اخبار کوتاه
موضوعات داغ

هنگ کنگ با استناد به تحولات بازار سیاست های ارزهای دیجیتال را به روز می کند

این اطلاعیه بیش از یک ماه پس از آن منتشر شد که بیش از هزار کاربر از ضررهای ناشی از صرافی کریپتو JPEX خبر دادند.

هنگ کنگ با استناد به تحولات بازار سیاست های ارزهای دیجیتال را به روز می کند

هنگ کنگ با استناد به تحولات بازار سیاست های ارزهای دیجیتال را به روز می کند از ریویوها.

اطلاعات جدید از کمیته اوراق بهادار و آینده‌های هنگ‌کنگ (SFC) نشان می‌دهد که این کمیته قصد به‌روزرسانی سیاست‌های خود در زمینه فروش ارز مجازی و الزامات خود دارد “با توجه به آخرین تحولات بازار و پرسش‌های صنعت.”

در یک اطلاعیه مورخ 20 اکتبر، SFC اعلام کرد که طبق دستورالعمل به‌روزرسانی‌شده، برخی از محصولات ارز مجازی تنها برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قابل دسترسی خواهند بود. علاوه بر این، واسطه‌گران در فضای رمزارز “باید ارزیابی کنند آیا مشتریان دانش سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مجازی دارند” پیش از انجام هرگونه معاملاتی.

سیاست های جدید ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ

“SFC گفت: «اگرچه دارایی‌های مجازی در برخی از نقاط جهان محبوب‌تر می‌شوند، منظر کلی تنظیمی جهانی همچنان ناپایدار است.” ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مجازی که توسط SFC در سال 2018 شناسایی شدند، همچنان اعمال می‌شود. ”

الزامات به‌روزرسانی دارایی‌های مجازی را “محصولات پیچیده” تحت SFC در نظر گرفته و آن‌ها را موضوع دستورالعمل‌های مشابه محصولات مالی می‌داند. کمیسیون به طور خاص به صورت ETFها و محصولات رمزارزی صادرشده خارج از هنگ‌کنگ را به عنوان نمونه محصولات پیچیده ذکر کرده است.

متاسفانه، بسیاری از کاربران ارز دیجیتال در هنگ‌کنگ هنوز هم از فاجعه اطراف بورس رمزارز JPEX تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. در سپتامبر، SFC اعلام کرد که بیش از 1000 شکایت مربوط به JPEX دریافت کرده است و کاربران خسارت‌های میلیون‌ها دلار را ادعا کرده‌اند. پلیس محلی سپس شش کارمند JPEX را به اتهام اداره یک بورس رمزارز بدون مجوز دستگیر کرد.

استناد به واضح نیست که آیا سیاست‌های به‌روزرسانی‌شده SFC ناشی از رویدادهای مربوط به JPEX هستند یا خیر، اما مقامات در سپتامبر اعلام کردند که تصمیم به افزایش تلاش برای آگاه‌سازی سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال از خطرات خود خواهند گرفت. در اکتبر، نیروهای پلیس هنگ‌کنگ و SFC یک گروه کاری را تشکیل دادند که هدف از آن نظارت و تحقیق در مورد فعالیت‌های غیرقانونی ممکن در حوزه دارایی‌های دیجیتال است.

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا