اخبار و آموزش
موضوعات داغ

پولکادات از پیشنهاد نسل بعدی رونمایی کرد

Polkadot و نسل جدید این توکن

پولکادات از پیشنهاد نسل بعدی رونمایی کرد

پولکادات از پیشنهاد نسل بعدی رونمایی کرد را بررسی می کنیم.

شبکه Polkadot Gov2 را بلافاصله در کوساما راه اندازی خواهد کرد.

گاوین وود، خالق پولکادات از نسل بعدی حکمرانی برای اکوسیستم DOT – Gov2 پرده برداری کرد. تنها پس از آزمایش v2 در Kusama، پیشنهادی برای رای دادن به شبکه Polkadot ارائه خواهد شد.

پولکادوت جدید نسخه 2

بر اساس بیانیه مطبوعاتی به اشتراک گذاشته شده در ارجیست سیستم حکمرانی جدید قصد ندارد از اصل اصلی خارج شود، جایی که 50٪ از کل سهام در سیستم باید در نهایت بتواند آینده سیستم را هدایت کند. همچنین از “رای گیری محکومیت” معرفی شده در Polkadot که هدف آن دادن وزن بیشتر به کاربرانی است که مایلند توکن های خود را برای مدت طولانی تری در سیستم قفل کنند، جدا نیست.

وی ادامه داد: «بیشترین تفاوت این است که چگونه ابزارهای عملی تصمیم‌گیری روزانه را مدیریت می‌کند و پیامدهای همه‌پرسی را با دامنه بهتر و چابک می‌سازد تا تعداد تصمیم‌های جمعی را که سیستم قادر به گرفتن آن است به‌طور چشمگیری افزایش دهد. بیایید کمی عمیق تر به نحوه عملکرد آن نگاه کنیم.»

پولکادات روی ساده سازی تمرکز می کند

سیستم حکمرانی هنوز در مرحله توسعه است و با حذف نهادهای اضافی که به عنوان «شهروندان درجه یک» خدمت می کنند، مانند شورا و کمیته فنی بدون جدول زمانی متناوب پیشنهادها، و بدون صف پیشنهاد عمومی، بر کاهش موانع تمرکز دارد. سیستم جدید تنها یک مکانیسم تصمیم گیری درجه یک خواهد داشت: همه پرسی.

همه کاربران می توانند در هر زمان تعدادی از همه پرسی را شروع کنند و هر کسی می تواند در مورد آنها رای دهد. هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ با این حال، برای اینکه آن را کمتر دست و پا گیر کند، دولت 2 برخی از ویژگی ها را به روند همه پرسی ارائه می کند. رفراندوم قبل از اینکه به مرحله «تصمیم گیری» برود، باید چندین معیار را رعایت کند، تا زمانی که «بلاتکلم» باقی بماند.

پولکادات از پیشنهاد نسل بعدی رونمایی کرد

تنها پس از رسیدن به مرحله “تصمیم گیری”، همه پرسی واجد شرایط تایید می شود. مدت رای گیری 28 روز است. پیشنهادهایی که در این بازه زمانی تایید نشوند به طور پیش فرض رد خواهند شد.

Gov2 همچنین مفاد پیشنهادی دارد که احتمالاً قبلاً در مورد آن رأی گیری شده است، اما دارای مشکل است و لغو آن تنها راه است. به این ترتیب، عملیات ویژه برای مداخله “لغو” نامیده می شود که بدون توجه به وضعیت آن، بلافاصله همه پرسی در حال انجام را رد می کند. برای اجرای این عملیات حاکمیتی، شبکه باید به آن رأی دهد.

Polkadot همچنین قابلیتی به نام Vote Delegation را در Gov2 حفظ کرده و بهبود بخشیده است و کاربر را قادر می سازد تا قدرت رای خود را به رای دهنده دیگری در سیستم واگذار کند.

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا