اخبار و آموزش
موضوعات داغ

3 روش برای کم کردن فعالیت در شبکه های اجتماعی

پیمایش عذاب را متوقف کنید چگونه در رسانه های اجتماعی کمتر فعالیت کنید

3 روش برای کم کردن فعالیت در شبکه های اجتماعی

3 روش برای کم کردن فعالیت در شبکه های اجتماعی را بررسی می کنیم.

رسانه‌های اجتماعی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما را درگیر نگه می‌دارند، تا زمانی که ممکن است در یک فید خبری بی‌نهایت پیمایش کنید – تا تبلیغات بیشتری به شما ارائه دهند. همه ما می دانیم که مقدار زیاد آن بی ثمر و ناکامل است، و با این حال به لطف دوپامین سریع و قابل دسترس که بارها و بارها ارائه می شود، جذب آن بسیار آسان است. این احساس اجتناب ناپذیر ناتوانی در توقف مرور بیهوده رسانه های اجتماعی به عنوان «پیمایش عذاب» شناخته می شود.

اگر ساعت‌ها از روز خود را صرف بررسی فیس‌بوک اینستاگرام یا تیک‌ توک می‌کنید، می‌بینید کدام یک از همسالانتان بچه‌دار می‌شوند، به عکس‌های غذا نگاه می‌کنید یا به سادگی یک ویدیوی بیش از حد از گربه تماشا می‌کنید، ممکن است بخواهید این عادت را ترک کنید. اما چگونه؟

ما با سه رویکرد مختلف برای حذف عذاب از زندگی شما آمده ایم تا بتوانید به چیزهای مهمتر بازگردید. مثل، شما می دانید. به معنای واقعی کلمه هر چیز دیگری.

1. زمان صفحه نمایش

اپل راه خود را برای کمک به محدود کردن استفاده از تلفن با iOS 15 معرفی کرد، بنابراین دیگر نیازی به تکیه بر برنامه های شخص ثالث برای ایجاد برخی تغییرات اساسی نیست. برنامه Settings خود را باز کنید و روی Screen Time بزنید در اینجا هر دو جدول روزانه و هفتگی استفاده از برنامه خود را خواهید دید که می تواند واقعاً چشم باز باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نظارت بر استفاده خود، این مقاله را بررسی کنید.

آموزش استفاده کم تر از اینستاگرام
آموزش استفاده کم تر از اینستاگرام

دو ویژگی وجود دارد که برای مبارزه با پیمایش عذاب بسیار مفید هستند: Downtime و App Limits. زمان خاموشی به شما امکان می‌دهد تا برنامه‌ای برای زمان دوری از صفحه تنظیم کنید. در طول مدت زمان خاموشی، فقط برنامه‌هایی که انتخاب می‌کنید مجاز هستند و تماس‌های تلفنی در دسترس خواهند بود. ما توصیه می‌کنیم برنامه‌هایی را که بیشتر از همه استفاده می‌کنید، با توجه به زمان صفحه نمایش خود مسدود کنید یا به بوقلمون سرد بروید و همه چیز را مسدود کنید!

ترفند های اینستاگرام
ترفند های اینستاگرام

محدودیت‌های برنامه به شما امکان می‌دهد محدودیت‌های زمانی روزانه را برای دسته‌های برنامه، مانند اجتماعی یا بازی‌ها، یا برنامه‌های فردی تعیین کنید. محدودیت ها هر روز در نیمه شب بازنشانی می شوند. اگر کاملاً آماده نیستید که به محدودیت‌های Downtime متعهد شوید، یا فقط می‌خواهید از پرخاشگری رسانه‌های اجتماعی دست بکشید، این می‌تواند یک گزینه عالی باشد. مثلاً 30 دقیقه در روز برای بررسی رسانه های اجتماعی می تواند روشی را که برای مصرف آن انتخاب می کنید تغییر دهد. به این ترتیب، شما چیزی را از دست نمی دهید، اما در بقیه روز شما نیز خونریزی نمی کند.

استفاده درست از اینستاگرام
استفاده درست از اینستاگرام

2. از یک برنامه ثانویه استفاده کنید

روش دیگر، برخی از برنامه های عالی برای کمک به ترک اعتیاد به صفحه نمایش وجود دارد. اینها اغلب با هدف ایجاد انگیزه و بازی سازی تجربه صرف زمان کمتر در تلفن شما هستند که می تواند ترک این عادت را آسان تر کند. بهترین توصیه ما اوپال (60 دلار / 59 پوند سالانه) است که قبلاً بررسی کردیم.

Opal یک ویژگی بسیار مفید به نام فوکوس عمیق را ارائه می دهد که برای غیرقابل استفاده کردن تلفن شما برای زمان تعیین شده طراحی شده است. عالی است اگر کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و واقعاً نمی توانید به خودتان اعتماد کنید!

در نهایت، امروزه گزینه‌های زیادی برای فعال کردن اکسپلور اینستاگرام با عذاب کمتر و انجام کار سازنده‌تر وجود دارد. از وقت آزاد اضافی خود لذت ببرید!

3. برنامه ها را حذف کنید

اگر احساس می‌کنید گزینه‌های موجود در زمان صفحه اپل برای محدود کردن تمایل شما به اسکرول کافی نیستند، می‌توانید ادامه دهید و برنامه‌ها را از دستگاه خود حذف کنید. اکنون، ما نمی‌گوییم که دیگر هرگز فیس‌بوک را بررسی نکنید – اما اگر احساس می‌کنید که نیاز دارید گهگاهی ورود فید را از طریق Safari بررسی کنید.

وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی روی موبایل معمولاً نسبت به همتایان برنامه‌های خود پیچیده‌تر و کارآمدتر هستند، که می‌تواند کل تجربه اسکرول را بسیار کمتر لذت بخش کند. این بدان معناست که همچنان می‌توانید از رویدادها و پست‌های دوستان بدون احساس نیاز به ماندن در سایت بیش از حد لازم مطلع شوید.

3 روش برای کم کردن فعالیت در شبکه های اجتماعی

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا