ضررها را جبران کرد

یک ماه پس از حمله، Changpeng Zhao مدیر عامل صرافی بایننس اطلاع داد که شرکت او تقریباً 6 میلیون دلار از 620 میلیون دلار سرقت شده از گروه Lazarus را بازیابی کرده است:

«گروه هک کره شمالی امروز شروع به انتقال وجوه دزدیده شده Axie Infinity خود کرد. بخشی از آن برای بایننس در بیش از 86 حساب پخش شد. 5.8 میلیون دلار بازیابی شده است. ما در گذشته این کار را برای پروژه های دیگر نیز انجام داده ایم.»

مدیر عامل Axie Infinity اتهام معاملات داخلی را رد کرد

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا