اخبار و آموزش
موضوعات داغ

کاهش 25 درصدی سختی شبکه بیت کوین

کاهش 25 درصدی سختی شبکه و مصرف انرژی بیت کوین از اوایل ژوئن

کاهش 25 درصدی سختی شبکه بیت کوین

کاهش 25 درصدی سختی شبکه بیت کوین را بررسی می کنیم.

مصرف انرژی و نرخ هش بیت کوین اندکی پس از سقوط قیمت در اوایل ماه جاری به شدت کاهش می یابد.

مصرف انرژی بیت کوین از سه هفته پیش تاکنون به شدت کاهش یافته است.

برآوردهای شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین در روز جمعه نشان می دهد که این شبکه اکنون بیش از 25 درصد کمتر از ابتدای ماه برق مصرف می کند.

طبق این شاخص، مصرف برق فعلی بیت کوین تقریباً 10.65 گیگاوات است. این مقدار کمتر از برآورد ۱۴.۳۴ گیگاواتی است که در ۶ ژوئن ثبت شده بود.

در این سطوح، بیت کوین مصرف برق سالانه تخمین زده شده را در حال حاضر به 93.33 تراوات ساعت می رساند که نسبت به بالاترین میزان 150 تراوات ساعت در ماه می کاهش قابل توجهی دارد.

کاهش سختی شبکه و مصرف انرژی بیت کوین

بر اساس صفحه روش شناسی شاخص، برآوردها بر اساس یک «آستانه سودآوری» است که از «انواع مختلف تجهیزات استخراج به عنوان نقطه شروع» استفاده می کند.

این امر مصرف انرژی بیت کوین را پایین تر از آرژانتین (125 تراوات در ساعت) و نروژ قرار می دهد، اما همچنان بیشتر از فنلاند (82 تراوات در ساعت) است.

مصرف انرژی بیت کوین در درجه اول از اثبات مکانیزم اجماع کار ناشی می شود. این مکانیسم «ماینرها» بیت کوین را تشویق می کند تا در مسابقه ای برای ساخت بلوک بعدی بیت کوین، برق مصرف کنند. برنده تعداد ثابتی بیت کوین به دست می آورد.

کاهش سختی شبکه و مصرف انرژی بیت کوین
کاهش سختی شبکه و مصرف انرژی بیت کوین

گفته می شود، وقتی قیمت بیت کوین کاهش می یابد، ماینرها سود کمتری پیدا می کنند. این کار ماینرهای با کارایی کمتر را از آنلاین ماندن منع می کند، که می تواند منجر به کاهش مصرف انرژی و نرخ هش شود.

در این ماه، قیمت بیت کوین به زیر بالاترین رکورد قبلی خود در سال 2017 رسید. نرخ هش آن به سرعت در کوتاه مدت کاهش یافت، علیرغم اینکه تنها دو هفته پیش به بالاترین حد خود رسید.

یک گزارش اخیر از تحقیقات Arcane نشان داد که ماینرهای عمومی به طور تجمعی بیت کوین بیشتری نسبت به تولید خود در ماه می فروختند. انتظار می رود که فروش در ماه ژوئن بیشتر شود.

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا