NFT

NFT چیست و از کجا باید خرید و فروش کرد

آموزش کامل مبتدی تا حرفه ای ان اف تی

NFT چیست و از کجا باید خرید و فروش کرد

NFT چیست و از کجا باید خرید و فروش کرد و سایت های مربوط به آن.

NFT چیست؟

NFT مخفف توکن های غیرقابل انعطاف است که ارزهای دیجیتال منحصر به فردی هستند که می توانند موارد فیزیکی واقعی مانند هنر ، موسیقی ، کلکسیون ها ، کارت های معاملاتی و بازی هایی را که در یک شبکه بلاک چین مدیریت می شوند ، نشان دهند.

دارایی های توکن شده را می توان در بلاک چین ردیابی کرد تا اطمینان حاصل شود که مورد منحصر به فرد است و نمی توان آن را جعل کرد یا با یک کپی دیگر جایگزین کرد. بسته به پلتفرم ، NFT را می توان با استفاده از ارز رمزنگاری شده یا فیات در بازارها ایجاد ، خرید و فروش کرد.

از کجا می توان NFT را خرید و فروش کرد؟

بر اساس نظر ما ، این پلتفرم ها بهترین بازارها برای یافتن NFT برای خرید و فروش هستند :

OpenSea

Nifty Gateway

Rarible

Mintable.app

SuperRare

آموزش خرید NFT

NFT در بازاری خریداری می شود که سازندگان می توانند با استفاده از یک پلت فرم باز و دیجیتالی هنر ، موسیقی ، کلکسیون ها و سایر موارد منحصر به فرد را به فروش برسانند تا خریداران مایل به مرور و خرید افراد یا گروه های مجموعه NFT باشند. در اینجا یک راهنمای سریع در مورد نحوه خرید NFT با استفاده از بازار آمده است:

  1. Ethereum (ETH) را با استفاده از صرافی مانند Coinbase خریداری کنید
  2. یک کیف پول ETH مانند Metamask دانلود کرده و کوین ها را منتقل کنید
  3. یک حساب کاربری با یک بستر NFT ایجاد کنید و کیف پول را وصل کنید
  4. بازار را مرور کنید تا یک NFT برای خرید پیدا کنید
  5. NFT را برای خرید و ارائه پیشنهاد انتخاب کنید
  6. پس از موفقیت در پیشنهاد ، مالکیت NFT به خریدار واگذار می شود

چندین پلتفرم NFT که به افراد امکان خرید و فروش NFT را برای انواع مختلف کلکسیونی می دهد. متداول ترین بازارهای NFT عبارتند از OpenSea ، Nifty Gateway ، SuperRare ، Foundation.app ، Rarible و Mintable. هر بازار می تواند از نظر NFT های موجود ، روش پرداخت (به عنوان مثال فیات و/یا رمزنگاری) و روش خرید (حراج یا قیمت تعیین شده) کمی متفاوت عمل کند.

1. سایت خرید و فروش ان اف تی OpenSea

سایت NFT Opensea
سایت NFT Opensea

OpenSea به یکی از محبوب ترین بازارهای خرید و فروش NFT تبدیل شده است. پلتفرم NFT در دسامبر 2017 توسط دوین فینزر و الکس آتاله تأسیس شد و تقریباً 120،000 کاربر فعال با حجم معاملات 518 میلیون واحد در مجموعه دارایی های دیجیتالی ترسناک تحت مالکیت کاربران افزایش یافته است.

بازار OpenSea به افراد در سراسر جهان اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتالی منحصر به فردی مانند هنرهای دیجیتال ، موسیقی ، نام دامنه ، کارت های معاملاتی و سایر مجموعه های جمع آوری شده را با استفاده از شبکه منبع باز اتریوم خریداری ، بفروشند و کشف کنند.

OpenSea بیش از 150 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند که می توانند برای خرید NFT از بازار استفاده شوند. رایج ترین پول پرداختی اتریوم (ETH) یا اتریوم بسته بندی شده (WETH) است. هر دو ETH و WETH ارزش یکسانی دارند و می توانند مستقیماً در پلت فرم مبادله شوند. دیگر نشانه های دیجیتالی که می توان در OpenSea استفاده کرد شامل USDC ، UNI ، DAI است. در حال حاضر هیچ گزینه ای برای خرید NFT با استفاده از ارزهای سنتی فیات مانند دلار یا یورو وجود ندارد.

خالقان هنرهای دیجیتالی در OpenSea می توانند در مورد هزینه یا کارمزد دریافت اقلامی که از خریدار یا فروشنده اخذ می شود ، تصمیم گیری کنند. OpenSea هزینه ای را برای ارائه بازار دریافت می کند که 2.5 درصد از قیمت هر فروش است.

2. سایت خرید و فروش ان اف تی Nifty Gateway

درآمد دلاری از ارزدیجیتال
درآمد دلاری از ارزدیجیتال

Nifty Gateway متعلق به Winklevoss Twins است که Gemini Exchange ، یک پلتفرم ارزهای دیجیتال معروف در ایالات متحده را تأسیس کرد.

این بازار کمی متفاوت از OpenSea است که بر اساس شبکه اتریوم می باشد ، Nifty Gateway یک پلتفرم متمرکز است که برای خرید و فروش هر کسی که مایل به خرید مجموعه های قابل چاپ هست قابل دسترسی باشد.

مبادله NFT اغلب شامل هنرهای دیجیتال و مجموعه های نسخه محدود از هنرمندان مشهور ، نوازندگان و برندهای تجاری است. Nifty Gateway با ارائه هر مجموعه در زمان خاصی که فقط برای مدت محدود در دسترس است ، کمیابی ایجاد می کند. NFT توسط شخصیت های معروفی مانند امینم و استیو آوکی روی پلتفرم قرار گرفته است. به طور کلی ، Nifty Gateway برای سرمایه گذاران و مجموعه دارانی که به دنبال خرید NFT های کمیاب و محدود از هنرمندان و برندهای برتر هستند مناسب است.

3. سایت خرید و فروش ان اف تی Rarible

آموزش ارز دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال

Rarible به عنوان یک بازار برتر برای خرید ، تجارت ، فروش و هدیه NFT ها و دارایی های دیجیتالی مانند هنرها ، مجموعه ها ، بازی ها در نظر گرفته می شود. این پلتفرم در ابتدای سال 2020 به عنوان یک بازار منبع باز که در شبکه بلاک چین اتریوم قرار دارد راه اندازی شد تا به خریداران و فروشندگان اجازه دهد کالاهای دیجیتالی را مستقیماً بدون واسطه مبادله کنند.

یکی از جنبه های منحصر به فرد Rarible این است که توسعه مداوم پلتفرم در دست سازندگان و مجموعه داران قرار می گیرد. کاربران Rarible این فرصت را دارند که پیشنهاد ارتقاء به بازار را بدهند و رای دهند. این به کاربران امکان می دهد تا نظرات و بازخورد خود را برای ارتقاء پلتفرم و تجربه NFT برای همه خریداران و فروشندگان به جامعه اعلام کنند.

بازار به خوبی برای مجموعه داران طراحی شده است تا بتوانند خلاقیت ها و مجموعه های دیجیتالی را بر اساس دسته بندی مرور کنند. فرایند ضبط موارد دیجیتالی در Rarible ساده شده است و نیازی به دانش کد نویسی ندارد. این درها را به روی طیف گسترده ای از هنرمندان باز می کند که می توانند NFT را در این پلتفرم با تجربه فنی کمی از بلاک چین بفروشند.

مشابه OpenSea ، یک کیف پول سازگار با Ethereum باید به Rarible متصل شود مانند Metamask ، Coinbase Wallet ، MyEtherWallet یا WalletConnect.

4. سایت خرید و فروش ان اف تی Mintable.app

خرید و فروش با ارز دیجیتال
خرید و فروش با ارز دیجیتال

یکی دیگر از پلتفرم های محبوب NFT که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است Mintable.app است. Mintable به کاربران اجازه می دهد مانند سایت های بالا ، فایل های دیجیتالی را در بلاک چین امن از طریق NFT ایجاد ، توزیع ، خرید ، فروش و تجارت کنند. مشتریان می توانند کیف پول اتریوم (به عنوان مثال Metamask) خود را به Mintable متصل کنند تا در بازار NFT شرکت کنند. این پلتفرم اخیراً پشتیبانی از ادغام کیف پول Coinbase با وب سایت را متوقف کرده است.

سازندگان دیجیتالی که NFT های خود را با استفاده از Mintable اجرا می کنند ، می توانند یک فروشگاه کاملاً شخصی سازی برای تبلیغ و تجارت اقلام دیجیتال ایجاد کنند تا بتوانند به راحتی ارز دیجیتال دریافت کنند.

این یک ویژگی شخصی را اضافه می کند که در آن فروشنده می تواند نام تجاری NFT خود را ایجاد کرده و در بازار آزاد برای فروش آثار هنری دیجیتال ، کلکسیون ، ویدئو و موسیقی تبلیغ کند.

یکی دیگر از ویژگی های خوب با Mintable این است که هر مورد NFT تعداد نمایش را نشان می دهد ، که می تواند مفید باشد تا ببینید کدام موارد محبوبیت پیدا می کنند. همچنین این امکان وجود دارد که تبلیغات در وب سایت افزایش یابد و در رسانه های اجتماعی و بازدید کانال آنها افزایش یابد که می تواند برای شرکت ها یا برند ها مفید باشد.

4. سایت خرید و فروش ان اف تی SuperRare

آموزش ان اف تی
آموزش ان اف تی

SuperRare یک بازار همتا برای جمع آوری و تجارت آثار هنری دیجیتالی منحصر به فرد و چاپ شده از هنرمندان و خالقان برجسته در سراسر جهان است. رابط کاربری دارای ظاهر مشابهی با یک بستر رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام هست که برای مرور سریع و آسان مجموعه ها در بازار برای بسیاری از افراد جذاب خواهد بود.

برای شروع خرید و فروش NFT ، کاربران می توانند یک کیف پول Ethereum مانند Metamask ، Fortmatic و Wallet Connect را متصل کنند.

برای فروشندگان ، فهرست NFT در SuperRare می تواند کمی مشکل باشد. هر مورد دیجیتالی قبل از اینکه در بازار فهرست شود توسط تیم SuperRare با دقت تنظیم می شود. این بدان معناست که کارکنان SuperRare بر اساس نظرات خود تعیین می کنند که کدام موارد کپی شده اند.

با این حال ، این برای خریداران ایده آل است زیرا می تواند قطعات NFT با کیفیت پایین را از بازار حذف کند تا اشباع بیش از حد کاهش یابد و منحصر به فرد بودن در بازار تنها با اقلام با کیفیت بالا تشویق شود.

آیا NFT ها قابل فروش هستند؟

هرکسی می تواند آثار هنری ، موسیقی ، کارت های معاملاتی و مجموعه های قابل فروش را در بازار ایجاد کند.

فرآیند ایجاد NFT در بلاک چین را ماینتینگ (minting) می نامند که می تواند در بازار برای خرید و فروش مستقیم قرار داده شود.

بسته به بستر ، فروشنده می تواند در مورد دریافت کمیسیون برای هر فروش تصمیم بگیرد که برای فروش بعدی پس از آن تکرار می شود.

آیا ایجاد NFT هزینه دارد؟

بسته به بازار NFT ، اکثر سیستم عامل ها هیچگونه هزینه ای برای ضبط یک مورد در بلاکچین اتریوم برای قرار دادن آن در فهرست ندارند.

با این حال ، پلتفرمی که کالا در آن نمایش داده می شود می تواند هزینه خدمات را که بین 2 تا 2.5 درصد در هر تراکنش متغیر هست ، هنگام خرید یا فروش NFT با استفاده از بازار دریافت کند.

آیا می توانید NFT ها را در صرافی Binance خریداری کنید؟

این صرافی ارزهای دیجیتال بازار Binance NFT را در ژوئن 2021 راه اندازی کرد تا هنرمندان ، مجموعه داران و سرمایه گذاران را گرد هم بیاورد تا از هنرهای دیجیتال ، موسیقی ، بازی و ورزش در یک مکان واحد استفاده کرده و لذت ببرند.

صرافی آنلاین بایننس از زیرساخت ها و نقدینگی پیشرو در جهان برای ارائه بازار پویا با حداقل هزینه برای سازندگان و خریداران استفاده خواهد کرد.

نتیجه گیری

توکن های غیرقابل تعویض (NFT) به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از هیجان انگیزترین و سودآورترین پروژه های بلاکچین در تاریخ با تعداد رکورد لیست و فروش شامل آثار هنری دیجیتال توسط افراد مشهور هستند.

برای مشارکت در بازار و تأمین NFT منحصر به فرد ، توصیه می شود از گزینه هایی که در بالا معرفی شد استفاده کنید که از شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند.

NFT چیست و از کجا باید خرید و فروش کرد

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا