اخبار و آموزش
موضوعات داغ

چرا ایلان ماسک بیت کوین های تسلا را فروخت؟

بررسی دلایلی که باعث فروش بیت کوین های شرکت تسلا شد

چرا ایلان ماسک بیت کوین های تسلا را فروخت؟

چرا ایلان ماسک بیت کوین های تسلا را فروخت بررسی خواهیم کرد.

تسلا با سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری در بیت کوین در ابتدای سال گذشته، روی پتانسیل بلندمدت این ارز دیجیتال پیش بینی کرد. همه به جز 25 درصد از دارایی های شرکت قبلا فروخته شده است.

زمانی که شرکت تسلا بخش قابل توجهی از دارایی های بیت کوین خود را منحل کرد، به بزرگترین ارز الکترونیکی جهان مشروعیت بیشتری داده شد. تقریباً 75 درصد از توکن مجازی که سازنده خودروهای الکتریکی در اختیار داشت فروخته شد.

خرید و سرمایه گذاری ایلان ماسک در بیت کوین

سازنده خودروهای الکتریکی در فوریه 2021 گفت که 1.5 میلیارد دلار به بیت کوین اختصاص داده است و در آوریل همان سال 10 درصد از دارایی های خود را فروخت. تسلا در 20 جولای اعلام کرد که قیمت ارزهای مجازی آن به 218 میلیون دلار کاهش یافته است و کاهش ارزش مربوط به بیت کوین به درآمدهای سه ماهه دوم لطمه زده است.

فروش 75 درصد از دارایی بیت کوین تسلا

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، پس از سال گذشته که از حامیان سرسخت ارزهای دیجیتال بود و دائماً در مورد آنها توییت می کرد، به سرعت مسیر خود را تغییر داده است. در طول زمستان موسوم به کریپتو که به مدت چهار ماه به طول انجامید، قیمت بیت کوین به نصف کاهش یافت. در سه ماهه اول سال 2021، ارزش بازار منصفانه تسلا برای دارایی‌های Btcoin آن 2.48 میلیارد دلار بود و در پایان سال تقریباً 2 میلیارد دلار بود.

قیمتی که شرکت به آن دارایی ها را فروخت یا میزان کاهش ارزش آن فاش نشد، اگرچه در ابتدای سه ماهه دوم، بیت کوین بالای 46000 دلار معامله می شد و دوره را حدود 19000 دلار به پایان رساند.

چرا ایلان ماسک بیت کوین های تسلا را فروخت؟

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، انگیزه فروش را به عنوان نگرانی در مورد نقدینگی کلی شرکت توضیح داد. وی در ادامه تصریح کرد که این فروش نباید به عنوان حکمی در مورد بیت کوین تلقی شود و این شرکت بیت کوین را نقد کرد تا به دلیل عدم قطعیت های مربوط به تعطیلی کووید، موجودی نقدی خود را به حداکثر برساند.

علاوه بر این، او ادعا کرد که استفاده از بیت کوین برای هدف آنها که ارائه دهنده پیشرو انرژی پاک در جهان است، مضر است زیرا انرژی مضر زیادی مصرف می کند و به محیط زیست آسیب می رساند. اعضای هیئت مدیره که گمان می رود برنامه های محیط زیستی داشتند، ایلان ماسک را تحت فشار قرار دادند. ایلان ماسک پیش‌بینی کرد که پس از کاهش مصرف انرژی و رایج‌تر شدن انرژی پاک، این شرکت مصرف بیت‌کوین را از سر خواهد گرفت.

فروش بیت کوین های تسلا ایلان ماسک
فروش بیت کوین های تسلا ایلان ماسک

در گذشته، ماسک از حامیان صریح ارزهای دیجیتال بوده است. در نتیجه پیش‌بینی‌های آتی او در مورد ارزهای دیجیتال و افشای مالکیت وی بر دارایی‌های دیجیتال، قیمت دوج‌کوین و بیت‌کوین اغلب افزایش می‌یابد. تسلا قبل از توقف در ماه مه 2021، پرداخت‌های بیت‌کوین را برای کمی کمتر از دو ماه دریافت کرد. ماسک قبلاً پیشنهاد کرده بود که شرکت ممکن است پس از تحقیق در مورد میزان انرژی تجدیدپذیر مورد نیاز برای تولید این ارز دیجیتال، مصرف بیت‌کوین را از سر بگیرد.

بیت کوین چهارشنبه شب شاهد فروش مختصری بود که به دلیل گمانه زنی ها مبنی بر اینکه یک خودروساز برقی دارایی های خود را در ارز مجازی فروخته است، اما از آن زمان بهبود یافته است. از آنجایی که سرمایه گذاران به توانایی فدرال رزرو ایالات متحده برای مهار تورم بالای چندین دهه کشور اعتماد بیشتری پیدا می کنند، بیت کوین تا کنون در این هفته روند صعودی داشته است، دقیقاً مانند بازار سهام.

به نظر من ایلان ماسک این اقدام را در نتیجه این واقعیت انجام داد که قیمت بیت کوین در حال حاضر ناپایدار است و از ابتدای سال به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. با توجه به آنچه ایلان ماسک تاکنون گفته است، توضیح دیگر برای این موضوع می تواند این باشد که برای آزمایش نقدینگی بیت کوین انجام شده است.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا