اخبار و آموزش
موضوعات داغ

SocialFi اولین گام به سوی متاورس

SocialFi شبکه اجتماعی آینده

SocialFi اولین گام به سوی متاورس

SocialFi اولین گام به سوی متاورس را بررسی می کنیم.

اخیراً دگرگونی‌های قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال رخ داده است، با پروژه‌های غیرمتمرکز که جایگاه سیستم‌های متمرکز را در اختیار گرفته‌اند، و کاربران به‌شدت هدف خود را با استفاده از ان اف تی و متاورس بیان می‌کنند.

مفاهیم جدید بازار معرفی شده اند، زیرا تعداد کاربران به طور متناسب افزایش می یابد، با حمایت مستمر آنها و افزایش پروژه هایی که متعاقباً نمودارهای بالای نقدینگی و رتبه بندی حجم معاملات را اشغال کردند.

با این حال، با توجه به اینکه بخش DeFi محبوبیت قابل توجهی به دست آورده است، به نظر می رسد مکانیسم آشکاری برای پاداش دادن به مصرف کنندگان محتوا باید تا کنون شکل گرفته باشد. اخیراً بود که بازار بزرگ و برخی از پروژه های پیشرفته شروع به ارائه یک مفهوم کاملاً جدید به کاربران کرده اند – SocialFi.

SocialFi چیست؟

SocialFi یک مفهوم غیر متمرکز از تعامل اجتماعی با پاداش است. به عبارت دیگر، SocialFi به کاربران اجازه می دهد تا برای فعالیت اجتماعی خود کسب درآمد کنند و پاداش دریافت کنند. عنصر تمرکززدایی، عملکرد نظارتی پلتفرم را به حداقل می‌رساند، با لایک‌ها، پست‌های مجدد و نظرات تبدیل به دارایی‌های دیجیتال واقعی در اختیار کاربران است.

صفر تا صد Social-Fi
صفر تا صد Social-Fi

بنابراین، Social-Fi جایگزین پلتفرم های اجتماعی منسوخ شده و به مفهوم اجتماعی پیشرو در تکرار اینترنت وب 3.0 تبدیل می شود. بنابراین مشکلات تمرکز بیش از حد بسترهای اجتماعی، انحصار بازار و تنوع محتوا از بین می رود.

SocialFi اولین گام به سوی متاورس

SocialFi به یک پیشرفت منطقی از مفهوم GameFi تبدیل شده است. اگر مورد دوم محدود به کسب درآمد از فعالیت‌های بازی کاربر باشد – که به طور خلاصه توسط مدل Play-to-Earn بیان شده است، SocialFi به طور ارگانیک آن را با اضافه کردن یک مدل جدید به نام Communicate-to-Earn تکمیل می‌کند، که می‌تواند هر دو به عنوان بخشی از یک اکوسیستم کل نگر و به طور جداگانه.

سرمایه گذاری در SocialFi

SocialFi ویژگی های یکپارچه سازی عالی دارد، بنابراین علاقه سرمایه گذاری در پروژه های SocialFi به سرعت در حال افزایش است. تقاضا برای چنین پروژه هایی هم از طرف سرمایه گذاران فردی و هم از طرف صندوق های خطرپذیر در حال افزایش است.

به عنوان مثال، برنامه سرمایه گذاری زنجیره هوشمند Binance با بودجه 500 میلیون دلاری بر SocialFi به عنوان یکی از حوزه های اصلی سرمایه گذاری متمرکز است، در حالی که Solana Ventures، پویاترین صندوق در حال توسعه، تامین مالی استارت آپ های اجتماعی Web 3.0 را با مبلغی بالغ بر اعلام کرد. 100 میلیون دلار.

برخی از سرمایه گذاران برجسته در واقع SocialFi را به عنوان یک هدف جدید برای تامین مالی اعلام کرده اند و بر تقاضای بالای چنین پروژه هایی در بازار و تمایل سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در توسعه صنعت تاکید می کنند.

توسعه بازار SocialFi

در حال حاضر، تعداد زیادی پروژه SocialFi کامل در بازار وجود ندارد که پتانسیل بسیار زیادی برای توسعه بیشتر این بخش باقی می گذارد.

چندین پروژه در مراحل مختلف توسعه و با سطوح مختلف ادغام مفهوم SocialFi وجود دارد. از جمله پروژه Auditus است که از یک پروتکل غیرمتمرکز برای انتقال فایل های صوتی استفاده می کند. دیگری Friends with Benefits است که Discord را به عنوان پایه و اساس و پروژه RAC DJ، که دسترسی به محتوای انحصاری هنرمندان را فراهم می کند، است.

با این حال، جالب‌ترین پروژه برای سرمایه‌گذاران، پروژه‌ای است که مفهومی از نوع GameFi موجود را با SocialFi ترکیب می‌کند. تعامل کاربران در قالب‌های مختلف در یک متاورس مشابه و مبادله دارایی‌ها بین، به عنوان مثال، یک شبکه اجتماعی و یک بازی آنلاین، تقاضای بالقوه برای دارایی‌های چنین پروژه‌ای را تا سطح کوین های اکوسیستمی افزایش می‌دهد.

پیشرفته ترین پروژه تا به امروز Fragma Metaverse است. در حال حاضر بیش از 5,000,000 دلار در دورهای تأمین مالی قبلی جمع آوری کرده است و هنوز کمتر از 5 درصد از توکن های بومی FRA برای خرید در یک فروش خصوصی باقی مانده است که رو به پایان است. انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران در یک فروش عمومی کوتاه‌مدت شرکت کنند و آزمایش‌های موازی MVP در حال انجام باشد.

این پروژه در حال راه اندازی متاورز خود است که در آن کاربران می توانند از محتوا و فعالیت در یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز کسب درآمد کنند. در یک بازی آنلاین متصل به همان اکوسیستم، آنها قادر خواهند بود شخصیت های خود را ارتقا داده و توسعه دهند. بنابراین، کاربران می توانند از هر دو مؤلفه GameFi و SocialFi استفاده کنند و در مدل Communicate-to-Earn درآمد کسب کنند.

سرمایه گذاران علاقه مند می توانند در آینده نزدیک پروژه ها را در چندین سکوی پرتاب مشاهده کنند. با این حال، آن‌ها باید مکان‌های انتخاب‌شده را برای سودآوری بالقوه، عملکرد نشانه‌ها و اندازه تخصیص تجزیه و تحلیل کنند.

SocialFi اولین گام به سوی متاورس

مدیریت

دکتر کامران هوشمند هستم دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه تکنیکال مونیخ و با سالها تجربه در ارزهای دیجیتال و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا