اخبار و آموزش
موضوعات داغ

کوتاه کننده لینک چیست و معرفی بهترین کوتاه کننده URL

بهترین سایت کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک چیست و معرفی بهترین کوتاه کننده URL

کوتاه کننده لینک چیست و معرفی بهترین کوتاه کننده URL را بررسی می کنیم.

کوتاه کننده لینک به کاهش آدرس های طولانی و پیچیده وب سایت به چند کاراکتر کمک می کند. برای مثال فرض کنید پست‌های رسانه‌های اجتماعی جالبی ایجاد می‌کنید تا مخاطبان هدف خود را جذب کرده و ترافیک را به وب‌سایت تجاری خود هدایت کنید. اگر پیوندهای پیچیده و طولانی را در هر یک از پست های رسانه های اجتماعی خود قرار دهید، ممکن است تعامل، اشتراک گذاری و کلیک ها را کنار بگذارید.

اگر در حال تجربه چیزی مشابه هستید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که لینک را کوتاه کنید تا کار را برای مخاطبان خود آسان کنید. خوشبختانه، چندین کوتاه کننده لینک مانند Short Menu پیدا خواهید کرد که می توانند آدرس وب سایت را با کلیک کردن روی یک دکمه کاهش دهند.

کوتاه کننده لینک چیست؟

منبع یاب یکنواخت (URL) همچنین به عنوان آدرس وب یا پیوند شناخته می شود، و کوتاه کننده لینک ابزاری است که برای فشرده سازی پیوندهای وب تمام طول و آدرس های وب در یک URL کوتاه تر استفاده می شود.

کوتاه کننده های لینک یا لینک جدید نیستند و سال هاست که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال، زمانی که توییتر توییت‌ها را به 140 کاراکتر محدود کرد، این ابزارها بسیار محبوب شدند. اگرچه تعداد کاراکترهای توییتر به 280 کاراکتر افزایش یافته است، فشرده سازی URL ها برای توزیع محتوا در کانال های رسانه های اجتماعی خوب است.

مزایای کوتاه کننده لینک چیست؟

1. مردم را تشویق می کند لینک را به اشتراک بگذارند

لینک های کوتاه شده برای خوانندگان آسان تر است که بتوانند در پست های رسانه های اجتماعی خود کپی، کلیک کنند و به اشتراک بگذارند. بنابراین، می‌توانید انتظار داشته باشید که محتوای شما در معرض دید ارگانیک در سراسر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بهبود یابد. از سوی دیگر، اگر پیوند بیش از حد طولانی و پیچیده باشد، ممکن است خوانندگان پیوند را به اشتراک نگذارند.

2. لینک های کوتاه راحت هستند

به اشتراک گذاری لینک های کوتاه ساده تر از پیوندهای پیچیده و طولانی است. به عنوان مثال، اگر مخاطبان شما نمی توانند لینک را به صورت فیزیکی کلیک کنند یا لینک وب سایت خود را در یک ویدیوی تبلیغاتی فلش می کنید، بهتر است از نسخه کوتاه شده URL وب سایت خود استفاده کنید.

یادآوری یک لینک کوتاه برای مردم بسیار راحت تر از یک لینک طولانی است. همچنین، تایپ کردن پیوندها بلافاصله در تلفن های هوشمند یا مرورگرهای اینترنتی آنها آسان تر می شود.

3. لینک های کوتاه شده حرفه ای بودن را به نمایش می گذارد

به احتمال زیاد مخاطب هدف شما به دیدن محتوای به اشتراک گذاشته شده در پلتفرم های رسانه های اجتماعی که حاوی لینک های کوتاه شده است عادت کرده است. عمل پیوندهای کوتاه شده آنقدر رایج شده است که اگر لینک فشرده نشود، خوانندگان فورا متوجه می شوند. به نظر می رسد URL های طولانی در جای خود قرار ندارند و نامرتب به نظر می رسند. از سوی دیگر، URL های کوتاه شده حرفه ای به نظر می رسند.

4. قابلیت پیگیری عملکرد را ارائه می دهد

اکثر کوتاه کننده های لینک داده های تحلیلی را ارائه می دهند و اطلاعات را به راحتی در دسترس قرار می دهند. اگر تعجب می کنید که چرا باید به داده های تحلیلی اهمیت دهید، به این دلیل است که می توانید موفقیت پیوندهای خود را از طریق چنین داده هایی پیگیری کنید.

این می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا بفهمد مخاطبان شما با چه چیزی درگیر هستند و استراتژی های شما را برای برآوردن نیازهای آنها تنظیم کند. کسب‌وکارها همچنین می‌توانند دلایل کلیک کردن افراد بر روی لینک‌هایشان را درک کنند. این تحلیل‌ها در یافتن الگوهای رفتاری مناسب و تعیین اینکه مخاطب واقعاً چه می‌خواهد بسیار مهم است.

5. قابلیت کسب درآمد از لینک های کوتاه شده

علاوه بر مشاهده آمار هر لینک امکان کسب درآمد از هر لینک هم وجود دارد.

هر کاربری که روی لینک شما کلیک کند بسته به وبسایت کوتاه کننده مبلغی به شما داده می شود.

به همین دلیل بسیاری از سایت ها و کانال ها از کوتاه کننده ها برای کسب درآمد از کوتاه کننده لینک استفاده می کنند.

کوتاه کننده لینک YUN

کسب درآمد از کوتاه کننده لینک
کسب درآمد از کوتاه کننده لینک

این سرویس با هدف به اشتراک گذاری ترافیک میان کاربران سرویس کوتاه کننده لینک یون و صاحبان کسب و کار طراحی شده است. در صورتی که شما به حجم بالایی از کاربران دسترسی دارید میتوانید در کنار استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک کسب درآمد کنید. همچنین در صورتی که شما به دنبال توسعه کسب و کار خود از طریق معرفی آن به دیگران هستید میتوانید به سادگی با ثبت تبلیغ کسب و کار خود به حجم بالایی از کاربران و مشتریان دست یابید.

نتایج در CTR بالاتر

همانطور که قبلا ذکر شد، مردم به دیدن لینک های فشرده در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود عادت دارند. بنابراین، استفاده از لینک های فشرده نرخ کلیک شما را افزایش می دهد. این یکی از ساده ترین تغییراتی است که می توانید در استراتژی پست رسانه های اجتماعی خود ایجاد کنید تا اثربخشی آن را افزایش دهید. اگر قانع نشدید، می توانید آن را امتحان کنید و سپس به داده های تحلیلی نگاه کنید. متوجه خواهید شد که این تغییر کوچک تأثیر مثبتی بر تاکتیک ارسال پست در رسانه های اجتماعی شما می گذارد.

چه زمانی از کوتاه کننده لینک استفاده کنیم؟

لینک های فشرده سودمند هستند، اما شما باید زمان های مناسبی را بدانید که باید از لینک کوتاه شده استفاده کنید. هنگام ارسال یک وب سایت یا پیوند وبلاگ در چندین سایت در اینترنت باید از آن استفاده کنید. همچنین، می توانید از لینک های کوتاه شده در بیو پروفایل رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. این پیوندها کاراکترها و فضای زیادی را اشغال نخواهند کرد و به راحتی قابل توجه مخاطبان شما هستند.

با این حال، مواقعی نیز وجود دارد که نباید از لینک فشرده استفاده کنید. به عنوان مثال، هنگام پیوند دادن یک صفحه از وب سایت خود به وب سایت دیگر، به خصوص هنگام استفاده از متن لنگر، نباید از کوتاه کننده لینک استفاده کنید. علاوه بر این، هنگام ارسال پیام های چت یا ایمیل به دوستان، نیازی به استفاده از کوتاه کننده لینک نیست. شما نیازی به فشرده سازی پیوند ندارید زیرا می توانید پیوندها را در یک Anchor Text جاسازی کنید یا آن را در آنجا بچسبانید.

نتیجه بهترین کوتاه کننده های لینک

به طور خلاصه، کوتاه کننده های لینک هنگام فشرده سازی لینک های طولانی و پیچیده بسیار مفید هستند. لینک های کوتاه به اشتراک گذاشته می شوند و به یاد ماندنی هستند. بنابراین، اگر می خواهید مخاطبان لینک وب سایت شما را به خاطر بسپارند یا پیوند شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند، باید کاراکترهای لینک خود را کاهش دهید و خواندن و به خاطر سپردن آن را آسان کنید.

با این حال، بهتر است مواقعی را نیز در نظر داشته باشید که نیازی به تلاش برای کاهش لینک ندارید، مانند هنگام ارسال ایمیل به دوستان خود.

کوتاه کننده لینک چیست و معرفی بهترین کوتاه کننده URL

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا