اخبار و آموزش
موضوعات داغ

10 فرد ثروتمند کریپتو در سال 2022

ثروتمند ترین افراد در ارزهای دیجیتال

10 فرد ثروتمند کریپتو در سال 2022

10 فرد ثروتمند کریپتو در سال 2022 را خواهیم دید.

در سال 2007، این نگرانی وجود داشت که ارزهای دیجیتال ممکن است به یک فاجعه تبدیل شوند. این یکی از مد روزترین سرمایه گذاری هایی است که همه در سال 2022 به آن نگاه می کنند. در آن زمان فقط بیت کوین وجود داشت، اما اکنون بیش از هزار ارز دیجیتال مختلف در بازار وجود دارد. در دنیای ارزهای دیجیتال می توان یک شبه سودهای کلانی ایجاد کرد.

ما اولین لیست خود را از 10 ثروتمندترین فرد برتر در ارزهای دیجیتال منتشر می‌کنیم، با تخمین‌های دارایی خالص در محدوده‌ها، با توجه به کدورت جهان و همچنین بی ثباتی بیش از حد.

بسیاری از توسعه دهندگان، سرمایه گذاران و همچنین بنیانگذاران صرافی آنلاین، چرخ دنده های اکوسیستم کریپتو را روان می کنند.

تنها تعداد کمی از افراد حاضر در رتبه‌بندی، دارایی‌های ارز دیجیتال واقعی خود را اعلام کرده‌اند. به همین خاطر ما برخی از افراد را کنار گذاشته ایم.

این فهرست شامل برخی از شناخته شده ترین چهره های امروزی در بازار ارزهای دیجیتال هست.

همه آنها در ابتکارات ارزهای دیجیتال مانند صرافی ها و سازمان ها سرمایه گذاری کرده اند.

این میلیاردرهای کریپتوکارنسی زود وارد شدند و همچنین سود قابل توجهی بدست آوردند. بیایید به جلو حرکت کنیم تا 10 ثروتمند برتر در کریپتو را بشناسیم.

لیست ثروتمندترین افراد در دنیای ارزهای دیجیتال

ساتوشی ناکاموتو – Satoshi Nakamoto

ساتوشی ناکاموتو
ساتوشی ناکاموتو

دارایی خالص: 73 میلیارد دلار

هویت دقیق ساتوشی ناکاموتو ناشناخته است، اگرچه او به عنوان مخترع بیت کوین شناخته می شود. اعتقاد بر این است که دارایی خالص ناکاموتو در محدوده 73 میلیارد دلار، شامل دارایی های دیجیتال از 750,000 تا 1.1 میلیون بیت کوین است که او را به ثروتمندترین فرد در دنیای رمزارز تبدیل می کند. بسیاری از مردم ادعا می کردند که ساتوشی ناکاموتو هستند، اما هیچ یک از آنها مدرک معتبری برای حمایت از ادعاهای خود ارائه نکرده اند.

برخی دیگر هم حدس میزنند که ایلان ماسک همان ساتوشی ناکاموتو هست!

سام بنکمن – Sam Bankman – Fried

موسس صرافی FTX
موسس صرافی FTX

دارایی خالص: 26.5 میلیارد دلار

با توجه به صرافی FTX و همچنین شرکت تجاری Alameda Research، Sam Bankman-Fried ثروتمندترین سرمایه گذار ارزهای دیجیتال است که می شناسیم. FTX توسط Bankman-Fried در سال 2019 تاسیس شد و یکی از صرافی های اصلی برای ترید ارزهای دیجیتالی است. در یک دور تامین مالی میم کوین، صرافی کریپتو FTX توانست 420 میلیون دلار از 69 سرمایه‌گذار جمع‌آوری کند و Bankman-Fried را به یکی از ثروتمندترین افراد زیر ده سال در جهان تبدیل می‌کند. دارایی خالص او 26.5 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

برایان آرمسترانگ – Brian Armstrong

مدیر صرافی Coinbase
مدیر صرافی Coinbase

دارایی خالص: 10 میلیارد دلار

برایان آرمسترانگ موسس و مدیر عامل Coinbase Global، بزرگترین صرافی بیت کوین جهان است. آرمسترانگ، توسعه‌دهنده سابق نرم‌افزار Airbnb، کوین‌بیس را با معامله‌گر کهنه‌کار ارز، Fred Ehrsam در سال 2012 در سانفرانسیسکو تأسیس کرد. در 14 آوریل 2021، کوین‌بیس از طریق عرضه مستقیم به طور عمومی منتشر شد و برای مدت کوتاهی از ارزش بازار 100 میلیارد دلار گذشت.

دارایی خالص شخصی آرمسترانگ پس از ثبت مستقیم در آوریل 2021 از 10 میلیارد دلار گذشت. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس اخیراً ملکی به ارزش 133 میلیون دلار در بل ایر خریداری کرد.

کریس لارسن – Chris Larsen

موسس ارز دیجیتال ریپل
موسس ارز دیجیتال ریپل

دارایی خالص: 6 میلیارد دلار

کریس لارسن یکی از بنیانگذاران و همچنین رئیس ریپل است، یک پروتکل پرداخت ارزدیجیتال. ریپل بیش از 100 مشتری از جمله American Express و Santander دارد. لارسن در دسامبر 2016 از مدیرعاملی ریپل استعفا داد، اما همچنان به عنوان رئیس اجرایی فعالیت می کند. دارایی خالص او 6 میلیارد دلار گزارش شده است.

جوزف لوبین – Joseph Lubin

بنیانگذاران اتریوم
بنیانگذاران اتریوم

دارایی خالص: 5 میلیارد دلار

جوزف لوبین یکی از بنیانگذاران اتریوم و همچنین خالق Consensys است، یک پلتفرم بلاک چین که به توسعه دهندگان، مشاغل و همچنین افراد در سراسر جهان در توسعه برنامه های نسل بعدی، راه اندازی زیرساخت های مالی و همچنین دسترسی به وبسایت های غیرمتمرکز کمک می کند.

لوبین در واقع یک کارآفرین کانادایی است که EthSuisse را راه اندازی کرد، یک مشارکت کننده ارزهای دیجیتال مستقر در سوئیس. لوبین قبلاً با EthSuisse برای گسترش توانایی‌های فناوری بلاک چین برای نگهداری برنامه‌ها و همچنین داده‌ها و همچنین تسهیل، تأیید اعتبار و تنظیم مذاکره و اجرای قراردادهای هوشمند کار کرده است. پیش بینی می شود که او همچنین دارای ثروت شخصی 5 میلیارد دلاری باشد.

ژائو چانگ پنگ – Zhao Changpeng

موسس صرافی بایننس
موسس صرافی بایننس

دارایی خالص: 5 میلیارد دلار

چانگ پنگ ژائو بنیانگذار صرافی بایننس یکی از بهترین صرافی های پیشرو ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات در این صنعت است. ژائو بخشی از تیم توسعه Blockchain.info بود و علاوه بر این به عنوان مدیر فنی صرافی OKCoin کار می کرد. بایننس امروزه بیش از 6 میلیون مشتری دارد و همچنین این صرافی توکن خود، کوین بایننس (BNB) را در بلاک چین اتریوم قرار داده.

او در فوریه 2018 در فهرست “ثروتمندترین افراد در ارزهای دیجیتال” مجله فوربس در رده سوم قرار گرفت. تخمین زده می شود که او تا سال 2021 حدود 5 میلیارد دلار دارایی شخصی داشته باشد.

تایلر و کامرون وینکلووس – Tyler and Cameron Winklevoss

موسس صرافی Gemini
موسس صرافی Gemini

دارایی خالص: 4.3 میلیارد دلار

دوقلوهایی که شبیه هم هستند در سال 2014، کامرون و تایلر وینکلووس با همکاری یکدیگر صرافی ارزهای دیجیتال Gemini را تأسیس کردند که اکنون هر روز حدود 200 میلیون دلار معامله انجام می دهد. کامرون رئیس جمینی و تایلر مدیرعامل است. قایقرانان سابق المپیک عمدتاً به خاطر متهم کردن مارک زاکربرگ به کپی برداری از مفهوم شبکه اجتماعی آنها به یاد می‌آیند.

آنها شروع به انباشت بیت کوین از 65 میلیون دلاری کردند که از حل و فصل شکایت مدیر عامل فیس بوک دریافت کرده بودند. برخلاف سایر دارایی‌های دیجیتال، دوقلوها هنوز حدود 70,000 بیت کوین دارند. دارایی خالص فردی آنها 4.3 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

فرد ارسام – Fred Ehrsam

بنیانگذار صرافی coinbase
بنیانگذار صرافی coinbase

دارایی خالص: 3.5 میلیارد دلار

فرد ارسام، یکی از بنیانگذاران و همچنین شریک مدیریت شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Paradigm هست. این فرد یک رهبر تجاری آمریکایی و همچنین سرمایه گذار میباشد. او همچنین یکی از بنیانگذاران Coinbase در کنار برایان آرمسترانگ است، اما هیچ نقش مهمی در این شرکت بازی نمی کند. ثروت خالص او 3.5 میلیارد دلار است.

جد مک کالب – Jed McCaleb

خالق ارز استلار و ریپل
خالق ارز استلار و ریپل

دارایی خالص: 3 میلیارد دلار

McCaleb یک مبتکر اولیه در بلاک چین بود که به ایجاد سه شرکت معروف ارزهای دیجیتال کمک کرد. Mt. Gox، اولین صرافی بزرگ بیت کوین، توسط او در سال 2010 تاسیس شد و یک سال بعد قبل از هک شدن آن را فروخت. مک‌کالب در سال 2012 ریپل را تأسیس کرد، اما اندکی بعد به دلیل درگیری‌های ادعایی با سایر بنیان‌گذاران از سمت خود استعفا داد. در سال 2014، او استلار، رقیب ریپل را با هدف سرعت بخشیدن به پرداخت های بین المللی تأسیس کرد.

3.4 میلیارد XRP دارایی تخمین زده شده او از 9 میلیارد XRP اصلی که به عنوان بنیانگذار ریپل به دست آورده است، بیشترین ثروت مک کالب را تشکیل می دهد. گفته می شود دارایی خالص او 3 میلیارد دلار است.

متیو ملون – Matthew Mellon

Matthew Mellon سرمایه گذار ارزهای دیجیتال
Matthew Mellon سرمایه گذار ارزهای دیجیتال

دارایی خالص: 1 میلیارد دلار

در سال 2018، متیو ملون، وارث یکی از ثروت های بانکی آمریکا، درگذشت. برخلاف نگرانی‌های خانواده و دوستان، او سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را در اوایل سال 2012 آغاز کرد. او اولین سرمایه‌گذار در کوین XRP ریپل بود که قصد دارد فناوری بلاک چین را برای مؤسسات بزرگ توسعه دهد. او قبلاً گفته بود که مالک بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر و همچنین سرمایه‌گذار مشتاق ارزهای دیجیتال است. ثروت شخصی او 1 میلیارد دلار تخمین زده شد.

10 فرد ثروتمند کریپتو در سال 2022

 

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا