اخبار و آموزش
موضوعات داغ

گوگل گاما پهلوان بزرگترین کشتی گیر هند را با سالگرد تولدش جشن می گیرد

Gama Pehlwan لوگوی گوگل

گوگل گاما پهلوان بزرگترین کشتی گیر هند را با سالگرد تولدش جشن می گیرد

گوگل گاما پهلوان بزرگترین کشتی گیر هند را با سالگرد تولدش جشن می گیرد.

روز یکشنبه گوگل، یک آقای سبیل ضخیم را با گرزی که روی شانه های پهنش آویزان شده بود به نمایش گذاشت. این ادای احترام به یکی از بزرگترین کشتی گیران هند، غلام محمد بخش بات، معروف به گاما پهلوان یا “گامای بزرگ” در صد و چهل و چهارمین سالگرد تولد او بود.

Gama Pehlwan گاما پهلوان تعریف یک مرد قوی بود – او در طول 50 سال حتی یک مبارزه را نباخت، هزاران اسکات و فشار را هر روز انجام داد و افسانه می گوید که او یک بار با کل اوباش مبارزه کرد. او آنقدر تهدیدآمیز بود که اوباش وقتی دیدند با چه کسی می‌روند فرار کردند.

در اینجا 10 چیز وجود دارد که باید در مورد نماد گاما پهلوان Gama Pehlwan بدانید:

سلب مسئولیت: این لیست از منابع مختلف گردآوری شده است زیرا اطلاعات مستند رسمی در مورد گاما پهلوان نادر است.

1. او 5 فوت و 7 اینچ قد داشت… به طور قابل توجهی برای یک پهلوان کوتاه بود اما قدرتش بی نظیر بود. او ظاهراً هر روز 5000 اسکوات و 3000 حرکت فشاری انجام می داد.

2. رژیم غذایی او شامل 10 لیتر شیر، شش مرغ و بیش از یک پوند رب بادام له شده بود. در اینجا شما آن را دارید، راز قدرت مافوق بشری او.

3. او در طول دوران حرفه ای خود که بیش از پنج دهه به طول انجامید، شکست ناپذیر باقی ماند. اعتقاد بر این است که هیچ یک از مبارزات او بیش از چند دقیقه طول نکشید، حتی قهرمان آن زمان جهان نیز نمی توانست خطری ایجاد کند. در ادامه بیشتر در مورد آن…

گوگل گاما پهلوان بزرگترین کشتی گیر هند را با سالگرد تولدش جشن می گیرد

4. مرد قوی زمانی که هنوز در سنین نوجوانی بود به شهرت رسید. او زمانی که با رستم هند (قهرمان هند) رحیم بکش سلطانیوالا روبرو شد، به عنوان یک اسطوره مورد ستایش قرار گرفت. گاما برای سلطانیوالا، که بیش از هفت فوت قد داشت، قابل مقایسه نبود. گاما موفق شد او را برای تساوی نگه دارد و این آغاز کار طلسم کننده او بود.

5. گاما پهلاوان در سال 1902 هنگامی که در 20 سالگی بود، سنگی به وزن 1200 کیلوگرم را بلند کرد. این سنگ اکنون در موزه بارودا به نمایش گذاشته شده است و برای جابجایی آن به 25 نفر و یک دستگاه نیاز است.

 

6. او در هند رقابتی کم داشت یا اصلاً نداشت. کشتی گیرانی که او را سوار کردند به سرعت از بین رفتند و او در جستجوی رقابت واقعی به خارج از کشور پرواز کرد. او با بازیکنانی مانند استانیسلاوس زبیشکو، فرانک گوچ و بنجامین رولر روبرو خواهد شد که بدون عرق کردن آنها را شکست داد. آنها بارها و بارها تلاش کردند و زبیشکو خواستار بازی مجدد شد، اما نتیجه تغییر نکرد. نتیجه اجتناب ناپذیر بود – گاما همیشه برنده بود.

7. تسلط او به حدی بود که در نهایت برای یافتن مخالفانی که مایل به مبارزه با او بودند تلاش کرد. او سپس با ایده‌ای جدید روبرو شد که در آن مخالفان را با گفتن اینکه جایزه کامل را به آنها می‌دهد و اگر می‌توانستند او را شکست دهند به هند برمی‌گردد، فریب داد. او در نهایت به هند بازگشت … هنوز شکست نخورده است.

8. او به قدری مشهور بود که شاهزاده ولز در سال 1922 که به هند آمد، اصرار داشت که با او ملاقات کند. سپس یک گرز نقره ای به او هدیه داد. محبوبیت گاما به حدی بود که حتی بروس لی نیز از او الهام گرفته بود.

9. او در سال 1952 در سن 74 سالگی پرده هایی را برای حرفه خود کشید. او مجبور شد دستکش های خود را آویزان کند فقط به این دلیل که جوان تر نمی شد، نه اینکه ضعیف تر شده بود. او در طول 5000 مبارزه شکست ناپذیر باقی ماند.

10. میراث او چنین بود که یک دیسک تمرینی به شکل دونات به نام هاسلی با وزن 100 کیلوگرم، که او در حین انجام اسکات و شلیک از آن استفاده می کرد، در موزه موسسه ملی ورزش (NIS) در پاتیالا به نمایش گذاشته شده است.

گوگل گاما پهلوان بزرگترین کشتی گیر هند را با سالگرد تولدش جشن می گیرد

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا