اخبار و آموزش
موضوعات داغ

5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022

بهترین ارزهای دیجیتال در دیفای

5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022

5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022 را بررسی می کنیم.

قبل از هر چیزی باید با واژه ی Defi یا ارز دیجیتال مالی غیرمتمرکز آشنا شوید.

ارز دیجیتال مالی غیرمتمرکز چیست؟

به عبارت ساده تر، ارزهای دیجیتال DeFi، سکه ها یا توکن های مربوط به یک پروژه در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز هستند. پس از انفجار عظیم محبوبیت DeFi در سال 2020، پروژه‌های بزرگی مانند Compound و Terra مورد استقبال بی‌سابقه‌ای قرار گرفتند.

رمزارزهای غیرمتمرکز طبیعتاً غیرقابل اعتماد و بدون مجوز هستند و به هر انسانی با اتصال به اینترنت و تلفن اجازه می‌دهند مالک آن باشند. DeFi این امکان را با dApps فراهم می کند، زیرا کاربران برای ایجاد یک شبکه امن به جای سازمان های متمرکز، به قراردادهای هوشمند متکی هستند.

5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022

ارزهای دیجیتال DeFi به روش‌های مختلف، از ابزار کاربردی گرفته تا حکومت، استفاده می‌شوند. به عنوان مثال: کاربران PancakesSwap که HODL $CAKE هستند، به فرصت‌های تولید محصول، سهام و پیشنهادات ارائه شده توسط جامعه برای «حکومت» اکوسیستم دسترسی دارند.

5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022

 

  1. ارز دیجیتال Schnoodle (SNOOD)

ارز دیجیتال Schnoodle (SNOOD)
ارز دیجیتال Schnoodle (SNOOD)

Schnoodle یک ارز دیجیتال پیشرفته DeFi است. این اولین DAO واقعاً غیرقابل اعتماد در جهان است که دارای فناوری سفارشی پیشرفته از جمله یک سیستم توزیع خودکار ثروت به نام BARK (بازگشت پاداش خودکار بلاک چین) و یک پلتفرم جدید کشاورزی ماه است. این مانند کشاورزی محصول است، اما در ماه.

  1. ارز دیجیتال Terra (LUNA)

LUNA توکن اصلی شبکه Terra است، پروتکلی که بر پایه استیبل کوین‌های غیرمتمرکز است. تمام استیبل کوین‌های موجود در شبکه بلاک چین قابل تبدیل به LUNA هستند که مهم‌ترین آنها استیبل کوین خودشان، UST (TerraUSD) است که توسط خود Terra ایجاد شده است.

ماموریت آنها کاهش نوسانات استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال معروف به غیرقابل پیش بینی بودن آن است. کاهش نوسانات، سرمایه‌گذاران متقابل را جذب می‌کند و به نوبه خود، حوزه کریپتو را به طور کلی رشد می‌دهد.

terra-luna
Terra Classic (LUNC)
Rank: 53
0.000219 $
Price (BTC)
Ƀ0.00000000
Marketcap
1,279,490,354 $
Volume
598,257,129 $
24h Change
1.21%
Total Supply
0 LUNC

LUNA همچنین رمزی است که برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه خود، رای دادن به پیشنهادات حاکمیتی و کمک به اعتبارسنجی شبکه Terra از طریق روش Delegated PoS استفاده می‌شود.

فراموش نکنیم، LUNA توسط یکی از بزرگترین «مشهورهای ارز دیجیتال»، Do Kwon حمایت و تأسیس شده است.

  1. ارز دیجیتال PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap یکی از بزرگترین DEX ها (صرافی های غیرمتمرکز) از نظر حجم است که در زنجیره هوشمند Binance میزبانی می شود. با پیروی از Uniswaps، PancakeSwap به طور پیوسته اکوسیستم خود را رشد داده است، با استفاده از هزینه های پایین Bsc، بسیاری از موارد استفاده را در توکن CAKE ادغام می کند تا اطمینان حاصل شود که HODLers خود راضی می مانند.

pancakeswap
PancakeSwap (CAKE)
Rank: 84
2.44 $
Price (BTC)
Ƀ0.00005558
Marketcap
631.34 M $
Volume
130.41 M $
24h Change
4.75%
Total Supply
750.00 M CAKE

5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022

هرگاه تراکنشی در PancakeSwap انجام شود، بخشی از کارمزد دریافت شده فوراً به عنوان پاداش به استخر نقدینگی بازگردانده می‌شود، بخشی دیگر برای خرید $CAKE برای ایجاد عملکرد ثابت قیمت مثبت برای توکن استفاده می‌شود. اگر به DeFi اعتقاد دارید، به PancakeSwap اعتقاد دارید.

  1. ارز دیجیتال Curve DAO Token (CRV)

یکی دیگر از توکن‌های DAO، $CRV، نشانه اصلی Curve Finance است. یک بازارساز خودکار یک پلتفرم DEX با تمرکز بر روی استیبل کوین ها ارائه می کند. اگر به دنبال معامله دارایی هایی با همان ارزش هستید، مانند استیبل کوین ها، Curve مکانی برای انجام این کار است.

استخرهای نقدینگی عمیق به این معنی است که شما می توانید به سرعت و با حداقل گسترش، هر استیبل کوین را در هر شبکه بلاک چین دریافت کنید. $CRV نشانه حاکمیتی برای شبکه Curve است، که در آن کاربران می‌توانند توکن‌های CRV خود را برای دریافت veCRV قفل کنند و واجد شرایط رای دادن به پیشنهادات و دریافت جوایز واریز شوند.

curve-dao-token
Curve DAO Token (CRV)
Rank: 91
0.613383 $
Price (BTC)
Ƀ0.00001397
Marketcap
570.28 M $
Volume
95.91 M $
24h Change
0.39%
Total Supply
3.30 B CRV

خدمات مالی منحنی به ایجاد یک روش قابل اعتماد برای «تجارت» دارایی‌ها در سراسر DeFi کمک می‌کند، سرویسی که هنوز مورد توجه قرار نگرفته و اغلب در CeFi بدیهی تلقی می‌شود. اگر DeFi به طور انبوه مورد پذیرش قرار گیرد، Curve نیز مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

  1. ارز دیجیتال Compound (COMP)

Compound یک پروتکل استقراض و وام دهی DeFi است که هدف آن ارائه آنچه بانک های سنتی به صورت غیرمتمرکز ارائه می کنند. کاربران می توانند دارایی های ارز دیجیتال خود را به عنوان وام دهندگان سپرده گذاری کنند و پاداش دریافت کنند، در حالی که وام گیرندگان می توانند از طریق «وام های وثیقه ای» از استخرهای نقدینگی بگیرند.

compound
Compound (COMP)
Rank: 113
51.21 $
Price (BTC)
Ƀ0.00116599
Marketcap
411.00 M $
Volume
91.96 M $
24h Change
2.4%
Total Supply
10.00 M COMP

با بیش از 500 میلیون دلاری که در پروتکل‌های خود قفل شده است، کامپوند در حال تغییر نحوه تفکر ما در مورد وام‌ها و سیستم مالی متمرکز به عنوان یک کل است. توکن بومی آن‌ها، $COMP، برای بسیاری از فعالیت‌ها در شبکه‌شان مانند برداشت‌ها و قرض گرفتن دارایی‌های کریپتو پاداش دریافت می‌کند و بر اساس مقدار cToken‌هایی است که در اختیار دارید.

علاوه بر این، دارندگان COMP، مانند اکثر پروژه‌های DeFi، به Compound Governance دسترسی پیدا می‌کنند تا شبکه را به روشی غیرمتمرکز به جلو ببرند.

خلاصه 5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022

اگر واقعاً به اصول اصلی ارزهای دیجیتال اعتقاد دارید؛ بی‌اعتماد، بدون مجوز و غیرمتمرکز، پس شما به DeFi و آنچه که می‌تواند برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان فراهم کند، باور دارید و آنها را از زیر بار قدرت متمرکز فاسد یا بی‌علاقه رها می‌کند.

مشابه هر بازار در حال ظهور، هر پروژه ای دوام نخواهد آورد. با این حال، انتخاب پروژه‌هایی مانند Terra یا Compound که مشکلات اساسی را در این اکوسیستم نوظهور حل می‌کنند، بهترین شانس را برای انتخاب پروژه‌ای با پتانسیل به شما می‌دهد.

در نهایت، پشتیبانی از ارزهای دیجیتال DeFi که به تسهیل تجارت غیرمتمرکز و همتا به همتا کمک می‌کنند به این معنی است که شما مستقیماً دنیای مالی را به سمتی هدایت می‌کنید که برای فرد بهتر است، و یک اکوسیستم غیرقابل اعتماد را ایجاد می‌کنید که بر اساس قراردادهای هوشمند منبع باز ساخته شده است.

5 ارز دیجیتال برتر DeFi در سال 2022

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا