اخبار و آموزش
موضوعات داغ

مشخصات و ویژگی های watchOS 9

همه چیز درباره watchOS 9 اپل اینبار تمرکز زیادی روی سلامتی دارد

مشخصات و ویژگی های watchOS 9

مشخصات و ویژگی های watchOS 9 را بررسی می کنیم.

اطلاعیه های بزرگ از سخنرانی اپل WWDC22 شامل iOS 16 و  iPadOS 16 و دو مک بوک جدید مجهز به M2 می شود.

اما امسال نیز موارد زیادی به اپل واچ می‌آیند، زیرا Watch OS 9 حتی بیشتر بر قابلیت‌های ردیابی سلامت و فعالیت خود تمرکز کرده است.

بیایید نگاهی بیندازیم و 7 مورد از بزرگترین تغییراتی که در اپل واچ ایجاد می شود.

Watch Face های جدید اپل واچ در Watchos 9

تعجبی ندارد که هر سال مجموعه جدیدی از صفحه‌های ساعت اضافه می‌شود، اما این باعث نمی‌شود که آنها کمتر مورد استقبال قرار گیرند.

Watch Face های جدید اپل واچ در Watchos 9
Watch Face های جدید اپل واچ در Watchos 9

امسال چهار چهره کاملاً جدید در کنار ارتقاء برخی از چهره های قدیمی وجود دارد که باید بررسی شوند. برای تطبیق با صفحه قفل بازسازی‌شده در iOS 16، می‌توانید عکس‌های پرتره را روی زمان با جلوه‌ای از عمق سرد بپوشانید، و می‌توانید صفحه‌های ساعت خاصی را طوری تنظیم کنید که وقتی فوکوس خاصی را روشن می‌کنید ظاهر شوند.

بروزرسانی بخش Workout یا تمرینهای ورزشی

ردیابی ورزش یکی از بهترین موارد استفاده اپل واچ است، و اپلیکیشن محبوب Workout آن اکنون معیارهای غنی‌تری را ارائه می‌کند و برخی از تجربیات آموزشی جدید را اضافه می‌کند. می‌توانید Digital Crown را در اواسط جلسه بچرخانید تا بین نماها جابه‌جا شوید، بنابراین می‌توانید سبک‌های مختلف تمرین را دنبال کنید.

تمرینات سفارشی امکان تمرین اینتروال را فراهم می کند، در حالی که مناطق ضربان قلب می توانند شدت تمرین شما را کنترل کنند. به علاوه، یک حالت جدید برای ورزشکاران سه گانه وجود دارد – یا هر کسی که چندین نوع ورزش را در یک جلسه ترکیب می کند.

آپدیت بخش دویدن یا Runing Watch os 9

به طور مشابه، اپل ویژگی های ردیابی خود را برای دوندگان بهبود بخشیده است. اکنون می‌توانید معیارهایی مانند طول گام، زمان تماس با زمین، و نوسان عمودی را ردیابی کنید، در حالی که برخی از ویژگی‌های قدم‌گذاری هوشمند به شما امکان می‌دهند در طول دویدن به موقع بودن خود را بررسی کنید و با بهترین‌های قبلی مقایسه کنید.

بخش فیتنس واچ او اس 9

برنامه تناسب اندام پولی اپل که به صورت اشتراک مستقل یا بخشی از بسته Apple One در دسترس است، امسال نیز شاهد تغییرات اندکی است.

ویژگی های واچ او اس 9
ویژگی های واچ او اس 9

اکنون با اکثر انواع تمرینات روی صفحه راهنمایی دریافت می‌کنید و آنهایی که Apple TV ندارند می‌توانند در عوض به صفحه‌های شخص ثالث سازگار متصل شوند.

بخش Sleep یا خواب Watch os 9

داستان مشابه در اینجا: اپل یک ویژگی موجود را در نظر گرفته و معیارهای جدیدی را اضافه می کند. اکنون، علاوه بر حالت‌های Wind Down و Bedtime، اپل واچ ردیابی خواب کامل را ارائه می‌کند که ظاهراً می‌تواند تشخیص دهد که آیا در خواب REM، Core یا Deep هستید.

بخش AFib اپل واچ

این گام بزرگی در تلاش اپل برای بهبود مراقبت های بهداشتی با فناوری است. فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) یک علت شایع سکته مغزی است، اما از نظر تاریخی ردیابی آن بسیار دشوار بوده است. با قابلیت‌های ECG اپل واچ، مبتلایان به AFib اکنون می‌توانند به تفکیک دقیق ریتم قلب خود بپردازند و حتی داده‌های جمع‌آوری‌شده را با پزشک خود به اشتراک بگذارند.

بخش داروها در واچ او اس 9

بخش داروها در واچ او اس 9
بخش داروها در واچ او اس 9

این یک برنامه کاملاً جدید است که در اپل واچ و آیفون کار می کند و برای کمک به کاربران در مدیریت داروها، ویتامین ها، مکمل های خود طراحی شده است. فهرست‌ها، زمان‌بندی‌ها و یادآوری‌ها، به‌علاوه اعلان‌هایی در صورتی که برنامه «تعامل‌های حیاتی بالقوه» را با داروهای شما شناسایی کند، وجود دارد.

مشخصات و ویژگی های watchOS 9

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا