استخراج ارز دیجیتال
موضوعات داغ

کارت گرافیک های ماینینگ بازار را فرا گرفته اما باید یکی از آنها خرید؟

کارت های گرافیکی کریپتو ماینینگ مورد استفاده بازار را فرا گرفته است، اما آیا باید یکی از آنها را بخرید؟

کارت گرافیک های ماینینگ بازار را فرا گرفته اما باید یکی از آنها خرید؟

کارت گرافیک های ماینینگ بازار را فرا گرفته اما باید یکی از آنها خرید؟ را بررسی می کنیم.

کارت‌های گرافیکی سطح بالا که برای ماینینگ کریپتو استفاده می‌شوند، به دلیل کاهش سودآوری توسط ماینرها، در حال خاموش کردن ریگ‌های خود فروخته می‌شوند. اما آیا خرید آنها امن است؟

گیمرها بالاخره چیزی برای لبخند زدن دارند زیرا بازار نزولی کریپتو منجر به مهاجرت ماینینگ و کاهش تقاضا برای کارت‌های گرافیکی سطح بالا شده است.

توییتر کریپتو مملو از تصاویر پشته‌های پردازنده‌های گرافیکی است که در بازارهای دست دوم فروخته می‌شوند و قیمت واحدهای جدید و دست دوم شروع به کاهش از استراتوسفر کرده است.

در اوایل این هفته، Hardware Times گزارش داد که بازارهای فروشندگان چینی Nvidia RTX 3080s را با قیمتی کمتر از 523 دلار نشان می‌دهند. علاوه بر این، گیمرهای رایانه شخصی گزارش دادند که RTX 3060 Ti در برخی از بازارهای دست دوم بین 300 تا 350 دلار قیمت دارد.

آیا سرمایه گذاری در خرید کارت گرافیک ماینینگ ایمن هست؟

مانند هر چیزی که استفاده می شود، به ویژه اجزای کامپیوتر، یک سرمایه گذاری بزرگ است. قطعاتی که تحت بارهای سنگین ثابت، ولتاژهای بالا و دمای بالا کار می کنند تحت فشار قرار می گیرند که سریعتر فرسوده می شوند.

چندین گیمر در رسانه‌های اجتماعی هشدارهایی درباره این کارت‌های گرافیکی استفاده شده که توسط استخراج ارزدیجیتال «سوءاستفاده» شده‌اند، صادر کرده‌اند. علاوه بر این، گزارش‌هایی از خریداران کارت‌های مستعمل مبنی بر تعویض قطعات یا مشکلات گرمایشی وجود دارد.

گیمرها عموماً ضد رمزنگاری هستند و برخی از دلایلی که برای نخریدن یک پردازنده گرافیکی مستعمل ارائه شده بود، آنقدر شدید بود که ماینرها نتوانند پولی از این فرآیند را پس بگیرند.

 

مانند همه چیز، هر داستانی دو طرف دارد. یکی از گیمرها اشاره کرد که ولتاژ بالا و انبساط حرارتی چیزهایی هستند که در طول زمان یک پردازنده را از بین می برند. او افزود: «کارت گرافیک که برای استخراج اتریوم استفاده می‌شوند معمولاً برای استفاده کمترین میزان ممکن از الکتریسیته کم ولتاژ داشتند، بنابراین ولتاژ آنها را کاهش نداده است».

علاوه بر این، پردازنده‌های گرافیکی ماینینگ در یک حالت ثابت باقی می‌مانند و دمای آن‌ها بسیار کم نوسان می‌کند، زیرا خنک‌کننده‌های ثابت و حداقل افزایش بار را دارند. او پیشنهاد کرد قبل از نتیجه گیری از یک بازار با حمایت از خریدار خرید کنید:

 

مدت زمان بازگشت سرمایه کارت گرافیک ماینینگ

PC Gamer خاطرنشان کرد که بازگشت قیمت ها به قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده پس از دو سال خبر خوبی است، اما نسبت به خرید در حال حاضر هشدار داد. سری 4000 انویدیا نزدیک به عرضه است، به این معنی که قیمت دسته کارت‌های فعلی که بازار را هجوم آورده‌اند، چه جدید و چه کارکرده، حتی بیشتر کاهش می‌یابد.

خرید کارت گرافیک ماینینگ
خرید کارت گرافیک ماینینگ

اگر می‌خواهید ریسک کنید و می‌توانید کارت گرافیک مناسبی را که آزمایش شده و در حال اجرا دیده‌اید، به قیمت چند صد دلار با محافظت از خریدار تهیه کنید، شاید ارزش آن را داشته باشد که ماشه را فشار دهید. با این حال، قیمت ها به همراه تقاضا به کاهش خود ادامه می دهند، بنابراین برای کسانی که عجله ای برای ارتقا ندارند، پیشنهاد زمان می تواند شرط بهتری باشد. قطعات کامپیوتری استفاده شده همیشه کمی قرعه‌کشی هستند، چه برای استخراج ارز دیجیتال استفاده شده باشند یا نه.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا