اخبار و آموزش
موضوعات داغ

هارد فورک چیست؟

راهنمای کامل پیرامون هارد فورک

هارد فورک چیست؟

هارد فورک چیست؟ را بررسی می کنیم.

اگر در حال انجام تحقیقات خود در مورد ارزهای دیجیتال بوده اید، ممکن است در مورد بحث در مورد فورک های بیت کوین خوانده باشید.

همانطور که همه ما می دانیم بیت کوین یک نرم افزار متن باز است که به این معنی است که کد برای استفاده همه در دسترس است. کسانی که مایل به مشارکت در شبکه بیت کوین هستند می توانند استخراج بیت کوین اپراتور گره یا مدیر کیف پول باشند. این افراد در حال به روز رسانی و نگهداری نسخه های فعلی کد نرم افزار بیت کوین هستند.

بلاک چین – فناوری زیربنایی بیت کوین، به طور مداوم در حال رشد است. از آنجایی که بیت کوین یک شبکه غیرمتمرکز است، شرکت کنندگان در این شبکه برای دستیابی به اجماع باید بر روی مجموعه ای از قوانین مشترک به توافق برسند. بنابراین، این منجر به یک زنجیره واحد از داده‌های تایید شده می‌شود که همه موافق هستند، یا یک حقیقت واحد.

هارد فورک بیت کوین

فورک تغییری در نرم افزار ارز دیجیتال است که دو نسخه مجزا از بلاک چین را ایجاد می کند. اینها صرفاً ارتقاء پروتکل هستند. این می‌تواند موقت یا یک تقسیم دائمی در شبکه باشد که دو نسخه مجزا از بلاک چین ایجاد می‌کند و دو ارز دیجیتال متفاوت ایجاد می‌کند.

هارد فورک بیت کوین
هارد فورک بیت کوین

فورک زمانی اتفاق می‌افتد که بلاک چین به دو بخش تقسیم شود یا به دلیل اجماع یا تغییر قوانین پروتکل.

و تغییر در قوانین اساسی پروتکل به طور کلی به 3 دسته تقسیم می شود: سافت فورک ها، هارد فورک ها و کوین های اسپین آف.

انواع مختلف هارد فورک ها

سافت فورک جایی است که نسخه های به روز شده پروتکل با نسخه های قبلی سازگار هستند. پیاده‌سازی آن آسان‌تر است زیرا فقط اکثر شرکت‌کنندگان باید نرم‌افزار را ارتقا دهند و بقیه، چه به‌روزرسانی شده باشند یا نه، سازگاری خود را با شبکه حفظ می‌کنند.

از طرف دیگر یک هارد فورک می تواند پیچیده باشد. این تغییر پروتکل بیت کوین است که با نسخه های قدیمی تر سازگار نیست. همه شرکت‌کنندگان باید برای ادامه مشارکت و اعتبارسنجی تراکنش‌های جدید ارتقا پیدا کنند. کسانی که ارتقاء نمی‌دهند، از شبکه جدا می‌شوند و نمی‌توانند در تراکنش‌های جدید شرکت کنند. این منجر به انحراف دائمی در بلاک چین می شود. با این حال، تا زمانی که در هر دو زنجیره پشتیبانی وجود داشته باشد، اینها به طور همزمان وجود خواهند داشت.

معروف ترین هارد فورک بیت کوین کش است که برای پردازش سریع و ارزان تراکنش طراحی شده است. اندازه بلوک یک مگابایت بیت کوین را گرفت و به هشت مگابایت رساند. برای اولین بار در آگوست 2017 راه اندازی شد و هنوز هم زنده است، اما بحث های زیادی در این مورد وجود دارد. برای اولین بار، آنها اساسا برنامه بیت کوین را کپی کردند و مردم در حال حدس و گمان هستند که آیا افراد پشت بیت کوین کش فقط می خواهند سیستم را در اختیار بگیرند. دوم اینکه کاملا جدید و تست نشده است.

برخلاف بیت کوین که سال‌هاست وجود دارد و وب‌سایت‌ها و بازرگانان زیادی دارد که از آن پشتیبانی می‌کنند. در نهایت، مردم استدلال می کنند که این فقط یک کلاهبرداری برای فریب مصرف کنندگان است که آنها بیت کوین را با قیمت کمتر دریافت می کنند.

فورک‌ها می‌توانند گیج‌کننده باشند، اما نکته اصلی و مهم‌ترین چیز این است که می‌دانید چه کسی، کجا و چرا این فورک اتفاق می‌افتد، بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا از تغییر حمایت می‌کنید یا نه. از این طریق می توانید به جامعه در حال رشد بیت کوین کمک کنید.

نظر شما در مورد فورک های بیت کوین چیست؟ آیا تا به حال از یکی حمایت یا مخالفت کرده اید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

هارد فورک چیست

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا